Juniori: Piata remíza, päťkrát 1:1

Náročný duel

Lipany sa po vypadnutí z druhej najvyššej súťaže snažia o čo najrýchlejší návrat. Ten im skomplikovali dve prehry v predošlých kolách, takže bolo jasné, že na našom štadióne chcú bodovať. S niekoľkými hráčmi z A-tímu v kádri sme chceli uspieť aj my. Zaujímavosťou v remízovom stretnutí bolo, že takmer každý hráč Odevy mal minulosť spätú s našim klubom.

Góly

Hostia si v druhom polčase veľa gólových možností nevytvorili, v 61. sa však zrodila pohľadná akcia, ktorá sa skončila faulom. Nariadený priamy kop, ktorý je zo stredu ihriska asi najnáročnejšie brániť, poslal do našej siete Lukáš Janič0:1. Chlapci zapli vyšší výkonnostný stupeň, v 79. minúte zahrával priamy kop Ján Dzurík, jemnučký center pohladil hlavou Dominik Jacko a lopta skončila v bráne – 1:1.

1. FC Tatran Prešov – ŠK Odeva Lipany 1:1 (0:0)

Góly: 79´D. Jacko – 61´Janič
ŽK: Miliutin, Grejták – Popovec, Vysočan
Rozhodoval: Lipták
Divákov: 350

Zostavy

Tatran: Bomba – Petko, D. Jacko „K“, Grejták, Švec (46. Lénárt) – Dzurík, D. Jacko – Miliutin (46. Haladej), Micherda (86. Izvorský), Dupkala (66. Strachan) – Trebuňák
Odeva: Bartoš „K“ – Popovec, Rokošný, Kráľovič (90. Krafčík), Dlugoš, Vysočan (69. Jusko), Vitovič (82. Vysočan), Blaško, Janič, Gomoľa, Leško (86. Štefčák)

Slová trénera

Pavol Mlynár: „Odohrali sme ďalší náročný a dobrý zápas. Ako som počas týždňa vravel, jedná sa o tím, ktorý je bol na štvrtom mieste súťaže, bojuje o návrat späť do druhej ligy. Chlapci odovzdali maximálny výkon, v prvom polčase tam však boli chybičky, ktoré, našťastie, súper nepotrestal. V druhom polčase to bolo lepšie, hrali sme výraznejšie, nebolo tma toľko chýb. Súpera sa dostal do vedenia po ojedinelej štandardnej situácií, chalanov sme nabádali, aby pridali. Nakoniec nám to tam padlo vďaka Dominikovi Jackovi, škoda, že nepribudol aj druhý gól. Bol to naozaj kvalitný zápas, Lipany mali snahu hrať a diváci si určite prišli na svoje.“

Ďalší zápas čaká chlapcov v sobotu, od 14:00 sa predstavia na ihrisku vo Vyšnom Opátskom.

Zdieľaj