Začiatok prípravy aj s Černákom, ale zatiaľ bez Kovalca. Viacero hráčov končí.

Začiatok prípravy

Zimná príprava odštartovala aj v 1. FC Tatran Prešov. Prvé tréningy absolvujú zeleno-bieli pod vedením Antona Mišovca.

Český tréner viedol dnešný úvod prípravy, v ktorom si chlapci zatrénovali dvojfázovo, ráno aj poobede. Príchod Sergija Kovalca je naplánovaný na druhú polovicu týždňa (streda, štvrtok). Dovtedy povedie náš tím pán Mišovec.

V šatni chýbali Issa Adekunle a Maduka Udeh, tí sa vrátili do Trenčína, o ich ďalšom zotrvaní v klube sa aktuálne rokuje. S odchodom Juraja Hovančíka sme vás oboznámili počas minulého týždňa, ešte pred sviatočným obdobím ukončil svoje pôsobenie v Tatrane aj Hector Tubonemi.

V priebehu posledných hodín podpísal ukončenie spolupráce poľský útočník Jakub Wiezik. „Kuba“ zaznamenal v dvadsiatich zápasoch Fortuna ligy a  dvoch Slovnaft Cupu len dva góly. Napriek tomu sa nevzdával a dával do zápasov aj tréningov maximum.

Ďalším hráčom, ktorý sa lúči so zeleno-bielym dresom, je Oleksii Miliutin. „Ľóša“ nastúpil v dvanástich dueloch najvyššej súťaže, ďalšie štarty si pripísal v pohári a „béčku“, za ktoré strelil tri góly.

Na odchode sú aj András Lénárt a Mojmír Trebuňák.

Prvý menovaný zasiahol len do dvoch zápasov Fortuna ligy, zvyšok ročníka odohral v družstve juniorov. „Andy“ sa v konkurencii Dzuríka, Keresteša i Sedláka nedokázal výraznejšie presadiť.

Pre „Moja“ Trebuňáka sa stali osudnými príchody Adekunleho s Černákom, po ktorých ostali obsadené obe krídelné pozície. 24-ročný útočník si siedmimi gólmi v drese juniorky vypýtal len štyri štarty v „A-tíme“. Hráč opúšťa klub po skončení zmluvy.

Roland Černák sa zúčastnil úvodného tréningu. Náš najlepší sedemgólový strelec má hosťovanie aj zmluvu platné do konca sezóny. Podľa našich informácií by sa na tomto fakte nemalo nič meniť.

O ďalších zmenách v kádri vás budeme priebežne informovať. V zákulisí sa šepká, že už počas tohto týždňa by sa mali na tréningoch ukázať možné posily. Svoje predstavy o zložení tímu bude určite chcieť preniesť do reality aj tréner Kovalec. Rozhodne sa je na čo tešiť. Rozpis prípravných zápasov by mal dostať reálne kontúry počas zajtrajšieho dňa.

Na záver sa chceme poďakovať všetkým hráčom, ktorí sa s našim tímom lúčia, za ich odvedenú prácu. Držíme vám palce v ďalších pôsobiskách.

FOTO: slavia.cz, SOHE Press Media/Jaroslav Suchár

Zdieľaj