2. prípravný zápas: Haladás – Tatran 4:1 (2:1)

Druhý prípravný zápas zimy

Druhý prípravný zápas sme odohrali v Maďarsku, na pôde desiateho celku najvyššej súťaže Szombathelyi Swietelsky-Haladás. V Illés Akadémii sme síce otvorili skóre, no domáci nakoniec odchádzali spokojnejší.

Zápas sa začal pomerne vyrovnane, prakticky z prvej príležitosti sme zmenili stav stretnutia. Vilo Macko našiel krásnym jemným oblúčikom za obranou Rola Černáka, ktorý sa v úniku na brankára nemýlil – 0:1. Domáci dokázali rýchlo odpovedať, a to hneď dvojnásobne. Po štvrťhodine hry sa Haladás dostal pred našu šestnástku, peknou kombináciou využil dieru v strede obrany a po technickom oblúčiku Petra skóroval z voleja Grumic – 1:1. Už o dve minúty bol stav dokonale otočený, Márió Németh si sám akciu založil, jednoduchou narážačkou sa dostal do vápna, ľahkou zasekávačkou poslal Udeha „na párky“ a nádherným lobom spečatil gólový moment – 2:1. Do polčasu sme sa nedočkali žiadneho zakončenia medzi tri žrde, všetky akcie skončili buď ešte pred pokutovým územím alebo nepresnou strelou.

Do druhého polčasu nasadili domáci kompletne zmenenú jedenástku plnú čerstvých síl. Po hodine riadnej hracej doby pálil kapitán Halmósi nepresne, následne Williams ohrozil našu bránu, no Slančík bol úspešný. Chlapci odpovedali propagačným pokusom Dominika Jacka a prienikom Dupkalu. V 67. minúte boli domáci dôraznejší na lopte, pričom nám sa ju nepodarilo niekoľkokrát odkopnúť, prenikajúci Williams vyzval do zakončenia voľného Medgyesa a ten sa už z uhla nemýlil – 3:1. V konečnom zúčtovaní nám nepomohlo ani vylúčenie Miroslava Petka či zranenie Rolanda Černáka. Po viacerých striedania sme s mladíkmi na ihrisku inkasovali ešte raz, dve minúty pred koncom spečatil skóre Williams – 4:1.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás – 1. FC Tatran Presov 4:1 (2:1)

Góly: 15´Grumic, 17´Má. Németh, 67´Medgyes, 88´Williams – 7´Černák
Divákov: 100
Rozhodoval: Gaál

Zostavy

Haladás

1.polčas: Király – Polgár, Schimmer, Jancsó, Németh Milán – Németh Márió, Tóth– Kiss, Petró, Pinte – Grumics
2.polčas: Gyurján – Polgár, Wils, Jancsó, Bosnjak – Jagodics, Kovács – Medgyes, Rácz, Halmosi, Williams

Tatran

Lukáč – Dzurík, Grejták, Udeh, Katona – Keresteš – Dupkala, Špyrka, Petko – Macko, Černák
Náhradníci: Slančík, Kačala, Sedlák, D. Jacko, Múdry, Kráľovič, Gatarić

Hodnotenie trénerov

Michal Hipp (Haladás): „Máme za sebou množstvo tréningov, chlapci sa tešili na zápas. Sme radi, že sme skórovali veľa gólov a vytvorili si množstvo šancí. Navyše sa ani nikto nezranil.“

Anton Mišovec (Tatran): „Vyšiel nám aktívny vstup do zápasu, kedy sa po krásnej prihrávke od Macka presadil Černák pri nájazde na známeho brankára Királyho. Čo sa týka tempa hry, tak prvý polčas mal veľmi dobrú úroveň, aj naša kvalita hry bola dobrá. Bohužiaľ, dopustili sme dve identické individuálne chyby na pozícií stopéra, ktoré nás po desiatich minútach stáli vedenie. Tieto dve chyby nás dostali do výsledkovej „nevýhody“.

V druhom polčase sme dosť prestriedali aj preto, že Petko dostal červenú kartu, Roland Černák sa zranil. Došlo k zmenám v zostave a súper v podstate vymenil celú základnú jedenástku. Snažili sme sa naviazať na prvý polčas, čo nám nevyšlo, hlavne v krídelných priestoroch. Dnes sa hráči nepresadzovali v tom, čo nám v predošlých zápasoch šlo. Ku koncu zápasu nám súper strelil dva góly po pravej strane.

Šance sme však mali, ši už to bol Dupkala alebo Peťo Katona, ktorí mohli lepšie zakončiť. Celkovo šlo o zápas, ktorý mal kondičný charakter. Po sústredení na Štrbskom Plese, kde sme bežkovali a behali, náš program pokračoval týmto zápasom. Sme radi za medzinárodnú konfrontáciu, že sme tento zápas mohli odohrať so súperom, ktorého kvalita je skutočne vysoká.“

Fotogaléria zápasu (kliknite)

Zostrih gólov

Zdieľaj