9. ročník Pavlovic Cupu patril zelenobielym

Pavlovic Cup

FOTO: Viktor Zamborský/archív turnaja

Úvod zimnej prestávky patrí rôznym halovým turnajom. K už tradičným patrí futsalová spomienka na legendu nášho klubu Ladislava Pavloviča. Pavlovic Cup sa v tomto roku najlepšie vydaril hráčom Tatrana, ktorí obhájili minuloročné prvenstvo.

Deviateho ročníka sa zúčastnili aj zahraničné tímy. Domácu enklávu doplnili Lokomotíva Košice, Jupie FŠ Mareka Hamšíka, maďarský Mezőkövesd Zsóry FC a poľský MFK Sandecja Nowy Sącz. Ako poznamenal organizátor Ladislav Pavlovič ml., „sme radi, že naše pozvanie prijali títo zahraniční účastníci. Najmä poľskí hráči ukázali bojovnosť a výbornú fyzickú pripravenosť. No v samom závere ukázali väčšiu vôľu po víťazstve hráči Tatrana Prešov a postarali sa o to, že pohár Ladislava Pavloviča zostal v jeho rodnom meste“.

„Koňare“ sa po troch výhrach, jednej remíze a zisku 10-tich bodov tešili z celkového triumfu. Výraznou zásluhou sa o prvé miesto pričinil najlepší strelec turnaja, sedemgólový Tomáš Suslov.

O víťazovi podujatia rozhodol napínavý posledný duel našej sedemnástky, tá si so Sadecjou poradila vo výbornom zápase v pomere 3:2.

Zostrih zápasu

Výsledky a konečné poradie

1. FC Tatran Prešov – JUPIE FŠ M. Hamšíka 1:1
FC Lokomotíva Košice – MFK Sandecja Nowy Sacz 0:5
1. FC Tatran Prešov – Mezőkövesd Zsóry FC 7:2
JUPIE FŠ M. Hamšíka – FC Lokomotíva Košice 1:3
MFK Sandecja Nowy Sacz – Mezőkövesd Zsóry FC 5:0
1. FC Tatran Prešov – FC Lokomotíva Košice 11:1
JUPIE FŠ M. Hamšíka – MFK Sandecja Nowy Sacz 1:3
FC Lokomotíva Košice – Mezőkövesd Zsóry FC 1:5
MFK Sandecja Nowy Sacz – 1. FC Tatran Prešov 2:3
JUPIE FŠ M. Hamšíka – Mezőkövesd Zsóry FC 1:1

  1. 1. FC Tatran Prešov
  2. MFK Sandecja Nowy Sącz
  3. Mezőkövesd Zsóry FC
  4. FC Lokomotíva Košice
  5. Jupie FŠMH

Individuálne ocenenia

Najlepší hráč
Wasowicz Jakub (MFK Sandecja Nowy Sącz)

Najlepší strelec
Suslov Tomáš (1. FC Tatran Prešov)

Najlepší brankár
Tokarz Szymon (MFK Sandecja Nowy Sącz)

Ďalšie fotografie, médiá a detaily turnaja nájdete aj na facebookovej stránke Pavlovic Cup.

Slová trénera

Stanislav Varga: „Počas víkendu sme sa zúčastnili halového turnaja Pavlovic Cup v Prešove. Stretli sme sa s tímami z Poľska, Maďarska a zo Slovenska. V štyroch stretnutiach sme nenašli premožiteľa a podľa môjho názoru sme turnaj zaslúžene vyhrali. Chlapci si schuti zahrali, predvádzali pekný futbal a neraz si zaslúžili potlesk publika po pekných kombináciách a góloch. Chlapcom blahoželáme k výsledku aj predvedenej hre.“ Tu dali také druhy hier, ako sú online hry pre hry na hranie, ktoré sa hrajú na zariadeniach a zariadeniach, ako sú notebooky, mobilné telefóny a ďalšie. Mnoho týchto friv hier nájdete na rôznych webových stránkach a niektoré z nich sú zadarmo.

Fotogaléria

Zdieľaj