Miliutin: „Každý hráč chce hrať o európske poháre, za reprezentáciu svojej krajiny. Ja nie som iný.“

Rozhovor s Oleksiim Miliutinom

Oleksii Miliutin je mladý, iba 22-ročný ľavý obranca. Talentovaný odchovanec Dynama Kyjev si našiel cez Sabinov a Lipany cestu až do zostavy nášho Tatrana. DO dnešného dňa si pripísal v A-tíme, Juniorke, či Slovenskom pohári, 1451 odohraných minút a tri góly. Krajného univerzála, ktorý dokáže byť nebezpečný aj v ofenzívnej pozícii, sme si vyspovedali pred blížiacim sa zápasom so Zlatými Moravcami.

„Lóša“, ako sa máš?

Super. 🙂

V poslednom zápase s Michalovcami sme vyhrali, čoho súčasťou si bol aj ty. Ako tento duel hodnotíš?

Bol to ťažký zápas. Je dobré, že sme konečne získali tri body, v Poprade. Súper bol kvalitný, takže výhra sa cení o to viac.

Teraz nás čaká ViOn, ako poznáš súpera a čo čakáš od zápasu?

Silový súper. Zlaté Moravce majú pomerne vysoký káder, kvalitné štandartky, tie sme s trénerom obzvlášť rozoberali. Keď budeme dobre brániť, určite sa dostaneme aj ku šanci na strelenie gólu. To musíme využiť.

… a dúfaš, že vyhráme…

Jasné!

FOTO: „Lóša“ v zápase so Žilinou

Zatiaľ si v našom klube pol roka, ako ti je?

Super, hlavne partia v kabíne. Máme nového trénera, ktorý tu chce doniesť niečo nové. Stále viac rozoberáme súperov, pozeráme video, analyzujeme, čo predtým v takej miere nebolo. Ja si myslím, že je to dobré, pomáha to v príprave na zápasy.

Noví tréneri sú z Ukrajiny, tvoji krajania. Pracuje sa ti teraz príjemnejšie, lepšie?

Je to trošku ľahšie, keď spravím nejaké chyby, tak v našom národnom jazyku mi tréner môže pomôcť, niečo odkázať. Jednoduchšie sa to prijíma. Ale každý tréner, je jedno či je to Ukrajinec, Slovák, Nemec, vie, ako si hráča dirigovať a posúvať mu jasné informácie.

12 rokov si strávil v Dyname Kyjev. Aké to bolo, vyrastať u pravidelného účastníka európskych súťaží?

Tak je jasné, že Kyjev, to je úplne iná úroveň, iná kvalita hráčov. Aj liga bola iná, skôr, než začala vojna. Podmienky boli kvalitné a zároveň náročné, no mne to veľmi pomohlo. Som šťastný, že som mal šancu tam hrať.

FOTO: fcdynamo.kiev.ua. Oleksii v drese Dynama Kyjev

Teraz si hráčom slovenskej najvyššej súťaže. Aké sú tvoje plány do budúcnosti?

Každý hráč chce hrať o európske poháre, za reprezentáciu svojej krajiny. Ale, zo Slovenskej ligy sa asi ťažko dostanem do ukrajinskej reprezentácie. Chcem ísť hore a napredovať, v lepších kvalitnejších súťažiach, ukázať sa… A možno aj tá „repre“ sa raz podarí.

Vieš si predstaviť, že by si sa raz vrátil do Kyjeva?

Asi nie. To je veľmi náročné. Každopádne na Ukrajinu by som sa raz vrátiť mohol. Všetko je možné, uvidíme.

Odkaz pre fanúšikov:

Viem, že je zima, ale chcel by som ľudí poprosiť, aby nás prišli podporiť v čo najväčšom počte. My sa ich budeme maximálne snažiť obšťastniť našimi výkonmi.

FOTO: SOHE Press Media/Jaroslav Suchár

Zdieľaj