Preview: Za obhajobou výhry z Michaloviec

Pred derby s Michalovcami

Naše posledné víťazstvo sa zrodilo 12. augusta, práve na pôde Michaloviec. Jediným gólom ho rozhodol Roland Černák. Dnes sa budú v popradskom NTC chlapci snažiť o zopakovanie trojbodového úspechu.

Hostia sa musia zaobísť bez svojej zranenej brankárskej jednotky, Matúš Kira je mimo hry, no jeho poľský náhradník Bieszczad rozhodne nie je neskúsený. Má za sebou už 7 štartov v našej najvyššej súťaži a práve v úvode ročníka svojimi výkonmi zaujal.

Michalovčania sa po piatich zápasoch bez výhry konečne tešili z troch bodov v minulom kole, keď na domácom trávniku porazili Podbrezovú. V tabuľke im patrí 9. miesto so ziskom 14 bodov.

Najlepším strelcom je Martin Koscelník so štyrmi gólmi, najviac gólových prihrávok rozdal Božok – tri. Rešpekt svojimi výkonmi rozhodne vzbudzujú aj Igor Žofčák a mladučká ghanská hviezdička Sadam Sulley.

Hostia dali v doterajších stretnutiach 12 gólov, čo je len o jeden viac, ako má na konte náš tím, loptu z vlastnej siete vyťahovali 18-krát, to ich pasuje na piate miesto medzi najlepšími obranami.

Našim chlapcom dnes nepomôžu Ján Dzurík a Maduka Udeh, hráči, ktorí nedohrali posledný zápas v Nitre. „Madu“ bol z nemocnice prepustený počas dnešného dňa, „Dzuro“ našťastie nemá pretrhnutý väz, a po reprezentačnej prestávke by mal byť už v poriadku. Otázny je štart Issu Adekunleho, na tréningoch sa sťažoval na bolesti v členku. Do zostavy sa vracia Jakub Bartek, ten počas týždňa naplno trénoval.

Naďalej nám patrí predposledné, 11. miesto, so ziskom ôsmych bodov, v prípade plného bodového zápisu máme šancu preskočiť v tabuľke Podbrezovú.

Našim najlepším strelcom je neohrozený šesťgólový Roland Černák, najviac asistencií majú na konte Peter Katona a spomínaný Adekunle.

Od roku 2004 máme s Michalovcami vyrovnanú bilanciu, v 19 zápasoch (bez prípravných) sa zrodilo 8 našich výhier, 6 remíz, z toho až tri za posledný rok a pol, a 5 prehier pri skóre 23:22.

Ako sa písalo v úvode, naše posledné víťazstvo 1:0 sa zrodilo práve na Zemplíne. Od neho už ubehli takmer tri mesiace. Chlapci dnes odovzdajú na ihrisku maximum pre to, aby uspeli.

Už od 17:00 im držme palce!

Zdieľaj