Preview: Nováčikovi chceme uchmatnúť body

Preview zápasu

V 14. kole nás čaká súboj s nováčikom súťaže. Nitra vstúpila do tohto ročníka impozantne, minimálne inkasovala, od 5. do 8. kola viedla tabuľku, mnohí ju pasovali za čierneho koňa súťaže. Lenže čaro pomaly vyprchalo a „Corgoni“ padajú v tabuľke nižšie.

Z líderskej pozície je hneď snaha udržať sa aspoň v prvej šestke. Tento boj bude určite ešte veľmi tesný, síce domáci už 5 zápasov nedokázali vyhrať, no zaznamenali len dve prehry a vďaka remízam si dokážu predsa len zabezpečiť aký-taký prísun bodov. Ale v tesnej blízkosti Trenčína, Zlatých Moraviec, Ružomberka či Dunajskej Stredy to bude chcieť viac.

Nitra si na náš tím verí, je v pozícii favorita, prvý zápas sezóny vyhrala jasne 4:0, keď po vyrovnanej hodine hry padli v rozmedzí 23 minút do našej brány všetky góly. Momentálne sú domáci na 6. mieste so ziskom 22 bodov a bilanciou 6-4-3.

Nováčik dokázal v doterajších trinástich stretnutiach streliť 14 gólov, čo nie je veľa, ale štatistika najlepšej obrany ligy, s ôsmimi inkasovanými gólmi, vzbudzuje istý rešpekt a uznanie.

Okrem Slovana je Nitra jediným tímom v lige, ktorý doma ešte neprehral. V šiestich zápasoch nazbierala 14 bodov, a len raz inkasovala.

Najlepšími strelcami tímu sú už dlhodobo Filip Balaj a Tomáš Kóňa, tí majú na konte po 4 presné zásahy, skúsenejší z tejto dvojice je zároveň aj najlepším nahrávačom so štyrmi asistenciami.

Naši chlapci sú hladní po bodoch, je to cítiť na tréningoch, v kabíne, rovnako tomu bolo aj v zápasoch so Slovanom a Žilinou. Po príchode novej trénerskej dvojice Kovalec – Nivinskij to v šatni žije. Dva zápasy s minuloročnými lídrami ukázali, že dovoliť si môžeme na každého, bez výnimky nováčika.

Ako potvrdil aj Erik Streňo v predzápasovom rozhovore, s chalanmi si veľmi dobre rozumieme, prežili sme ťažké chvíle, tak to nás ešte viac spojilo a kolektív sa viac utužil„. Hráči držia spolu a veria v úspech, Nitre chcú vrátiť spomínanú prehru.

V tabuľke sme aktuálne na predposlednom, jedenástom, mieste. Ešte v úvode sezóny sa nám podarilo získať 8 bodov, a s bilanciou 2-2-9 čakáme už viac ako dva mesiace na ďalší trojbodový zápis. Gólov sme strelili 11, čo je stále viac, ako dokázali dať naši traja tabuľkový susedia, škrípe to však v zadných radoch. 35 inkasovaných gólov je najviac v celej súťaži.

Radosť nám robí najmä Roland Černák, ktorý dokázal skórovať už šesťkrát, na góly najčastejšie prihrávajú Issa Adekunle a Peter Katona, obaja majú na konte po tri asistencie.

Až sedem z našich ôsmich bodov sme získali na ihriskách súperov, osem gólov z jedenástich sme dali vonku, ešte aj skóre z ihrísk súperov, 8:14, je príjemnejšie, ako to domáce. Samozrejme, domáce zápasy hráme v Poprade.

V zápase dnes nenastúpi Jakub Bartek, ktorého trápia poranené triesla z tréningu. Ostatní hráči by mali byť v stopercentnej kondícii.

V Nitre sme naposledy vyhrali v apríli 2012. O víťazstve 1:0 rozhodol v 57. minúte Peter Katona. Nitrania nám dokázali prehru v domácom prostredí oplatiť ešte v tom istom roku, pri ich domácej výhre 4:1, korigoval stav stretnutia na 1:1 po hodine zápasu Viliam Macko. V zápätí však Kolbas dostal červenú a „Corgoni“ rozhodli.

Odvtedy sa iba raz zrodila výhra domáceho tímu, v nadstavbe druhej ligy sme vyhrali 1:0 gólom Patrika Jacka. Ďalšie dva roky okrádali hostia domáce tímy o body.

Držme dnes chlapcom od 17:00 palce a verme, že séria získavania bodov z ihriska súpera bude pokračovať.

FOTO: SOHE Press Media/Jaroslav Suchár

Zdieľaj