Juniori si poradili so Sninou

Juniori víťazní

III.liga skupina Východ ukončila svoju prvú polovicu. Chlapci privítali na našom štadióne Sninu, ktorá si v prehustenej tabuľke drží štvrtú pozíciu. Juniorom sa podarilo hosťujúce MFK, s najlepším strelcom súťaže Olegom Vyshnevskym, poraziť trojgólovým rozdielom.

Góly

FOTO: SOHE Press Media. Dvojgólový Miroslav Petko

Dvojgólový Miroslav Petko

V úvodnej štvrťhodinke sa nám niekoľkokrát podarilo preniknúť do šestnástky súpera, všetky tieto útočné snahy zavŕšil center z ľavej strany od Haladeja, ktorý prepadol na zadnú žrď, kde už číhal pripravený Petko, Lojka si v bráne na gólovú hlavičku siahol, ale zmene skóre už nezabránil – 1:0. Ako prvému, tak i druhému gólu predchádzalo krásne prenesenie hry cez celé ihrisko. K lopte sa na hranici pokutového územia dostal Strachan, do šestnástky vysunul Mira Petka, ten oklamal skĺzajúceho Hrehu a zakončil k bližšej žrdi – 2:0. Hostia mali kvalitný rýchly prechod do útoku, niet divu, že v lige nastrieľali najviac gólov. V prvom polčase sa im to však nepodarilo, chlapci si náskok v peknej partii ustrážili.

V druhom polčase sa skóre opäť menilo, v 66. minúte sa dostal Dupkala do úniku, umiestnené zakončenie skvele chytil Lojka, ale Grešák bol v snahe o dorážku faulovaný Balkom a nasledovala penalta. Šancu na gólový reparát už Martin Dupkala nezahodil – 3:0. O ďalších desať minút sa odrazila Haladejova strela k Dupkalovi, ten v snahe o nožničky prihral na Micherdu, ktorý loptu dokopol do prázdnej brány – 4:0. Čestný úspech hostí zaznamenal v 81. minúte z penalty spomínaný Vyshnevskyi4:1.

1. FC Tatran Prešov – MFK Snina 4:1 (2:0)

Góly: 15´ a 23´Petko, 66´(p.k.) Dupkala, 76´Micherda – 81´Vyshnevskyi
ŽK: Jacko, Luberda, Petko – Hišem, Balko

Zostavy

Tatran: Talian – Haladej, Grejták, Luberda, Petko – Lénárt, D. Jacko – Dupkala „K“, Micherda, Strachan (77. Dzuričko) – Trebuňák (55. Grešák)
MFK: Lojka – Lukáč „K“, Hreha (72. Peknhaus), Balko, Hišem, Jankaj, Vyshnevskyi, Skvašík, Popovič, Plevka (55. Fedorka), Pčola

Slová trénera

Pavol Mlynár: „Odohrali sme, z našej strany, veľmi kvalitný duel. Som rád, že sme sa zlepšili, proti poslednému zápasu vo Vyš. Opátskom. Chlapci šli od prvej minúty za víťazstvom, vytvorili si množstvo pekných akcií, čoho výsledkom boli dva góly Mira Petka v prvom polčase. Boli to pekne vyriešené situácie, prechádzalo im množstvo centrov a snaha o tlak na súpera. Takto si predstavujem náš ideálny výkon, takto to má vyzerať. Kompaktný, ako v defenzíve, tak v ofenzíve, s množstvom pekných akcií. Súpera sme v podstate do šancí nepúšťali. Je to ešte cennejšie, keďže aj Snina s pohybuje na popredných priečkach tabuľky. Oproti minulému výkonu musím chlapcov pochváliť, bol tam dôraz. či už v súperovej šestnástke, alebo v tej našej. Myslím si teda, že to bol kvalitný zápas, teší ma že sme dobrý výkon potvrdili aj výsledkovo, pretože sme to potrebovali . Viacero zápasov sme hrali dobre, ale výsledkovo sme to to nedotiahli dokonca. Ak budú chlapci naďalej takto pracovať tak to bude dobré.“

Záznam zápasu

1. polčas

2. polčas

Zdieľaj