U16: Tím, ktorý uzatvára hornú polovicu tabuľky

Hodnotenie jesene

Hodnotenie družstva 1. FC Tatran Prešov U16 za jesennú časť súťažného ročníka 2017/2018.

Hodnotenie trénerov Róberta Lukáča a Stanislava Barana:

Keď to rozoberiem od začiatku, letnú prípravu sme začali prakticky s dosť obmeneným kádrom, oproti tomu, ktorý pôsobil v kategórii U15. Prišlo veľa nových hráčov, ale aj veľa skončilo, z rôznych dôvodov. S kolegom sme sa snažili mužstvu „vnútiť“ naše predstavy o futbale, či už po taktickej, hernej, ale aj „mimofutbalovej“ stránke. Prechod do kategórie U16 je vždy zložitý a nie všetkým jednotlivcom sa vydarí. Žiacka súťaž U15 sa nedá porovnať s tou dorasteneckou. Zo začiatku sme vsadili na stabilizáciu výkonov a jednoduchší spôsob hry, až kým sme nezdokonalili obrannú fázu. V útoku sme sa snažili hrať kolmo, v prechodovej fáze jednoducho do vertikál, kde máme vhodné typy hráčov.

Podstatne sa zlepšila obrana družstva, výsledkom je štvrtá najlepšiu defenzíva v lige. Ani v útočnej fáze to nebolo zlé. Dali sme 27 gólov, čo je tiež štvrtá najlepšia štatistika v lige. Darilo sa nám pri štandardných situáciách, aj keď sme ich nejak špeciálne netrénovali, čo svedčí o dobrej schopnosti hráčov presadiť sa v tejto činnosti.

Družstvo v ročníku fungovalo ako záloha pre U17, ale naďalej aj pre U15. Takmer v každom zápase sme hrali v inom zložení, nielen zo spomínaných dôvodov, ale aj zo zdravotných. Veľa hráčov dostávalo priestor pri starších kolegoch (Piliar, Suslov, Štefančin, Olejník, Švec), a taktiež u žiaci (Jambor, Molčan) u nás zbierali skúsenosti v celoslovenskej súťaži.

Priebežné umiestnenie zodpovedá cieľu, ktoré družstvo v tejto jesennej časti malo.

Individuálne najlepšie výkony :
Švec, Komár, Olejník, Olejár, Koma, Kaňuch,…

Bilancia

FOTO: futbalnet.sk. Tabuľka 1.ligy MD U16

Doma sme odohrali 9 zápasov, z toho sme 4 vyhrali (Michalovce, Trnava, Dunajská Streda a Bardejov), 2 zápasy sa skončili nerozhodne (Senica, Podbrezová) a 3 prehrou (Slovan, Nitra, Žilina).

Na ihriskách súperov sme 3-krát vyhrali (Bardejov, Michalovce, Podbrezová), 3-krát remizovali (Nitra, Senica, Ružomberok) a 2-krát sme prehrali (Trenčín, Žilina).

Počas ročníka bolo zapojených do zápasov všetkých 24 hráčov kádra a ročníka 2002.
Inkasovali sme 14 žltých a jednu červenú kartu (Piliar).

Strelci jesennej časti:

8 Olejár (5 z p.k.)
4 Olejník
2 Volák, Piliar, Pazderák
1 Suslov, Marcinko, Hanák, Kaňuch, Jendrek, Koma, Šimko, Komár, vlastný

Zostrih jesenných gólov

Všetky naše góly jesennej časti súťaže …

Vyhodnotenie a všetky naše góly jesennej časti súťaže ..U16Hodnotenie družstva 1. FC Tatran Prešov U16 za jesennú časť súťažného ročníka 2017/2018 Družstvo sa po skončení ročníka umiestnilo na 6.mieste, keď zo 17 zápasov – 7 vyhralo, 5 remízovalo a 5 prehralo. V tabuľke pravdy sme skončili na -1. Dosiahlo skóre 27:14 so ziskom 26 bodov.Doma sme odohrali 9 zápasov a z toho sme 4 vyhrali /Michalovce, Trnava, Dunajská Streda a Bardejov /, 2 zápasy remízovali / Senica, Podbrezová/ a 3 prehrali / Slovan , Nitra , Žilina /. Spolu doma 14 získaných bodov. Na ihriskách súperov sme 3 krát vyhrali /Bardejov , Michalovce , Podbrezová/, 3 krát sme remízovali /Nitre , Senica, Ružomberok/ a 2 krát sme prehrali / Trenčín , Žilina / so ziskom 12 bodov. Počas ročníka bolo zapojených do majstrovských zápasov všetkých 24 hráčov kádra a ročníka 2002 , inkasovali sme 14 ŽK a 1 ČK ( Piliar ). Na strelených góloch sa v jesennej časti podieľali hráči: Olejár 8x ( 5 z 11m ) , Olejník 4x , Volák 2x , Piliar 2x , Suslov 1x , Marcinko 1x , Hanák 1x , Pazderák 2x, Kaňuch 1x, Jendrek 1x, Koma 1x , Šimko 1x , Komár 1x , 1 vlastný .Keď to zoberiem od začiatku, letnú prípravu sme začali prakticky s dosť obmeneným kádrom oproti tomu, čo pôsobil v kategórii U15 . Prišlo veľa nových hráčov, ale aj veľa skončilo z rôznych dôvodov. S kolegom sme sa snažili mužstvu vnútiť naše predstavy o futbale, či už po taktickej , hernej ale aj mimofutbalovej stránke . Prechod do kategórie U16 je vždy zložitý a nie všetkým jednotlivcom sa to podarilo . Nedá sa porovnať žiacka súťaž U15 s tou dorasteneckou . Zo začiatku sme stavili na stabilizáciu výkonov a jednoduchší spôsob hry, až kým sme nestabilizovali obrannú fázu . V útočnej fáze sme sa snažili hrať kolmo a v prechodovej fáze jednoducho do vertikál, kde máme vhodné typy hráčov . Podstatne sa zlepšila obranná fáza družstva v priebehu jesennej časti, keďže máme štvrtú najlepšiu defenzívu v lige . Ani v útočnej fáze to nebolo zlé. Dali sme 27 gólov, čo je tiež 4.miesto v lige . Darilo sa nám pri štandardných situáciách, aj keď sme ich nejak špeciálne netrénovali , čo svedčí o dobrej schopnosti hráčov presadiť sa v tejto činnosti . Družstvo v ročníku fungovalo ako servisné družstvo pre U17 ale aj U15. Skoro v každom zápase sme hrali v inom zložení , nielen z týchto dôvodov ale aj zo zdravotných . Veľa hráčov dostávalo priestor v U17 ( Piliar , Suslov , Štefančin , Olejník , Švec ) a taktiež hráči U15 ( Jambor , Molčan ) zbierali skúsenosti v celoslovenskej súťaži. Preto umiestnenie zodpovedá cieľu, ktoré družstvo v tejto jesennej časti malo. Individuálne najlepšie výkony : Švec – brankár , Komár , Olejník , Olejár , Koma , Kaňuch …Tréneri U16 : Bc. Róbert Lukáč , Mgr. Stanislav Baran

Posted by Futbalová akadémia 1.FC Tatran Prešov on 11. december 2017

Zdieľaj