Adrián Slančík: „Musím ostať pri zemi a urobiť všetko pre to, aby som pomohol celému tímu.“

Rozhovor s Adriánom Slančíkom

FOTO: TASR / SOHE Press Media, Jaroslav Suchár

Adrián Slančík je talentovaný, stále iba 18-ročný gólman našej futbalovej Akadémie. Len pred vyše rokom prišiel z Banskej Bystrice, stal sa súčasťou tímu U19, vybojoval si miesto v reprezentácií a časom sme ho registrovali ako člena širšieho kádra „Áčka“. So zranením Jožka Taliana a príchodom nového trénera, Sergija Kovalca, nastala chvíľa zbierania skúseností. Aďo si pripísal prvý štart v najvyššej súťaži, a to hneď proti Slovanu. Pri tejto príležitosti sme si nášho mladého brankára „predvolali na výsluch“.

Pred týždňom si zažil debut v najvyššej súťaži, aké bolo zažiť premiéru na pôde belasých?

Bolo to veľmi príjemne prekvapenie, ale aj veľká zodpovednosť, lebo som vedel, že to nebude ľahký zápas na horúcej pôde Slovanu.

Kedy ti vedenie tímu oznámilo, že budeš v zápase 12.kola jednotkou?

Na štvrtkovom tréningu, dva dni pred stretnutím, mi to bolo naznačené.

Veril si pred duelom tomu, že máme blízko k bodom?

Do každého zápasu idem s myšlienkou, že chcem bodovať. Myslím si, že sme od toho nemali ďaleko ani na Slovane. Škoda, že to nakoniec nevyšlo.

Si odchovancom Budče, cez Banskú Bystricu si sa dostal až do Prešova, ako sa zrodil tvoj prestup?

Na mojom prestupe sa najviac podieľal tréner U19 Marek Petruš, ktorý ma nasmeroval správnym smerom.

Mal si po príchode nejaké prísľuby, že budeš členom širšieho kádra A-tímu, alebo si proste musel „slepo“ makať a veriť?

Boli tam nejaké reči aj okolo toho, ale ja som si stál za tým, že je to iba na mne, či sa tam dostanem alebo nie.

Do kádra si prišiel z U19, spoločne so Špyrkom, Kraľovičom, Grešákom. Po príchode viacerých posíl sa chlapci predstavujú častejšie v doraste, ty si ostal pri prvom tíme. Nechýbajú ti (pri zbieraní lôpt, nosení dresov… 🙂 )?

Chýbať mi môžu jedine pri pomáhaní s pomôckami, ale inak sa s nimi pravidelne stretávam aj vo voľnom čase, ale určite sa budeme o chvíľu stretávať aj pri tých pomôckach (smiech).

Po Slovane si bol za výkon chválený, Jožko Talian sa zotavuje zo zranenia, „Joki“ Ferenc počas týždňa skôr viedol tréningy brankárov, dvojica gólmanov na skúške zatiaľ nie je podpísaná. Pravdepodobnosť, že zajtra opäť nastúpiš, je vysoká. Čo od zápasu a Žiliny očakávaš? Nebojíš sa možnej „prepracovanosti“?

Musím ostať pri zemi a brať tento zápas, ako keby to bolo ďalšie bežné stretnutie v poradí, v ktorom musím urobiť všetko preto, aby som pomohol celému tímu.

Odkaz pre fanúšikov:

Držte nám palce a my budeme robiť všetko pre to, aby sme Vám to vrátili na ihrisku.

Vašu priazeň môžete chlapcom prejaviť osobne alebo pri priamom prenose športovej televízie 213, či online na huste.tv.už zajtra od 17:00, kedy v popradskom NTC privítame obhajcu titulu zo Žiliny.

Zdieľaj