Preview: Pred Senicou myslíme len na zisk bodov

Preview zápasu

Už o 14:00 nás čaká úvodný výkop stretnutia 17.kola Fortuna ligy. Na ihrisku Senice sa chlapci pokúsia odplatiť za smolnú domácu remízu 2:2.

V zápase piateho kola sme videli po góloch Černáka a Adekunleho, ale hostia v závere vyrovnali dvomi gólmi Podhorína. Bola to pre nás veľmi trpká remíza.

Dnes je domáci tím v trošku lepšej pozícií, síce stále posledný, no so sériou troch zápasov bez prehry. Záhoráci v nich čelili Slovanu, Žiline a Nitre, čo určite vzbudzuje rešpekt. Aktuálny zisk siedmich bodov s bilanciou 1-4-11 a skóre 14:35 dáva Senici nádej na záchranu v lige.

Po návrate trénera Hudeca sa pomery v tíme zlepšili. Do družstva prišlo niekoľko nových mien, zlepšila sa nálada, pozbieralo sa niekoľko bodov, a razom je Senica opäť v hre. Na margo zranení a vykartovaných hráčov sa domáci tréner vyjadril pre klubový web fksenica.sk, Mali by sme byť v poriadku. Drobné šrámy tam sú, ale ako som spomínal už naposledy, v súčasnej dobe už chlapci bojujú nielen o základnú jedenástku ale aj o nomináciu na súpisku.“

Spomínaný Oliver Podhorín je zároveň najlepším strelcom domácich, na konte má v tejto sezóne 5 gólov. Výborné výkony podáva aj český obranca, kazašský rodák, Jurij Medveděv so štatistikou 2 góly a 2 asistencie.

FOTO: fortunaliga.sk. Štatistiky tímov v tejto sezóne Senica – Tatran

Naši chlapci vycestovali na zápas už včera, s tímom je aj Maduka Udeh, ktorého rekonvalescencia prebehla naozaj bleskovo, Peter Katona je ďalším z navrátilcov, naďalej však chýba Dzurík, po dvoch týždňoch poctivej liečby jeho stehno opäť vypovedalo službu a návrat tak ostáva otázny.

V tabuľke súťaže nám patrí 10. priečka, na konte máme 12 bodov za 3 výhry a rovnaký počet remíz. So skóre 13:38 je dnešný zápas duelom dvoch najhorších obrán v lige. Čo sa týka útoku, tak menej gólov dali už len Michalovce a Podbrezová (12).

Aktuálne máme aj my svoju sériu, a to dvoch domácich zápasov bez prehry, Michalovce sme v popradskom NTC zdolali 1:0, so Zlatými Moravcami sme sa rozišli zmierlivo 1:1.

Najlepším strelcom je aj naďalej neohrozene Roland Černák, ten zaznamenal proti ViOnu už svoj siedmy gól. Najviac asistencií vytvorili Katona a Issa, tri. Naše družstvo fauluje najviac v celej súťaži, na konte máme už 261 priestupkov proti pravidlám.

Na Záhorí sme naposledy bodovali takmer presne pred rokom, 5.11.2016 sa zrodila remíza 0:0. Naše posledné víťazstvo u súpera sme dosiahli už poriadne dávno, 24.3.2010 otváral skóre Ján Papaj, v druhom polčase navýšil Peter Katona a Kanteho gól už na výhre Tatrana nič nezmenil.

FOTO: Jaroslav Suchár/SOHE. Adrián Slančík

K zápasu nám pár slov povedal aj náš brankár, Adrián Slančík.

Čo čakáš od zápasu so Senicou?

Bude to veľmi náročný zápas pre oba tými keďže v tabuľke stojím tesne vedľa seba a pre oboch je dôležité bodovať, ale musíme urobiť všetko preto aby sme z tadiaľto neodchádzali naprázdno.

Čo hovoríš na to, že domáci sa rozhodli pre bezplatné vstupné?

Domáci to urobili rozumne keďže podľa mňa chcú prilákať čo najväčšiu divácku podporu ktorá im môže v tomto zápase dosť pomôcť a hnať ich v pred.

Podarí sa nám opäť bodovať? Naplno?

Je to pre nás veľmi dôležité aby sme bodovali a neprerušili našu krátku sériu.

Držme chlapcom palce, dnes ich čaká veľmi dôležitý zápas. Tatran do toho!

Zdieľaj