Posledný zápas v tomto roku pod Tatrami gól nepriniesol

Reportáž zo zápasu s DAC

Adventné kolo prinieslo krásnu dobročinnú zbierku a zaujímavý futbal. Škoda, že nepadol žiaden gól. S Dunajskou Stredou sme si body podelili.

Zápas sme začali chybou Katonu, ktorý malou domov takmer vyzval do zakončenia hostí, Mervó sa k lopte našťastie nedostal. Pokračovali sme však veľmi aktívne, mali sme viacero nebezpečných protiútokov, v úvode ôsmej minúty sa presadil Wiezik, avšak jeho gól neplatil pre ofsajd. Na konci deviatej minúty prihrával Miliutin z ľavej strany pred bránu, ale Wiezik na loptu nedosiahol. Po štvrťhodine hry mali prvú veľkú príležitosť aj hostia, Kalmárov center presvišťal pomedzi ľavú tyč a Živkovičovu hlavu, o malú chvíľu zakončoval Adekunle v jasnom ofsajde. V 23. minúte sa neujala Petkova krížna strela, ani snaha Pačindu prejsť do šestnástky a nájsť voľného Ljubičiča. Hostia strieľali väčšinou len do našich obrancov, a ak niečo prešlo k bráne, tak to pohodlne zastavil Slančík. Na druhej strane viazla našim hráčom rozohrávka aj presnosť pri zakončení. V 39. minúte DAC krásne zakombinovalo pred našim pokutovým územím, no strela kapitána Ljubičiča opäť mierila len do stredu brány.

Hernú prevahu mali v druhom polčase hostia, už po piatich minútach hry znova zakončoval hosťujúci kapitán. Najprv do hradby tiel, potom tesne vedľa. V 53. minúte si chcel pokutový kop vynútiť Pačinda, ale zásah Udeha nemal s penaltou naozaj nič spoločné. Po hodine hry odpovedal na príležitosti hosťujúceho tímu Petko, tiesnený dvomi hráčmi nevyužil v páde zaváhanie Huka so Šatkom a Macejom. V 63. minúte vyrazil Slančík center z rohu priamo na hlavu Kalmára, no líder záložnej formácie Dunajskej Stredy prehlavičkoval prázdnu bránu. Kolotoč zahodených príležitostí spečatil samostatným únikom Erik Streňo, loptu si potiahol až pred Maceja a následne loboval nad. Škoda, že si na zadnej žrdi nevšimol voľného Adekunleho. Štvrťhodinu pred koncom zápasu hlavičkovali po rohových kopoch nepresne Wiezik a Udeh. Úplný záver zápasu patril tlaku hostí, z niekoľkých skrumáží pred našou bránou nikto nedokázal otvoriť skóre.

1. FC Tatran Prešov – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

ŽK: Streňo, Issa Adekunle – Pačinda
Rozhodoval: Vlk
Divákov: 217

Zostavy

Tatran: Slančík – Udeh, Luberda, Jacko – Petko, Keresteš, Katona (87. Kačala), Miliutin – Issa Adekunle (72. Micherda), Wiezik (83. Dzurík), Streňo
DAC: Macej – Živkovič, Šatka, Huk, Davis – Ljubičič – Vida (56. Ashiru), Aluku (76. Malec), Kalmár, Pačinda – Mervó (62. Divkovič)

Slová trénerov

Sergij Kovalec: „Chceli sme vyhrať, ale to by sme museli využiť naše 3-4 šance. Opäť sme sa presvedčili, že ak nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Hráči veľmi chceli bodovať a získať tri body. Prejavila sa však nervozita, chýbal nám pokoj s loptou na kopačkách.“
Marco Rossi: „Zaslúžili sme si vyhrať. Snažili sme sa hrať od prvej do poslednej minúty, zatiaľ čo Prešovčania hrali iba na dlhé lopty a protiútoky, čiže na to, na čo majú. V ofenzíve nám však niečo chýbalo. Vyskytli sa dve zaujímavé situácie v šestnástke domácich. Pri jednej to vyzeralo na stopercentnú penaltu.“

Zostrih zápasu

Posledný zápas sezóny odohráme na pôde lídra súťaže. V sobotu, 9.12. o 14:00 nastúpime v City Aréne proti domácemu FC Spartak Trnava.