Roland Černák po zápase: „Mali sme na tri body.“

Roland Černák po zápase

V sobotňajšom dueli sa našim chlapcom podarilo vydrieť remízu. Húževnaté Zlaté Moravce neudržali svoje vedenie a zápas tak skončil nerozhodne 1:1. V zápase plnom bojov medzi šestnástkami rozhodli dva krásne priame kopy. Za hostí sa presadil Karol Karlík, gól Tatrana vsietil už sedemgólový Roland Černák.

Zeleno-biely kanonier nastúpil do stretnutia až v polovici duelu. Nič to však nezmenilo na tom, aby v ňom zanechal ďalšiu kľúčovú nezmazateľnú stopu. Náš najlepší strelec veril vo víťazstvo, „myslím si, že do hry sme dali viac srdca a zaslúžili sme si vyhrať. Hostia takmer, okrem priameho kopu, hostia nemali príležitosti, my sme sa snažili hrať viac dopredu. Mali sme niekoľko dobrých šancí, ale musíme brať aj bod,“ dodal 20-ročný útočník.

Krásny vyrovnávajúci gól preňho znamenal veľa, „bola to obrovská radosť, hral som len polčas a gól ma teší.“

FOTO: Youtube – 1FCTatranTV. Kovalec na tlačovke vysvetlil, prečo Roland nehral.

„Rolo“ sa počas týždňa vrátil z reprezentačného zrazu, aj preto ho náš tréner nepodstavil do základnej zostavy. Ako vysvetlil na tlačovej konferencii, „Rolandovi som chcel nechať čas, trénoval s nami dva dni. Má za sebou reprezentačný zraz, let do Španielska, potom opäť na Slovensko. Po takých dňoch je hráč nastavený trochu inak“. Sergej Kovalec však dodáva, že ak bude Černák pokračovať v takýchto výkonoch, v zostave určite chýbať nebude.

Na záver sa Roland vrátil k strelenému gólu, „nebol to žiadny signál, vždy po tréningu si vezmem loptu a kopnem niečo navyše na bránu. Dnes to bola pozícia blízko šestnástky, to sa brankárom na ich stranu ťažko chytá. Vyšlo to.“

Zdieľaj