Kovalca čaká ťažká premiéra

Zápasové preview

Po reprezentačnej prestávke pokračuje najvyššia futbalová súťaž. Práve dnes sa chlapci postavia bratislavskému Slovanu. „Belasí“ naháňajú v boji o prvú priečku Spartak, naše družstvo sa dostalo do nepríjemných hladín boja o záchranu, z ktorých sa chce čo najskôr vytiahnuť.

Asi neexistuje fanúšik nášho tímu, ktorý by neregistroval trénerskú zmenu na lavičke Tatrana. Po odchode Miroslava Janteka a krátkom vedení tímu Pavlom Mlynárom, sa na lavičku 1. FCT posadil po druhýkrát Sergij Kovalec (viac TU), jeho asistentom je krajan Viačeslav Nivinskij (viac TU), obaja spolupracovali pri ukrajinskej „21-tke“.

FOTO: SOHE Press Media. Z prvého tréningu po predstavení trénerov

Nová dvojica vniesla do kabíny čerstvý vietor, chlapci v pondelok absolvovali túru v Slovenskom raji, v utorok prvý tréning pod vedením predstavenej dvojice, štvrtok sa niesol v duchu poctivého tréningu i prednášky o taktike a disciplíne. Samozrejme, poctivo sa trénovalo každý deň, z trénera Kovalca žiarila pozitívna nálada.

Naše družstvo sa nachádza na predposlednom mieste, nižšie je už len Senica. Gólov sme strelili len deväť, pričom o dve tretiny sa postaral jediný hráč, Roland Černák. Ten stihol počas repre pauzy absolvovať debut v tíme Slovensko 21.

31 inkasovaných gólov je bilancia aktuálne najhoršej obrany v lige, tej našej. Ani po vymazaní zápasu s Trenčínom by sme si v merítku celej ligy veľmi nepolepšili.

To všetko tréner Kovalec vie, ako povedal na tlačovke pri svojom predstavení, „v zápase neútočí jeden hráč, dvaja… Všetci musia aj útočiť, aj brániť.“

FOTO: SOHE Press Media. Sergij Kovalec po oficiálnom predstavení

Na Pasienkoch sa nepredstaví Jožko Talian, ktorého trápil zranený členok, no v priebehu budúceho týždňa by sa už mal zapojiť do tréningu. Dlhodobo sú mimo Peter Leško a Martin Luberda, prvý menovaný absolvoval ďalšiu operáciu kolena, druhý má problém s rovnakou časťou tela. Zvyšok nášho kádra má staronový lodivod k dispozícií.

Slovanisti nechcú len dobehnúť trnavský Spartak, dnes pôjde aj o priazeň fanúšikov. Posledný zápas proti Nitre „belasí“ nezvládli podľa predstáv, hostia si pod Zobor odniesli bod po remíze 1:1, hráči z hlavného mesta predtým navyše prehrali v Žiline 2:3.

Tréner Vukomanovič svojim zverencom verí, ako povedal pre skslovan.com, „od hráčov budem vyžadovať, aby išli na sto percent a vybojovali tri body. Dá sa očakávať, že súper bude najmä brániť, no my sa pozeráme na seba. Tak ako vždy, chceme hrať ofenzívny futbal a prezentovať sa dominantným štýlom,“ vyjadril sa 40-ročný kouč.

Domácim budú chýbať Joeri de Kamps, Mitchell Schet, Aleksandar Čavrić a Kornel Saláta.

Takmer päť a pol roka ubehlo od doby, kedy sme naposledy Slovan porazili. 20.5.2012 sme doma vyhrali 2:1 po skvelom obrate gólmi Matúša Marcina a Petra Petráša. Odvtedy sme odohrali 7 súťažných zápasov a jeden prípravný, s bilanciou 0-2-6 a skóre 5:22. Posledný bod sme si pripísali pred rokom, v nadstavenom čase vyrovnával na 1:1 Olasunkanmi.

FOTO: greatmilan/pis.sk. Peter Petráš zavŕšil posledný úspešný obrat

Začína sa druhá polovica súťažného ročníka, ktorý sme rozbehli práve so Slovanom, v Poprade. Po nešťastnom vylúčení Erika Streňa využili hostia presilovku a vyhrali 1:5.

Chlapci absolvovali kvalitnú prípravu na zápas, tréner Kovalec vložil do tímu v kratučkom čase čo sa dalo, nálada v kabíne je naozaj dobrá. Viac o tom v ďalšom článku, kde si budete môcť prečítať názory Dávida Keresteša a Juraja Hovančíka.

Už dnes hráme na Slovane, od 17:00 nám držte palce!

Zdieľaj