Tesná prehra s jesenným majstrom

Reportáž zo zápasu

V poslednom kole tohto roka nás čakal už istý jesenný majster. Ani krásne slnečné počasie neprilákalo ľudí do City Arény. Pred vyľudneným štadiónom sa hral bojovný futbal s minimom príležitostí a tri body nakoniec ostali doma.

Bez viacerých zranených či chorých hráčov (Bartek, Miliutin, Wiezik, Černák…) mal nejeden prešovský fanúšik problém s poskladaním zostavy. Tréner Sergii Kovalec zvolil podobnú kartu, ako proti DAC, pohyblivý systém 3-4-2-1. Chlapci chceli začať zápas aktívne, hneď po rozohrávke smerovali loptu do pokutového územia Spartaku, ale boli to práve domáci, kto sa tešil z rýchleho gólu. Takmer presne po šesťdesiatich sekundách otvoril skóre Čanturishvili, ktorý so šťastným tečom od Luberdovho chrbta poslal loptu do vinkľa Slančíkovej brány – 1:0. V deviatej minúte potiahol loptu po pravej strane Jirka, prihrávkou pod seba našiel Slobodu, jeho zakončenie zablokoval Luberda na roh. „Červeno-čírni“ boli na koni, držali loptu a našich chlapcov do ničoho nepúšťali. Úvodnú dvadsaťminútovku zakončil nebezpečným priamym kopom Vlasko, jeho pokus skončil tesne nad brvnom. Vo zvyšku prvého polčasu sa toho veľa neodohralo, videli sme viacero faulov, potýčok, žltých kariet, ale nie gólových príležitostí.

Druhý polčas začal v podobnom duchu, viacero súbojov sporadicky striedali šance. V 49. minúte sme zle rozohrali, k lopte sa dostal Egho a z uhla vyprášil Slančíkove rukavice. Chlapci boli s postupom času odvážnejší, no žiadne zakončenia neprichádzali. Až v 65. minúte prenikol do šestnástky Miroslav Petko, sám zoči-voči Vantrubovi zakončil nepresne. Z neskorého zásahu Godála na Petka sa penalta nepískala. Najväčšia gólová príležitosť sa zrodila v 68. minúte. Center Erika Jirku sa dostal cez Vlaska až k striedajúcemu Ylmazovi, ktorý z piatich metrov nedokázal ani na dvakrát prepáliť dobre postaveného Udeha. Štvrťhodinku do konca zápasu sme sa opäť pripomenuli, Martin Luberda hlavičkoval v ťažkej pozícii výborne, ale Vantruba predviedol skvelý zákrok na bránkovej čiare. V 81. minúte zakončoval Erik Jirka z 25-tich metrov tesne okolo šibenice našej brány. Zápas ukončila príležitosř Ylmaza, ten obišiel vybiehajúceho Slančíka, no prázdnu bránu z ostrého uhla netrafil.

FC Spartak Trnava – 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)

Gól: 2´Čanturishvili
ŽK: Vlasko, Greššák – Dupkala, Udeh
Rozhodoval: Glova
Diváci: 2321

Zostavy

FC Spartak: Vantruba – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Greššák, Sloboda – Jirka (86. Oravec), Vlasko (76. Čeredničenko), Čanturishvili – Egho (60. Yilmaz)
1. FC Tatran: Slančík – Petko, Udeh, Luberda, Jacko (82. Špyrka), Dzurík – Keresteš, Katona, Dupkala (57. Trebuňák) – Issa (36. Grešák), Streňo

Slová trénerov

Sergij Kovalec: „Dnes to bol dobrý zápas, v ktorom sme chceli bodovať. Mali sme i šance, ale prehrali sme 0:1 a čaká nás analýza jesene. Domáci sú jesenní majstri, k čomu im gratulujem.“
Nestor El Maestro: „Dnes to bol ťažký a komplikovaný zápas, Prešov sa predstavil ako kompaktný tím. Čakalo sa naše víťazstvo. Vyhrali sme na jeseň štrnásťkrát, máme 43 bodov a preto musíme byť šťastní a spokojní.“

Zostrih

Zdieľaj