S ViOn-om sme si body podelili

Reportáž zápasu

V 16.kole najvyššej súťaže sme sa opäť predstavili na „domácom“ trávniku, v prostredí popradského NTC. Zavítali k nám hostia zo Zlatých Moraviec, ktorým sme po augustovej prehre 1:4 mali čo vracať. Priebeh zápasu bol bojovný a vyrovnaný, z minima šancí sa nakoniec zrodili dva nádherne gólové priame kopy.

Už od úvodu bolo jasné, že duel bude viac o bojovnosti ako gólovej prestrelke. V šiestej minúte hostia zle rozohrali, lopta sa cez Wiezika dostala k Streňovi, ktorého strelu zablokoval Chren. O dve minúty odpovedal nepresnou strelou Karlík. Prvú vážnu príležitosť nevyužil Jacko, jeho hlavička zo 14. minúty skončila odkopom spred prázdnej brány v podaní Chrena. Úvodnú dvadsaťminútovku uzavrel propagačný pokus Wiezika, Kováč síce krotil loptu dvakrát, ale úspešne. Hostia boli kombinačne lepší, my sme sa spoliehali na rýchly prechod do protiútokov. Bohužiaľ, ani pred jednou z brán to na väčšie vzrušenie do konca polčasu nestačilo. Fanúšikom zostávalo veriť, že boje medzi šestnástkami sa snáď v druhom polčase premenia aj na góly.

Po troch minútach druhého dejstva hľadal Bartek v pokutovom území Wiezika, loptu v páde odvrátil na roh Dobrotka. O chvíľu to ped našou bránou skúšal nedôrazne Sládek. V 56. minúte fauloval zbytočne Sedlák, Karol Karlík si pripravil štandartku, a z približne 25-tich metrov krásnou umiestnenou strelou k žrdi otvoril skóre – 0:1. V 67. minúte vytvorili Issa a Múdry peknú kombináciu, na jej konci pálil Adekunle v dobrej pozícii veľmi nepresne. Do posledných dvadsiatich minút sme vstúpili v početnej výhode, Damián Bariš smeroval po druhej žltej karte predčasne „pod sprchy“. Krátko na to sklepol Černák Micherdov center na Wiezika, poľský útočník efektnou otočkou odstavil Dobrotku, no na loptu už nedosiahol. V 84. minúte strieľal Černák, Kováč jeho pokus iba vyrazil, z následnej skrumáže sa zrodil center Miliutina na Wiezika, ktorého hlavičku skrotil na bránkovej čiare brankár hostí. Vyrovnania sme sa nakoniec dočkali, v 88. minúte predviedol Roland Černák ďalší zo svojich fantastických momentov, priamym kopom na zadnú žrď vymietol pavučinu pod brvnom Kováčovej brány – 1:1. V závere sa už skóre nemenilo, s ViOnom sme si body podelili.

1. FC Tatran Prešov – FC ViOn Zl. Moravce-Vráble 1:1 (0:0)

Góly: 88´Černák – 56´Karlík
ŽK: Keresteš, Adekunle – Bariš, Nikolič
ČK: Bariš (po 2.ŽK)
Rozhodoval: Michal Smolák
Divákov: 225

Zostavy

Tatran: Slančík – Bartek, Jacko, Luberda, Miliutin – Sedlák (64. Múdry) – Adekunle (75. Micherda), Keresteš, Trebuňák (46. Černák) – Streňo, Wiezik
ViOn: Kováč – Záhumenský, Szymonowicz, Dobrotka, Chren – Sládek (56. Gešnábel), Bariš, Karlík, Ewerton (68. Cleber) – Mateus (81. Nikolič), Urgela

Slová trénerov

Sergij Kovalec: „Bol to zaujímavý zápas proti kvalitnému súperovi. Náš tím sa prezentoval bojovnou hrou a dobrým nasadením. Máme za sebou dva zápasy v Poprade, v ktorých sme získali štyri body, čo je pre Tatran dobré. Do konca jesene ešte chceme bodovať a myslím si, že ak budeme hrať tak ako dnes, tímovo, kompaktne, tak sa to môže podariť. Treba nám však viac pokoja a rozvahy s loptou.“
Juraj Jarábek: „Videli sme obojstranne bojovné stretnutie. Bolo vidieť, že Prešovčania spravili kus dobrej roboty. Majú vysokých hráčov, na čo sme sa pripravovali. Myslím si, že sme boli po celý zápas futbalovejší, no náznaky viacerých protiútokov sme nedotiahli do gólu. V druhom polčase prišlo k vylúčeniu Bariša a Prešov následne stavil všetko na jednu kartu. Bod musíme brať, hoci s ním nie sme spokojní. Máme ešte dosť kôl pred sebou na to, aby sme sa posunuli ďalej.“