U13: V jari nás čaká tuhý boj o prvenstvo

Hodnotenie jesene U13

ä

Podobne ako v kategórii U12, aj o rok staršie talenty zvádzajú tesné súboje o čelo tabuľky s hráčmi Michaloviec.

Hodnotenie jesennej časti U13 od trénerov Jakuba Šoltésa a Róberta Gumana:

S prípravou sme začali 31.7.2017 a hneď v úvode sme sa zúčastnili výborného turnaja v Modřiciach, kde sme obsadili 4. miesto v konkurencii najlepších mužstiev z Česka a Slovenska. A aj keď sme neobhájili prvé miesto z minulého roka, určite sme potvrdili, že náš klub patrí v mládežníckych kategóriách k tomu najlepšiemu z týchto krajín. Následne sme sa zúčastnili veľmi dobre obsadeného turnaja v Krakove, kde sme síce nepodávali už tak kvalitné výkony, ale pri premieňaní šancí sme sa opäť mohli biť o medailové priečky.

Následne nás už čakala súťaž v ktorej chlapci hrali prvýkrát 11:11 na celé ihrisko. V tabuľke sme obsadili 2. miesto. Okrem prehier so Stropkovom (nastúpila za nás mladšia kategória) a Michalovcami sme vo zvyšných zápasoch dominovali. V stretnutiach sa prestriedali všetci chlapci (aj na rôznych postoch) a k maximálnej spokojnosti nám chýbalo len väčšie sebavedomie u 3 až 4 hráčov, lepší pohyb bez lopty, a v niektorých zápasoch presnejšie zakončenie.

V tréningovom procese sa zameriavame hlavne na zdokonaľovanie herných činností jednotlivca, herných kombinácií a rozvoj kondičných schopností.

V novom kalendárnom roku nás čaká 2. kolo halovej sezóny, kde sa dúfame po dobrom výkone kvalifikujeme na halové majstrovstvá Slovenska a Cordial Cup v Rakúsku, kde chceme tiež v dobrom svetle reprezentovať náš klub. V druhej polovici našej ligy chceme pokračovať v kvalitných výkonoch, odstraňovaní nedostatkov a pokúsime sa dostať na 1. miesto tabuľky, určite však nie na úkor kvality našej hry.

Chlapcom ĎAKUJEME za jesennú časť sezóny, ako za výkony v zápasoch, tak za prácu na tréningoch. Dúfame, že niektorí hráči, ktorí v jesennej časti nepreukázali naplno svoj potenciál, ho naplno ukážu v nasledujúcom polroku a pomôžu nám k dosiahnutiu našich cieľov. Hlavným cieľom totiž zostáva poctivá práca a zlepšovanie sa na tréningoch, v škole, v správaní a pod.

Zdieľaj