Micherda: „Vyšetrenie ukázalo, že tam mám viacero zlomenín a je potrebná operácia.“

Lukáš Micherda pred operáciou

Druhý prípravný duel odohrali naši chlapci v Liptovskom Mikuláši. Domáci Tatran sa na nás svedomito pripravil, náročný zápas sa skončil nerozhodne 1:1. Smutným okamihom bolo zranenie Lukáša Micherdu, krompašský rodák nedohral stretnutie pre nešťastnú zlomeninu lícnej kosti. 23-ročný krídelný univerzál nám popísal priebeh posledných dvadsiatich štyroch hodín.

Ako hodnotíš zápas do momentu, kedy si ešte bol na ihrisku?

Trošku nás prekvapilo, že Liptáci hrali dosť vysoko, s tým sme mali na začiatku trošku problém, ale potom sme sa do toho dostali a získali hernú prevahu. Hralo sa mi celkom fajn, ale nebolo to 100%. Súper hral organizovane a snažil sa dostať dlhými loptami za našu obranu.

V 50. minúte došlo k spomínanému nepríjemnému zraneniu. Pamätáš si, ako sa to stalo?

Súper nakopol loptu na krajného záložníka, ja som to vopred prečítal a predskočil som ho, a loptu poslal hlavou preč. Nanešťastie domáci hráč na to reagoval trochu oneskorene a zahlavičkoval do mojej hlavy.

Čo nasledovalo?

Hneď na to som sa zvalil k zemi, keďže som cítil prasknutie. Pribehol ku mne Maťo Dupkala, ktorý okamžite povedal, že to bude zlomené a ľudia na lavičke už záchranku.

FOTO: Lukáš ďakuje všetkým za podporu priamo z nemocničného lôžka.

Bol si síce prevezený do nemocnice, ale noc si strávil s tímom v hoteli Borovica, aj napriek tomu, že si ťa chceli nechať na pozorovanie. Prečo si sa takto rozhodol?

Podpísal som negatívny reverz o tom, že pôjdem na vlastnú zodpovednosť domov. Šiel som na Borovicu, kde sme sa dohodli na ďalšom postupe a hneď ráno ma autom previezli do nemocnice v Prešove.

Ako dopadlo vyšetrenie?

Vyšetrenie ukázalo, že tam mám viacero zlomenín a je potrebná operácia. Takže zajtra ma to čaká.

Ako dlho by mala trvať rekonvalescencia?

Tak približne 6 až 8 týždňov. Ale aspoň malé plus je, že budem môcť ľahko cvičiť alebo bicyklovať už skôr. Postihnuté miesto si však budem musieť nejakým spôsobom chrániť.

Bude z teba druhy „Zorro“ ako prednedávnom napríklad z Peťa Pekaríka?

No vyzerá to tak že budem musieť nosiť nejakú masku. Aká to bude som aj ja zvedavý. 🙂

FOTO: bz-berlin.de. Peter Pekarík s karbónovou ochrannou maskou.

Ďakujem za rozhovor. Držíme palce, nech všetko dobre dopadne.

Ďakujem.

Zdieľaj