Dzurík: „Trnava má stabilne dobré výsledky počas celej jesene.“

Rozhovor s Jánom Dzuríkom

Ján Dzurík, 24-ročný defenzívny univerzál. V minulej sezóne odohral najviac minút z celého tímu, v tejto zastavilo jeho rozlet nešťastné zranenie. Aký je návrat späť do kádra, ako sa cíti, a čo čaká od posledného duelu v Trnave? Odpovede práve tu a teraz.

V poslednom zápase sa zrodila remíza s DAC, ako hodnotíš toto stretnutie?

Z našej strany veľmi dobrý výkon. Snažili sme eliminovať silné stránky súpera, čo sa nám aj darilo. Vytvorili sme si viac príležitostí na gól. ako súper, len škoda, že nám tam nič nepadlo.

Aké boli tvoje úlohy pri príchode na ihrisko v posledných minútach?

Išiel som pomôcť hlavne defenzíve, kedže Dunajská si vytvorila na konci menší tlak a z protiútokov sme sa snažili dať gól.

Po dvoch nomináciách v zostave kola, a následných dvoch zápasoch na lavičke sa zdalo, že sa do zostavy opäť vraciaš, prišlo však zranenie v Nitre, čo sa stalo?

Pri strele som si natiahol sval a na 3 týždne ma to vyradilo z hry. Ale som späť a pripravený mužstvu pomôcť.

FOTO: Chlapci na ceste do Trnavy

Už pred zápasom s Moravcami si trénoval, nanešťastie sa liečenie predĺžilo. Je dnes už všetko v poriadku?

Pred zápasom s Moravcami som sa snažil dať dokopy, no pri zmene smeru som to ešte zacítil, takže som musel ešte opätovne zvoľniť tempo,

S príchodom ukrajinských trénerov došlo k hĺbkovej analýze kádra. Tréneri ti dali isté podmienky, ktoré si mal splniť. Podarilo sa ti to?

Každý sa musel v niečom zlepšiť. Ja som si ich rady zobral k srdcu, makám na 100% na ihrisku aj mimo neho. Je už na trénerovi, či budem hrať.

V poslednom kole jesene nás čaká Spartak, ktorý vedie ligu. Čakal si, že práve Trnava bude na čele?

Na začiatku sezóny by som to nepovedal. Ale Trnava má stabilne dobré výsledky počas celej jesene. Právom sú na prvom mieste.

FOTO: Jaroslav Suchár. „Dzuro“ v zápase s FC Nitra

Čo očakávaš od zápasu?

Bude to ťažký zápas, ale vieme, že môžeme uhrať dobrý výsledok s každým, napríklad ako tomu bolo aj v Žiline.

V City Aréne sa postarali o vylepšenie podmienok.. Hral si už niekedy na hybridnom trávniku?

Ihrisko je pre nás novinka. Podstatné však je, že náš výkon od ihriska nezáleží. Oba tímy majú rovnaké podmienky, ale musíme to byť my, kto dá do zápasu viac.

A odkaz pre fanúšikov:

Chceme na záver jesennej časti odohrať kvalitný zápas a pokúsiť sa bodovať. Ďakujeme, že nám pri tom budete držať palce.

Chlapcom budeme držať palce už zajtra, od 14:00 budeme v City Aréne čeliť domácemu Spartaku.

Zdieľaj