U17: Vyrovnané výkony kazí septembrová séria siedmich zápasov bez výhry

Hodnotenie jesene

Taktovku prešovskej „sedemnástky“ prebral po odchode od A-tímu Stanislav Varga. Niekdajšia opora Tatrana, Southamptonu či Celticu má skúseností na rozdávanie. Káder doplnený o hráčov U16 sa dokáže vyrovnať nejednému favoritovi.

Hodnotenie jesennej časti od trénerov Stanislava Vargu a Tomáša Eliaša:

Hodnotenie jesene by som rozdelil do dvoch časti, a to hodnotenie tréningového procesu a samotných zápasov.

Tréningový proces hodnotím kladne, s prípravou sme začali 17.7.2017 a v podstate až do samotného záveru sa ho zúčastňovalo 15-18 hráčov plus dvaja brankári. Pred sezónou káder prešiel obmenou, keď postupne na hosťovanie, prípadne prestup, odchádzali Ficko, Horvát, Sabol, Ličák, Ivanecký, Šváb. Naopak do klubu prišli hráči Čarný, Lukáč, Vaščák, Lamocký, Hudák, Ihnát a Gduľa. V tréningovom procese sme sa snažili pracovať na zdokonaľovaní herných činností jednotlivca, pracovali sme tiež na súčinnosti hráčov na ihriskách rôznych rozmerov, ako aj taktických plánoch vychádzajúcich z rozostavenia v samotných zápasoch. Najčastejšie sme využívali, okrem pravidelných variánt prihrávkovej činnosti, rôzne druhy malých prípravných hier, ako napríklad špeciálne modifikácie „baga“, „ronda“ a „ukazovačiek“ s rôznym počtom hráčov a riešenia zápasových situácií.

V samotných zápasoch sme z celkového počtu kôl 17 dosiahli 6 výhier – 3 remízy – 8 prehier. Po jesennej časti figurujeme na 9. mieste so ziskom 21 bodov a skóre 26:30. Mrzí nás hlavne fakt, že naše tabuľkové postavenie mohlo byť lepšie, nebyť množstva lacných inkasovaných gólov a nepremenených šanci. Aj keď nám to jasne ukázalo, na čom musíme v rámci zimnej prípravy zapracovať najviac. Celkovo bola jesenná časť z nášho pohľadu „kolísavá“. Po výbornom štarte, kedy sme po 5. kole viedli tabuľku, prišla séria 5 prehier. Nezískavali sme body v zápasoch, v ktorých sme neboli slabším súperom. Vo väčšine prípadov sme v týchto stretnutiach viedli, avšak doplatili sme na vyššie spomínané lacné inkasované góly po našich hrubých chybách, a našu neefektivitu v často vyložených šanciach. Hráčom sme často prízvukovali, že ak chceme hrať v hornej polovici tabuľky, skrátka musíme zbierať body aj s tímami, ktoré sú v tabuľke pred nami. V samotnom závere sezóny sme sa opäť ako-tak vrátili k pravidelnému bodovému zisku. Pripísali sme si ich s Bardejovom, Senicou, Michalovcami a Žilinou, a stratili sme ich „iba“ v Nitre a doma s Dunajskou Stredou, s ktorou sme podľa môjho názoru mali aspoň na remízu. Hlavne v poslednom zápase chlapci ukázali, že ak pristúpia k stretnutiu zodpovedne a budú ochotní podrobiť všetko tímovému úspechu, dokážeme zdolávať aj súperov, ktorí majú majstrovské ambície. To sa budeme snažiť chlapcom prízvukovať počas prípravy a veríme, že v odvetnej časti sa v tabuľke posunieme vyššie.

Najlepší hráči: Ondrej, Luterán, Suslov, Jopek, Švec
Najväčšia slabina: chýbajúca vodcovská osobnosť-  individualita či už v kabíne, alebo na trávniku

Zdieľaj