Streňo: „Zvykáme si na nové veci, učíme sa nový systém.“

Rozhovor s Erikom Streňom

Erik Streňo patrí medzi obľúbencov fanúšikov. Neúnavný bojovník, ktorý okrem pozície brankára hral už takmer všade. Do zápasu ide cez zranenie, cez bolesť, s maximálnym odhodlaním aj za cenu kariet. Taktiež v šatni sa jeho meno často skloňuje. Na Slovane dal gól, proti Žiline drel, ako to len šlo. Erikovi sme pred dôležitou sériou najbližších zápasov položili zopár otázok.

S príchodom nového trénera sa zvýšila kvalita našej hry. Slovan sme aj vďaka tvojmu gólu držali v šachu, Žilina si musela výhru vydrieť. Takto opisovali našu hru média, súhlasíš s nimi?

Áno súhlasím. Či už na Slovane, alebo so Žilinou, sme podali dobre výkony, len škoda, že sme nezískali nejaké body. Na Pasienkoch sme dvakrát viedli a neudržali sme to a so Žilinou sme mali dobre šance na skórovanie, škoda, že sme ani jednu nepremenili. Naopak sme dostali hlúpy gól, ale už to nezmeníme, musíme sa poučiť a ísť ďalej.

Ako hodnotíš kvalitu tréningov, spolupracuje sa s ti s novými trénermi dobre?

Ešte je mi ťažko to nejako hodnotiť, keďže sme spolu krátko. Zvykáme si na nové veci, učíme sa nový systém. Navzájom si zvykáme, on na nás a my naňho. Ale zatiaľ to je v pohode.

FOTO: Erik s ďalšími hráčmi počas DOD.

Čo bolo tvojou úlohou v druhom polčase proti Žiline? Čo chýbalo k vyrovnaniu?

Tak polčas sme prehrávali a chceli sme s tým niečo urobiť. Síce aj v prvom polčase sme mali veľmi dobre šance na strelenie gólu. K tomu sa ešte zranil Peťo Katona, tak tréner ma poslal na ihrisko namiesto neho, aby sme vyvinuli ešte väčší tlak na MŠK, vypracovali si nejaké šance a hlavne niečo urobili s výsledkom. Aj sa nám podarilo si vytvoriť tlak aj nejaký príležitosti, ale nepodarilo sa nám nič s výsledkom urobiť. Škoda.

Zajtra sa predstavíme v Nitre. Vieš niečo o súperovi, aký zápas nás podľa teba čaká?

Tréneri nám urobili analýzu, pozerali sme videá, ukázali nám ich silne ale aj slabé stránky. Čaká nás veľmi ťažký zápas. Očakávam bojovný duel na náročnom teréne, ale verím, že to vyjde v náš prospech a privezieme si domov všetky tri body.

Ako hodnotíš svoj (už viac ako) rok v klube? Zmieril si sa už s pozíciou univerzála, ktorý môže hrať všade?

Čo sa týka mojich výkonov, tak to by mali asi hodnotiť iní, nie ja. A čo sa týka pocitov, tak tie sú fajn, s chalanmi si veľmi dobre rozumieme, prežili sme ťažké chvíle, tak to nás ešte viac spojilo a kolektív sa viac utužil. Lepšie by to bolo keby sme nazbierali viac bodov a v tabuľke boli na vyšších priečkach, ale stále verím, že sa nám to ešte podarí.

Má s tebou Sergij Kovalec nejaké konkrétne plány, rozprávali ste sa aj o spomínaných postoch, na ktorých hráš?

Tak trošku sme sa o tom bavili, tréner vie, že chcem hrať “hore”, ale taktiež mi povedal, že on uvidí a sám rozhodne o tom, ktorý post bude pre mňa najlepší. Takže až čas ukáže či bude so mnou počítať na nejakom konkrétnom poste alebo budem pokračovať v role univerzálneho hráča.

FOTO: Dado Rado. Erik Streňo a Issa Adekunle ešte v drese AS Trenčín.

Nebolo to tak dávno, čo ťa neposlúchali kolená. Si už zdravý? Cítiš sa dobre?

No musím “poklopať”, chvalabohu som zdravý, koleno drží. Síce po operácii som mal bolesti a bol som na röntgen, opäť sa mi v ňom robí výrastok, ale zatiaľ to nebolí. Uvidíme, čo bude do zimy. Dúfam, že sa to nezhorší, inak budem musieť podstúpiť ďalšiu operáciu, ale zatiaľ netreba nič prebiehať. Všetko je OK.

Odkaz Fanúšikom:

Chcel by som sa všetkým fanúšikom poďakovať, že nám fandia a podporujú nás. Viem, že naše výsledky nie sú také, ako by sme chceli, ale verím, že sa zlepšia naše výkony a budeme zbierať viac bodov, a fanúšikovia na nás budú hrdí.

Erikovi a chlapcom budeme držať palce už zajtra od 17:00, kedy sa predstavia na pôde nováčika z Nitry.

FOTO: SOHE Press Media/Jaroslav Suchár, Rado Dado, archív

Zdieľaj