Nový tréner, asistent, dokonca aj posila

Predstavenie nových tvárí

FOTO: Jaroslav Suchár / SOHE Press Media

Nová tvár na lavičke nášho klubu už bola avizovaná, pán tréner Kovalec je pre nás „starý známy“. Avšak až do včerajšej tlačovky nebolo jasné, kto bude jeho asistentom, aké sú ciele klubu po týchto zmenách, a či ešte prídu do kádra nejaké posily.

V úvode tlačovej konferencie naznačil čo-to k umiestneniu v lige generálny manažér Marek Trávniček, cieľ ostáva taký, ako ho vyslovil pán Remeta, teda boj o prvú šestku. V záverečných ôsmych kolách čaká náš tím neľahká úloha, ale tréner Sergij Kovalec by mal byť práve tým mužom, ktorý chlapcov dokáže dostatočne motivovať a pripraviť. Najdôležitejšou potrebou tímu bude spevnenie obrany a minimalizovanie chýb v zadných radoch. Snahou bude získať ďalšie dôležité bodové zápisy, tak ako tomu bolo ja v úvode sezóny.

Práve nový lodivod bol ďalším rečníkom, pripomenul úspešnú prácu spred piatich rokov, „bolo tu dobré prostredie, pozitívny fanúšikovia. V posledných ôsmych kolách musi mužstvá ukázať všetko, hrať srdcom. Vrátane nás“. Pán tréner vyslovil radosť z toho, že dostal šancu vrátiť sa do Prešova. Jeho kontrakt je zatiaľ obmedzený na spomínaných osem zápasov, následne dôjde k vyhodnoteniu výsledkov s možnosťou pokračovať v spolupráci.

FOTO: Asistent trénera Viačeslav Nivinskij

Jeho asistentom sa stane Viačeslav Nivinskij, ktorý s Kovalcom spolupracoval pri ukrajinskej 21-tke. Ďalším asistentom ostáva naďalej aj Pavol Mlynár, ten sa bude podieľať na príprave tímu juniorov, ako tréner brankárov pokračuje Maroš Ferenc.

Zmeny v kádri je už v tomto období náročné vykonávať. Prestupový trh sa uzavrel, do tímu môžu prísť jedine voľní hráči. Jedným z nich je práve aktuálna posila, ktorá sa zúčastnila prvého tréningu, 24-ročný Mickaël Meira, rodák z Francúzska, no v mládežníckych reprezentáciách obliekal dres Portugalska. Väčšinu rokov strávil v Akadémii Sportingu Lisabon, bol súčasťou cyperského AEL Limassol či portugalskej Boavisty. Ďalšie mená pribudnú až v zime.

FOTO: TASR. Mickaël Meira

Na záver tlačovej konferencie objasnil tréner Kovalec svoje rozhodnutie vrátiť sa i aktuálnu situáciu v klube:

„Zavolal mi osobne pán Remeta, poprosil ma o pomoc pre zvyšok jesennej časti, s následnou možnosťou predĺženia spolupráce. Situácia je iná, ako tomu bolo pred piatimi rokmi. Čaká sa na výstavbu štadióna, zápasy hráme v Poprade, kde nám nemôžu pomôcť všetci fanúšikovia. Chcel by som všetkých poprosiť o spoluprácu a pozitívne myslenie, ak budeme spolupracovať, výsledky budú dobré. Treba myslieť pozitívne, bojovať na ihrisku a získať body do tabuľky.“

FOTO: Sergij Kovalec

Najbližší zápas vidí pán tréner nasledovne:

„Čaká nás ťažký duel, hrať so Slovanom je prestíž, majú dobrý tím, výsledky. Samozrejme aj pre našich chlapcov je zápas dôležitý, je to motivácia, treba hrať so zdvihnutou hlavou, bojovať, myslieť… Na prípravu máme málo času, no chceme, aby sme odohrali dobré stretnutie, pre fanúšikov.“

Po odchode Miroslava Janteka sa spomínala aj atmosféra v kabíne, Sergij Kovalec má na to jasný názor:

„Keď nie sú góly, ani body, v šatni nie je dobrá nálada. Ale rozprávali sme sa s hráčmi, budeme spolu, jeden tím. V zápase neútočí jeden hráč, dvaja… Všetci musia aj útočiť, aj brániť. A to isté platí aj vo vedení, tréner, manažéri, prezident, musíme držať spolu.“

Nezabudnite, že už túto sobotu hráme na Pasienkoch od 17:00 proti Slovanu!

Zdieľaj