Druhé derby rozhodol gól nečakaného strelca

Reportáž zo zápasu

V druhom východniarskom derby sa nám s vypätím všetkých síl podarilo obhájiť tri body získané v Michalovciach. Možno sa nehral pohľadný futbal, ale dôležité víťazstvo sa vždy počíta. Navyše sme ukončili takmer trojmesačné čakanie na výhru.

Do zápasu sme vstúpili odvážnejšie, no prvú šancu mali hostia, po úvodnej desaťminútovke centroval zľava Regáli, Slančík loptu podbehol, tá sa dostala až ku Koscelníkovi, ktorý pred prázdnou bránou v ťažkej pozícii neskóroval. V 14. minúte sme si vytvorili brejk, na jeho konci našiel Streňo nabiehajúceho Wiezika, ten však zvolil len zakončenie hlavou z väčšej vzdialenosti, navyše nepresné. O tri minúty predĺžil hlavou Luberda na Streňa, Erikovi sa do zakončenia vrhli obetaví Zemplínčania. Z okamžitého brejku unikala štvorica žlto-modrých na osamoteného Jacka, Regáli však akciu zbrzdil a nechal sa obrať Petkom. Po polhodine hry mali Michalovčania viac z hry, no na zmene skóre sa to nepreukázalo. V 37. minúte preveril Miliutin z väčšej diaľky Bieszczada. Bodku za polčasom dalo zakončenie Rola Černáka spoza šestnástky, spolu s hlavičkou Wiezika z následného rohu.

Po takmer presne päťdesiatich minútach sme zahrávali priamy kop, hostia zaspali na šestnástke, kde im za chrbát zabehli až traja naši hráči. Center sa dostal na úplne voľného Martina Luberdu, ktorý sa po viac ako ročnej prestávke od futbalu tešil okrem návratu aj z gólu – 1:0. O tri minúty mohol Regáli vyrovnať, v sľubnej pozícii pálil mimo. Po hodine riadnej hracej doby hlavičkoval z hranice malého vápna nad našu bránu osamotený Kavka. V 66. minúte hlavičkoval padajúci Wiezik z ťažkej pozície vedľa. O malú chvíľu sa ocitol Koscelník sám v šestnástke, jeho zdĺhavé spracovanie so strelou mu zablokoval Petko. V 70. minúte zakončoval ten istý hráč hlavou len do zeme a mimo ihriska. „Koňare“ sa bránili stupňujúcemu sa tlaku hostí, tím ale chýbali kľúčové prihrávky do zakončenia. Poslednú príležitosť spálili hráči MFK v 87. minúte, po centri z ľavej strany vyhorel vo vzduchu Antonov, odrazenú loptu napálil Bragin z troch metrov pred bránou len do Luberdu.

1. FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 50´Luberda
ŽK: Kačala – Grič, Carrillo, Koscelník, Kolesár
Rozhodoval: Očenáš
Divákov: 210

Zostavy

Tatran: A. Slančík – Petko, P. Jacko, Luberda, Miliutin – D. Keresteš, T. Sedlák – Streňo (55. Micherda), P. Katona (60. Kačala), R. Černák (85. T. Múdry) – Wiezik
Zemplín: Bieszczad – M. Kolesár, Kavka, J. Carrillo, Šimčák – Grič – Koscelník, I. Žofčák (46. S. Danko), Turík, Regáli (81. A. Antonov) – Sulley (72. Bragin)

Slová trénerov

Sergij Kovalec: „Videli sme zápas Michaloviec s Nitrou a vedeli sme, že nás čaká ťažký duel. Veľmi sme chceli získať tri body. Nebol to ideálny výkon, ale sme veľmi radi za tri body, ktoré nám zabezpečil gól navrátilca do zostavy Luberdu.“
Anton Šoltis: „Počas celého zápasu nám chýbala väčšia agresivita a chuť pobiť sa o výsledok. Myslím si, že zápas sme nezvládli v hlavách. Ťažko sme sa presadzovali cez prehustenú obranu súpera a nedokázali sme nič vymyslieť. Mali sme iba náznaky šancí a to je málo. Keď chcete uspieť, musíte dávať góly a to sa nám dnes nepodarilo.“

Zostrih (huste.tv)

Najbližší zápas odohráme po reprezentačnej prestávke opäť v Poprade, našim súperom budú FC ViOn Zlaté Moravce. Hrať sa bude v sobotu, 18.11. už od 14:00.

FOTO: TASR

Zdieľaj