Prípravný zápas: DVTK – Tatran 1:2 (0:1)

Cenná výhra v Maďarsku

Reprezentačnú prestávku sme využili na ostrú prípravu. Chlapci vycestovali na ihrisko nášho tradičného súpera, maďarského DVTK. V rámci letnej prípravy sme u súpera prehrali 2:4, tentokrát sme boli úspešní my.

Góly

V 7. minúte sme rozbehli akciu po osi Adekunle – Múdry – Trebuňák, „Mojo“ si loptu prebral a prízemnou prihrávkou našiel na hranici malého vápna Jakuba Wiezika, ktorý v páde dokázal poslať loptu k bližšej žrdi – 0:1. V 54. minúte prepadol center z pravej strany do stredu našej obrany, v ťažkej situácií sa najlepšie zorientoval Oláh, ten chrbtom k bráne dokázal úspešne reflexívne zakončiť, aj s prispením nešťastného nastrelenia Hovančíka- 1:1. O osude zápasu rozhodla naša rýchla kontra zo 76. minúty, po nákope Slančíka a dvoch dotykoch sa k lopte za obranou dostal Streňo, jeho únik zoči-voči Antalovi nemohol dopadnúť inak – 1:2.

Zostrih zápasu (DVTK – YouTube)

Diósgyőri VTK – 1. FC Tatran Prešov 1:2 (0:1)

Góly: 54´Oláh – 7´Wiezik, 76´Streňo

Zostavy

DVTK 1. polčas: Bukrán – Eperjesi, Karan, Tamás, Bárdos – Vela, Kocsis, Nono, Óvári – Szarka, Bacsa
DVTK 2. polčas: Antal – Nagy T., Ivánka, Tamás, Forgács – Vela, Busai, Nono, Oláh B. – Óvári, Bacsa
Tatran 1. polčas: Talian – Miliutin, Luberda, P. Jacko, Bartek – Keresteš – Adekunle, Sedlák, Múdry, Trebuňák – Wiezik
Tatran 2. polčas: Slančík – Gončar,  Luberda (62. Haladej), Hovančík, Petko – Keresteš (66. Boloca) – Kačala, Micherda, D. Jacko, Haladej  – Trebuňák (89. Grejták)

Záznam zápasu (DVTK YouTube)

Po reprezentačnej prestávke pokračujeme v slovenskej najvyššej súťaži. Zápas 16. kola Fortuna ligy odohráme v sobotu, 18.11. o 14:00, kedy v popradskom NTC privítame FC ViOn Zlaté Moravce.

Zdieľaj