Preview: U lídra na novom trávniku

Preview zápasu

Dnes nás čaká tuhý boj o body. Trnavský Spartak vedie ligu, má stabilné výkony a pravidelne zbiera body. Na vynovenom hybridnom trávniku v City Aréne sa pokúsime favoritovi zápasu uchmatnúť body. Misia ťažká, no nie nemožná.

Už dnes o 14:00 nastúpime na zápas s už istým majstrom jesennej časti. Červeno-čierni sa na zápas tešia, ako povedal pre spartak.sk ťahúň útokov, Ján Vlasko, domáci sú v dobrej nálade, „všetci sa tešíme. Verím, že duel zvládneme. Bolo by pekné ukončiť jeseň víťazstvom, aby sme mohli každý spokojne odcestovať na dovolenky a neskôr sa pripraviť na jarnú časť,“ uviedol 27-ročný ofenzívny hráč.

Domáci uznávajú zlepšenie nášho herného prejavu od príchodu nových trénerov,Prešovčania neprídu prehrať. Na peknom štadióne s dobrým trávnikom sa budú chcieť ukázať. Od príchodu nového trénera hrajú lepšie, defenzívnejšie a vidieť vyššiu kvalitu. My sa budeme prezentovať našou hrou“.

Spartak je na prvom mieste so ziskom 40 bodov, s bilanciou 13-1-4 a skóre 28:15. Piaty najlepší útok a druhá najlepšia obrana možno nie sú štatistiky hodné lídra súťaže, no Trnavčania zbierajú body v kľúčových dueloch, a hlavne na ihriskách súperov, kde sú zo všetkých tímov najúspešnejším celkom. „Vonku“ nazbierali „Bíla Andeli“ už 21 bodov. Druhé DAC má o zápas u súpera viac, no aj napriek tomu stráca až 5 bodov.

FOTO: Jaroslav Suchár. V prvom vzájomnom zápase sme ťahali za kratší koniec

Trnava je pripravená na zápas v plnej sile, ako uviedol tréner Nestor El Maestro, „zo psychologického, ale i tabuľkového hľadiska nás čaká obrovský zápas. Z pohľadu prvej šestky ide papierovo možno o ľahší duel, ale vo futbale práve takéto bývajú komplikované. Musíme byť koncentrovaní na 100 %“.

Najlepšími strelcami sú Marvin Egho a Erik Jirka s piatimi gólmi, práve druhý menovaný si dva z nich pripísal v Poprade, pri výhre Spartaka nad Tatranom 2:0. Eghove fantastické štatistiky sa prejavujú aj v bilancií najlepších prihrávačov, 23-ročný Rakúšan má na konte už 6 kľúčových asistencií.

Naša pozícia je jasná, len poctivým výkonom a disciplinovanou defenzívou môžeme uspieť. Chlapci cestovali na zápas už o deň skôr. V poslednom zápase roka 2017 nechceme nič nechať na náhodu, o výsledok sa treba pobiť.  Ako spomenul aj Ján Dzurík v predzápasovom rozhovore, „musíme to byť my, kto dá do zápasu viac“.

V tabuľke sa aktuálne nachádzame na desiatej priečke, na konte máme chudobných 13 bodov, čo ej len o tri viac ako posledná Senica. Od nej nás delí ešte Podbrezová. Ak nechceme riskovať prezimovanie na poslednom mieste, musíme siahnuť na dno svojich síl, „bude to ťažký zápas, ale vieme, že môžeme uhrať dobrý výsledok s každým, napríklad ako tomu bolo aj v Žiline,“ dodáva náš defenzívny stredopoliar.

FOTO: Jaroslav Suchár. Ján Dzurík versus dvojgólový Erik Jirka

V City Aréne je po úpravách v posledných týždňoch hybridný trávnik, v ktorom 80% tvorí živá tráva, a 20% umelé vlákno. Ako uviedol Dzurík, pre chlapcov to je novinka „ihrisko je pre nás novinka. Podstatné však je, že náš výkon od ihriska nezáleží. vera john recension här Oba tímy majú rovnaké podmienky“.

Bilancia našej defenzívy je najhoršia v lige, inkasovali sme až 39-krát. Aj s trinástimi strelenými gólmi sme, spoločne s Podbrezovou, poslední. Na druhej strane, v posledných zápasoch už ako tak bodujeme a tento trend by sme si radi udržali.

Nás tím opäť zmietajú rôzne absencie. Do zápasu dnes nenastúpia Roland Černák (chrípka a vysoké teploty), Jakub Bartek (problémy s kolenom), k dispozícii nie je ani Jožko Talian (teploty) či Olexii Miliutin. Do nominácie sa vracajú mladíci Jozef Špyrka a Matej Grešák, v kádri si svoje miesto drží Timotej Múdry.

Bez nášho najlepšieho strelca to bude dnes veľmi náročné, ale nie je to prvýkrát, čo „Rolo“ chýba, a aj napriek tomu sme si dokázali v zápasoch vytvoriť viacero šancí. Verme, že sa dnes nájde zakončovateľ, ktorý to vezme na seba a poteší nás.

V prvom vzájomnom stretnutí tejto sezóny úradoval spomínaný dvojgólový Erik Jirka. Posledný zápas v City Aréne sme prehrali 16. apríla 0:4. Zatiaľ posledné víťazstvo Tatrana v Trnave sa datuje do roku 2009, vtedy o výhre 3:0 rozhodli Piter-Bučko, Čertík a Peter Katona. Určite by sme si ho dnes veľmi radi pripomenuli.

Držme dnes chlapcom palce, už od 14:00 budú bojovať o body v Trnave.

Zdieľaj