O prehre v Senici rozhodol jediný gól

Reportáž zo zápasu

Seničania opäť potešili svojich divákov, ktorí dnes výnimočne nemuseli platiť vstupné na zápas. Po výhre nad Žilinou si domáci hráči pripísali ďalšie tri body. Našim chlapcom sa ani napriek miernej streleckej prevahe skórovať nepodarilo.

Domáci mali loptu na kopačkách častejšie, už v 4. minúte strieľal z druhej vlny Ranko, ale svojou strelou zasiahol len vlastného spoluhráča. V závere 10. minúty strieľal Alan Kováč z otočky tesne mimo ľavej žrde Slančíkovej brány. Náš prvý strelecký pokus vyslal Roland Černák po štvrťhodine hry, jeho strela preletela ponad brvno a odrazila sa od žrde za bránkou, ktorá drží sieť. O desať minút neskôr potiahol loptu po pravej strane Šefčík, krížny skackavý center poslal Duga z voleja na bránu, no Aďo Slančík si pripísal výborný zákrok. Následné dorážky sme v obrane zablokovali. V 37. minúte sa Černák rútil sám na Placha, v poslednej chvíli si loptu hodil ďaleko od nohy a skĺzajúci Medveděv ju odkopol na roh. Prvý polčas toho už viac neponúkol.

Druhú polovicu zápasu začali opäť aktívnejšie domáci, po 90 sekundách strieľal Duga z väčšej vzdialenosti tesne vedľa brány. V 58. minúte našiel Erik Streňo za obranou Černáka, Roland si loptu spracoval a vystrelil z ostrého uhla, Plach ju úspešne vyrazil. Poslednú dvadsaťminútovku otvoril Ranko nepresným pokusom v páde z hranice pokutového územia. V 76. minúte sa Černák ocitol tretíkrát sám zoči-voči Plachovi, aj tentokrát bol domáci brankár v bezprostrednej blízkosti úspešnejší. Z okamžitej protiakcie na druhej strane centroval Lupták, jeho pokus sme odvrátili za šestnástku, kde už po niekoľkýkrát v zápase číhal Ranko, teraz mu však strela zapadla do ľavého vinkľa našej brány – 1:0. Posledné minúty sa hrali v duchu našej snahy o vyrovnanie, bohužiaľ, žiadny úspešný útok neprišiel. V 92. minúte zvýšil na 2:0 Alan Kováč, rozhodca Ivan Kružliak gól pre postavenie mimo hry neuznal.

FK Senica – 1.FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)

Góly: 76´ Ranko
ŽK: Otrísal, Medveděv – Černák, Bartek
Rozhodoval: Kružliak
Diváci: 487

Zostavy

Tatran: Slančík – Bartek, Luberda, Jacko, Miliutin – Keresteš, Černák, Micherda, Issa Adekunle (46. Streňo), Katona (85. Udeh) – Wiezik
Senica: Plach – Duga (66. Šimon), Otrísal, Podhorin, Lupták – Ranko, Krč (59. Sarpei) – Medveděv, Kováč, Šefčík – Vaščák (72. Rigo)

Slová trénerov

Sergij Kovalec: „Bol to ťažký zápas. Mali sme niekoľko dobrých príležitostí, tie najväčšie Černák, ale nedali sme. Naopak, inkasovali sme pekný gól po rýchlom protiútoku. Ideme ďalej. Musíme sa pokúsiť o body. Na jeseň máme ešte dva zápasy a budeme myslieť pozitívne.“
Ladislav Hudec: „Asi prvýkrát sme boli v pozícii favorita a bolo vidieť, že nám to robí problémy. Ešte nie sme v pozícii, aby sme dokázali protivníkovi vnútiť náš štýl hry. Prešov mal nepríjemných hráčov. Lámalo sa to na tom, kto dá prvý gól. Tesne pred našim prvým zásahom nás Fero Plach podržal po chybe Sarpeia. Ak by tam dal Tatran gól, mali by sme veľké problémy. Našťastie platilo nedáš-dostaneš. Chalani pristúpili do zápasu bojovne a podali zodpovedný výkon.“