U17 a U16: Dva tímy na rovnakej pozícii, no v odlišnom kontexte

Výsledky U17 a U16

Aj o mladších dorastencoch ste sa mohli na konci septembra dočítať na našich stránkach. Blíži sa koniec októbra a pozície v tabuľkách oboch kategórií sa nezmenili. No rozdielny je kontext.

Zatiaľčo sedemnástka je o pozíciu vyššie, na prvé tri priečky v tabuľke stráca už 9 až 13 bodov. Jej skóre je negatívne, 17:20. Najdôležitejší je však fakt, že chlapcom sa po siedmich zápasoch bez výhry konečne podarilo bodovať naplno.

Za to ich mladší kolegovia sú na tom o niečo lepšie, síce na ôsmej pozícií, ale nestrácajú v prehustenej ligovej tabuľke kontakt s jej hornými poschodiami, zároveň majú už šesťbodový náskok na posledné 4 tímy. Aj ich skóre je pozitívne, 18:10.

Počas tohto víkendu pocestujú chlapci do Podbrezovej, držme im palce!

Pozrite si prehľad posledných troch výsledkov našich družstiev mladších dorastencov.

U17

10.kolo

AS Trenčín – 1.FC Tatran Prešov 4:1 (3:1)

Góly: 13´, 38´Minaroviech, 17´Danko, 55´Letenay – 9´Štefančin

Zostava

Hudák – Maguľák (68. Kočiš), Ondrej, Kolivoška, Vaščák – Jopek (34. Gladiš), Olejník (30. Ihnát), Luterán, Suslov, Čarny (71. Gduľa) – Štefančin

Slová trénera

Stanislav Varga: „Po sérii prehier sme sa po týždennej prestávke chceli „pobiť“ o dobrý výsledok. To sa nám v podstate darilo, keď sme hneď v úvode dominovali. Vyvrcholilo to strelením gólu po peknej akcií v krídla zásluhou Štefančina, ktorý dorážal strelu Jopeka. Súper sa dostal opäť do zápasu po našej hrubej chybe v strede ihriska, do úniku sa dostal domáci hráč a vyrovnal na 1:1. Do polčasu Trenčín zvýšil náskok na 2:1 a neskôr aj na 3:1. V druhom polčase sme sa snažili zvrátiť výsledok, ale opäť ako v predchádzajúcom zápase, po našej solídnej prvej 15-minútovke paradoxne skóroval súper. Dúfame, že v najbližšom domácom zápase s Trnavou sa nám podarí opäť bodovať a vrátime sa na víťaznú vlnu.“

11.kolo

1. FC Tatran Prešov – FC Spartak Trnava 0:2 (0:2)

Góly: 10´Repa, 29´(p.k.) Nebyla
ŽK: Suslov – Bindics, Rehák

Zostava

Lamocký – Piliar, Ondrej, Vaščák (55. Lukáč) – Ihnát, Kolivoška (55. Gladiš), Maguľák, Čarny – Jopek (39. Luterán), Suslov, Štefančin

Slová trénera

Stanislav Varga: „Po sérii prehier sme chceli doma proti Trnave konečne naplno bodovať. Od začiatku zápasu boli aktívnejší hostia, pôsobili sme ustráchane, neverili sme si a doslova, v niektorých prípadoch, to vyzeralo veľmi chaoticky. Postupom času sme sa dostávali do zápasu, preberali sme nad hrou kontrolu. Oba inkasované góly padli po hrubých taktických chybách, keď sme v prvom prípade, z môjho pohľadu, úplne nepochopiteľne neodpratali ľahkú loptu z nášho pokutového územia. V druhom prípade po hrubej taktickej chybe bol nariadený pokutový kop, ktorý súper s prehľadom premenil. V druhom polčase sme sa snažili so zápasom ešte niečo urobiť, ale nedokázali sme sa gólovo presadiť, aj keď sme mali nad súperom jasnú prevahu. Mrzí náš fakt, že opäť sme stratili body so súperom, ktorý nebol herne lepší. Avšak nemôžeme vyhrávať zápasy po detinských chybách, kedy súperovi ponúkneme gól ako na podnose.

12.kolo

1. FC Tatran Prešov – Partizán Bardejov 5:0 (3:0)

Góly: 34´, 65´Štefančin, 17´Lukáč, 21´Luterán, 79´Jopek
ŽK: Štefanšin – Sosňák

Zostavy

Hudák – Čarny, Lukáč, Piliar, Maguľák (66. Kočiš) – Ondrej (72. Kolivoška), Ihnát (52. Suslov), Gladiš (57. Gduľa), Luterán, Jopek – Štefančin

Slová trénera

Stanislav Varga: „Po sérii prehier sme chceli doma proti Bardejovu konečne naplno bodovať. Súper prišiel od začiatku stretnutia s desiatimi hráčmi brániť. Prehusťoval stred ihriska a do šanci sa dostával v podstate iba po našich chybách. My sme sa opäť prvých pätnásť minút zápasu hľadali, hrali sme ustráchane, robili sme veľa zbytočných chýb. Upokojili sme sa až po prvom góle Lukáča po štandartke a zápas sme až do záverečného hvizdu kontrolovali. Do polčasu sme postupne zvýšili svoj náskok zásluhou Luterána a Štefančína. V druhom polčase sme sa presadili ešte dva krát a to zásluhou Štefančína a Jopeka, ktorý v závere stretnutia upravil výsledok na konečných 5:0. Sme radi, že sa nám podarilo vyhrať a pripísať si ďalšie body do tabuľky, dúfame, že sa nám podarí naladiť sa opäť na víťaznú vlnu. Chlapcom k výsledku blahoželáme.

U16

10.kolo

AS Trenčín – 1.FC Tatran Prešov 2:1 (1:0)

Góly: 19´Biricz, 73´Prekop – 79´(p.k.) Olejár
ŽK: Bryndziar, Šimlovič – Olejár, Hanák

Zostava

Švec – Štofan, Šimko, Koma, Timko (64. Korba) – Olejár, Komár – Marcinko – Kaňuch (51. Guman), Macejko (41. Hanák), Pazderák (69. Barkáč)

Slová trénera

Róbert Lukáč: Bol to náš deviaty zápas z toho 6 sme odohrali u súperov, treba povedať, že sme podali najlepší výkon, aj po futbalovej a po taktickej stránke. Škoda, že sme neboli efektívnejší a sebavedomejší na súperovej polovici, lebo po gólových príležitostiach, ktoré sme mali, sme mohli streliť viac ako jeden gól. V defenzíve sme boli kompaktní, škoda dvoch situácii pri góloch, za ktoré nás súper potrestal. Celkovo sme si nezaslúžili prehrať, potešili ma niektoré individuálne výkony, na ktorých sa dá stavať. Teší ma, že naša výkonnosť má stúpajúcu krivku.“

11.kolo

1. FC Tatran Prešov – FC Spartak Trnava 3:0 (3:0)

Góly: 6´(p.k.) Olejár, 9´Pazderák, 26´Kaňuch
ŽK: Štofan – Urbanec

Zostava

Švec – Štofan, Šimko, Korba (41. Barkáč ), Timko – Olejár, Koma – Marcinko – Kaňuch (57. Hanák ), Macejko (49. Štofko), Pazderák (71. Guman)

Slová trénera

Róbert Lukáč: Po dlhšom čase sme sa predstavili na domácom ihrisku a chceli sme potvrdiť po dobrých výkonoch z Ružomberka a Trenčína stúpajúcu krivku našej výkonnosti práve proti Trnave, čo sa nám v 1. polčase aj podarilo. Z prvých štyroch gólových šancí sme premenili tri, v defenzíve sme boli kompaktní a súpera do ničoho nepustili. Ale rýchle góly, a viacmenej aj rozhodnutie zápasu, nás uspokojili. Druhý polčas bol diametrálne odlišný od prvého, po prestriedaní sme sa iba hľadali na ihrisku, chýbal pohyb a agresivita z prvého polčasu. Našťastie nás súper za prístup v druhom dejstve nepotrestal.

Zostrih gólov

U16Video gólov zo zápasu 1.FC Tatrana Prešov – Spartak Trnava 3:0 ( 3:0 )G: Olejár 11m , Pazderák , Kaňuch .

Posted by Futbalová akadémia 1.FC Tatran Prešov on 18. október 2017

12.kolo

1. FC Tatran Prešov – Partizán Bardejov 3:1 (1:0)

Góly: 26´Kmecik (vl.), 60´Olejník, 78´Marcinko – 58´(p.k.) Odrobina
ŽK: Štefanšin – Sosňák

Zostavy

Kuchár – Štofan, Šimko, Olejník, Timko (80. Štofko) – Olejár, Koma – Komár (79. Hanák) – Marcinko, Pazderák (72. Guman) , Macejko (58. Jurčišin)

Slová trénera

Róbert Lukáč: „V tomto zápase sme chceli potvrdiť víťazstvo s Trnavou, čo sa nám v konečnom dôsledku podarilo, ale treba povedať, že súper nám túto úlohu riadne sťažil. Bardejov prišiel s defenzívnou taktikou a od úvodu sme hľadali cestu k odomknutiu ich brány. Nakoniec sa nám to podarilo po vlastnom góle po štandardnej situácii. V druhom polčase sme chceli rozhodnúť zápas, ale spravili sme úplný opak a súper vyrovnal po sérii našich chýb. Následne sme ale potvrdili vyššiu kvalitu a zápas rozhodli zaslúžene vo svoj prospech. Z čistých gólových šancí sme ale neskórovali.

Zdieľaj