Streňa mrzí zahodená šanca, Kovalec bude o svojej budúcnosti rokovať

Návrat k zápasu

Erik Streňo si po zápase s DAC sypal popol na hlavu. Remíza síce nie je zlý výsledok, ale k trom bodom sme nemali ďaleko. Najviac mrzela zahodená tutovka zo 67. minúty, pri ktorej Erik svoj nájazd zakončil nad bránu.

Erik potvrdil slová Jakuba Barteka z predzápasového rozhovoru, „čakal nás bojovný zápas v ťažkom prostredí aj počasí, keďže bola veľká zima a náročný terén. Očakávali sme boj, čo sa aj potvrdilo, bolo to o jednom góle. Škoda, že sme ho nedali my, mal som čistú šancu, keď som šiel sám na brankára, ktorú som nepremenil, no a o to viac ma to mrzí, že sme ten gól nedali“.

Náš univerzálny hráč si pamätal gólový moment jasne, „v prvom momente som si myslel, že budem v ofsajde, ale rozhodca túto situáciu nechal odohrať, čo ma trošku prekvapilo. Chcel som to zakončiť ponad brankára, ale zakončil som to o trošku viac, ako by sa malo. A to bol ešte na druhej strane voľný Issa, ktorého som nevidel, až potom mi zakričal. Mrzí ma to veľmi,“ dodáva k zahodenej šanci.

Zápas opticky vôbec nevyzeral zle. Najmä po hodine hry sa šance striedali z jednej strany na druhú. Pri pohľade na tabuľku sa môže zdať, že s bodom by sme mali byť spokojní, „spokojnosť nespokojnosť…. Mohli sme zo zápasu vyťažiť viac. Keby som dal gól, verím tomu, že tento zápas by sme zvládli. Hovorím, bolo to o jednom góle, oni svoju šancu nedali, my sme mali tú najväčšiu príležitosť… Mrzí nás to,“ ospravedlňoval sa 27-ročný rodák z Vranova nad Topľou.

Kvalitu zápasu ovplyvnil aj náročný terén a zimné počasie. Podmienky však majú oba tímy rovnaké, tréner Kovalec s nimi vopred rátal, „tréner nás na toto pripravoval celý týždeň, trénovali sme aj na snehu, lebo v Prešove bolo počasie aké bolo. Vedeli sme, čo nás tu bude čakať a na to sme sa pripravovali. Vedeli sme, že to bude extrém pre obidva tímy. Neostávalo nič iné, len pobiť sa o výsledok“.

Tri remízy v rade s tak silným súperom sa, vzhľadom na našu pozíciu, dajú vnímať ako pozitívna séria, ale naši chlapci chceli dosiahnuť viac, „nehovorím, že je to neúspešná séria, ale dalo sa z toho vyťažiť viac. Dnes sme mohli mať tri body, no musíme brať iba jeden,“ dodal na záver rozhovoru.

O Kovalcovom zotrvaní sa bude rokovať po Trnave

Na pozápasovej tlačovej konferencii sa tréner Kovalec nevyhol otázkam o absencii Rolanda Černáka i svojej budúcnosti. Na margo nášho najlepšieho strelca uviedol jednoduché odôvodnenie, „Černák mal od stredy vysoké teploty, doktori mu nedovolili nastúpiť na zápas. Budeme veriť v jeho štart do zápasu s Trnavou“.

O zotrvaní na lavičke Tatrana bude ukrajinský kouč rokovať s predsedom predstavenstva, Miroslavom Remetom, „s prezidentom Miroslavom Remetom sme sa pôvodne rozprávali o tom, aby som tímu pomohol v priebehu ôsmich zápasov. Po zápase s Trnavou budeme spoločne preberať moju budúcnosť v Tatrane. O tomto musí rozhodnúť pán Remeta, ako majiteľ klubu,“ uviedol 49-ročný obľúbenec prešovských fanúšikov.

Tréner chápe dopad výsledkov na psychiku hráčov, „keď sledujete naše zápasy, môžete vidieť, že hráči chcú vyhrať. V Senici sme mali množstvo šancí, Roland Černák, ktorý je u nás práve z DAC, ich nevyužil. Dnes ďalšie príležitosti a nič z toho nebolo. Chlapci sú po nevydarených výsledkoch nervózni, trošku to narúša ich mentalitu. Je jasné, že keby sme získali tri body, boli by sme spokojní. Ale je to tak, ako to je, remíza 0:0. Ideme ďalej“.

Dodatočné špeciálne poďakovanie Sergija Kovalca patrí ľuďom v Poprade, „chcem sa poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí si dnes našli cestu do NTC a podporili nás. Špeciálna vďaka patrí usporiadateľom a správcom štadióna, v neraz náročných podmienkach bol trávnik vždy pripravený na vysokej úrovni. Najmä dnes sa im to podarilo fantasticky, pre odohranie zápasu spravili maximum. Ďakujem“.

FOTO: Rado Dado, Jaroslav Suchár

Zdieľaj