Rozhodca Kružliak využil pravidlo zavedené v júli minulého roka

Trpká perhra a zaujímavé pravidlo

Fanúšikovia sa v Senici dočkali niekoľkých zahodených šancí a zaujímavého neuznaného gólu. Ani tri samostatné nájazdy nepremenil Roland Černák na gól, z množstva domácich ďalekonosných pokusov sa ujal jeden, ktorý nakoniec rozhodol. Zápas zhodnotil Peter Katona veľmi stručne.

Náš kapitán hral do 85. minúty, kedy ho na ihrisku vymenil navrátilec Maduka Udeh. Slová sa po tesnom nešťastnom výsledku hľadali len ťažko, „dnešný zápas bol, takpovediac, o jednom góle. Pred gólom domácich sme mali veľkú šancu, ale hneď z protiútoku sme inkasovali. To nás zamrzelo.“

Výsledok neteší o to viac, že Senica bodovala už vo štvrtom dueli v rade. Bodové rozdiely sú na spodných priečkach tabuľky už len minimálne.

FOTO: fortunaliga.sk. Situácia na posledných troch miestach.

Záhoráci spečatili svoju výhru druhým gólom v 92. minúte. Ten nakoniec neplatil pre postavenie Alana Kováča mimo hry. Málokto rozumel verdiktu rozhodcu Kružliaka, keďže na zemi, hlboko za našou obrannou líniou, ležal Jakub Bartek.

Hlavný arbiter po zápase vysvetlil svoje rozhodnutie, „ide o pravidlo, ktoré platí od 1.7.2016. Akonáhle brániace družstvo vykopne loptu z vlastného pokutového územia smerom k polovičnej čiare ihriska a zranený hráč stále leží na hracej ploche, tak obranná línia sa posúva na ďalšieho hráča. V tomto prípade bol útočiaci hráč, ktorý dosiahol gól, za touto „novou“ líniou, a preto nebolo možné gól uznať.“

Najbližší zápas je na programe v sobotu, 2.12. o 14:00. V Poprade privítame náročného súpera z Dunajskej Stredy.

FOTO: SOHE Press Media/Jaroslav Suchár. Peter Katona a Ivan Kružliak v zápase 13. kola proti Žiline

Zdieľaj