Filip Hlúpik a Patrik Lukáč skúšajú šťastie v Tatrane

Ďalší hráči na skúške

Už včera sa v šatni objavili zaujímavé tváre, ktoré sa chcú uchádzať o dres najstaršieho slovenského futbalového klubu. České duo Hošek/Chmiel doplnil tretí hráč spoza rieky Moravy. Spolu s ním sa v šatni už dlhodobejšie objavuje aj jeden navrátilec.

FOTO: Filip Hlúpik ocenený ako hráč zápasu Slovácko – Jablonec vo februári 2015.

Filip Hlúpik sa uchádza o miesto v zostave Tatrana. 26-ročný záložník strávil väčšinu svojej kariéry v Uherskom Hradišti, kde za miestne 1.FC Slovácko odohral v rozmedzí rokov 2010 až 2017 takmer sto zápasov. V presne 98-ich stretnutiach zaznamenal 10 gólov. Moravský odchovanec si po dlhých rokoch vyžiadal zmenu a zamieril do bulharskej Varny. Na Balkáne sa mu však veľmi nedarilo. Jesennú časť tohto ročníka strávil vo fínskom IFK Mariehamn. V deviatich zápasoch pomohol tímu poskočiť v tabuľke na piate miesto, no boj o Európsku ligu bol neúspešný, o konečnom postupe Lahti rozhodlo lepšie skóre.

FOTO: Patrik Lukáč s ocenením pre hráča kola juniorskej ligy. V roku 2013 rozhodol premenenou penaltou o remíze.

Patrik Lukáč je niekdajším mládežníckym hráčom Tatrana. Na jar v roku 2012 si tento brankár vypýtal svojimi výkonmi prestup do českých Teplic. V tímoch dorastencov a juniorov síce exceloval, no na prvoligovú príležitosť si musel počkať až po prestupe do Liberca. Ani dva štarty v najvyššej súťaži na konci sezóny 14/15 Patrika v Česku neudržali. Aktuálne 23-ročný gólman si to namieril do Senice a neskôr Podbrezovej. Väčších šancí sa ani tam nedočkal. V spoločnosti Slančíka, Taliana či Chmiela sa naskytá možnosť na vznik zdravého konkurenčného prostredia a reštart kariéry v Prešove.

Prípravné zápasy

Dopĺňame hracie časy zápasov s maďarskými súpermi:

13.1. – 11:00 – FK Spišská Nová Ves – 1. FC Tatran Prešov

17.1. – 14:00 – Liptovský Mikuláš – 1. FC Tatran Prešov

20.1. – 11:30 –  Szombathelyi Haladás Kft (1.MAĎ – 10. miesto) – 1. FC Tatran Prešov

27.1. – v riešení

3.2. – 14:00 – Balmazújváros Sport Kft (1.MAĎ – 11. miesto) – 1. FC Tatran Prešov
3.2. – 10:00 – Slavoj Trebišov – 1. FC Tatran Prešov
– tím sa pravdepodobne rozdelí na dve skupiny, informáciu preverujeme

10.2. – 11:00 – 1. FC Tatran Prešov – Partizán Bardejov

FOTO: slovacky.denik.cz/Stanislav Dufka, juniorksaliga.cz/Martin Kovařík

Zdieľaj