Petko: „Ak by sa takáto situácia stala na druhej strane ihriska, určite by sa pískala penalta.“

Review stretnutia so Spartakom

V poslednom zápase roka 2017 sme ťahali za kratší koniec. „Bíli Andeli“, s výnimkou poslednej 20-minútovky, dominovali a vďaka rýchlemu tečovanému gólu si pripísali tri body.

Hra Tatrana veľa vzruchu pred bránou Spartaka nepriniesla. Najväčšiu príležitosť spálil v 65. minúte Miroslav Petko, ktorý potiahol loptu do pokutového územia, no zadnú žrď minul, „určite som to mohol zakončiť lepšie, ale napádal ma skĺzajúci hráč. Ak by sa takáto situácia stala na druhej strane ihriska, určite by sa pískala penalta,“ vyhlásil náš pravý obranca. Práve po jeho zakončení šiel do sklzu oneskorene Boris Godál, ale penalta sa nepískala.

K priebehu zápasu mal 22-ročný odchovanec stručné hodnotenie, „takýto rýchly gól v druhej minúte nikoho nepoteší. Ale myslím si, že sme podali dobrý výkon a mohli sme si odniesť aj body“.

Otázkou zostáva aj zotrvanie Sergeja Kovaleca na lavičke zeleno-bielych. Po jeho príchode sa naša hra zlepšila, inkasujeme menej gólov, v Poprade sme neprehrali tri zápasy v rade. Petko sa pre profutbal.sk vyjadril na adresu trénera pozitívne, „nedávne zápasy nám ukázali, že môžeme napredovať. Pomohol tomu tréner Kovalec, ktorý do kabíny priniesol novú energiu. Bol by som rád, keby pri tíme zostal. Verím, že potvrdíme progres a jarná časť bude pre nás lepšia,“ dodáva.

FOTO: Rado Dado

Zdieľaj