Gatarić, Prikryl a Lukáč podpísali zmluvu s Tatranom

Príchody a odchody

Káder 1. FC Tatran Prešov sa naďalej buduje. Po viacerých avizovaných zmenách a odchodoch nastal čas aj na príchody nových posíl.

Posily

Nikola Gatarić

25-ročný chorvátsky ofenzívny hráč absolvoval v našom tíme úspešnú skúšku. Nikola bol primárnym prestupovým cieľom trénera Mišovca a dvomi gólmi v prvých troch prípravných zápasoch, ktoré za nás odohral, si vyslúžil ešte viac pozornosti.

Rodák zo Záhrebu si obliekal v úvode kariéry dresy chorvátskych celkov NK Sesvete, NK Zelina, NK Lučko, neskôr absolvoval krátke pôsobenia v nižšej rakúskej a nemeckej súťaži. Jeho stúpajúcu formu potvrdil návrat na Balkán, tentokrát však volil už susednú slovinskú ligu. Z druholigového NK Brežice 1919 sa prepracoval až do tímu najvyššej súťaže NK Krško, ktorému dopomohol k udržaniu sa v lige. Počas leta prestúpil do NK Celje, kde pre zranenie odohral len sedem zápasov.

„Niko“ už od prvých momentov strávených v Prešove preukázal záujem zotrvať v našom tíme.

Patrik Prikryl

Patrik má 25 rokov a do nášho tímu prichádza z druholigového tímu FK Pohronie. Šikovný obranca s ofenzívnymi chúťkami nastrieľal vo svojej futbalovej kariére už pekných 19 gólov. S futbalom začínal v Banskej Bystrici, najprv v drese ŠKM Savon, potom si ho už vyhliadla známejšia Dukla, kde prešiel prakticky všetkými žiackymi kategóriami. Dorastenecký vek venoval klubu ŠK Badín, dnes už známemu ako JUPIE – Futbalová škola Mareka Hamšíka. Vo štvrtej lige patril v 21 rokoch medzi ťahúňov družstva, čo neušlo pozornosti funkcionárov zo Žiaru nad Hronom.

Patrik sa netají tým, že by si jedného dňa rád zahral najvyššiu slovenskú súťaž. Po tri a pol roku strávenom v FK Pohronie sa mu tento sen môže splniť práve s Tatranom. Držíme palce 🙂 .

Patrik Lukáč

Skúsenejší prešovskí fanúšikovia nepočujú toto meno prvýkrát. Patrik rozbiehal svoju kariéru v Bardejove, neskôr pôsobil v dorasteneckých tímoch nášho Tatrana. Vďaka skvelým výkonom a veľkému talentu si to v roku 2012 namieril do Českej republiky, kde oňho prejavili záujem Teplice. V konkurencií skvelého Tomáša Grigara to Patrik nemal vôbec jednoduché, aj napriek dobrým výkonom v juniorskej lige. Po dvoch rokoch čakania na svoju príležitosť prestúpil mladý gólman do Liberca.

Ani na severe Čiech mu šťastie neprialo, jasnou jednotkou tímu bol Lukáš Hroššo, aktuálne hráč FC Nitra a líder štatistík Fortuna ligy. Až na konci sezóny, keď sa ten skúsenejší z brankárskej dvojice zranil, dostal bardejovský rodák vo veku 20 rokov skvelú príležitosť. „Paťo“ odchytal dva zápasy s bilanciou 1 výhra – 1 prehra.

Viac sa toho u západných susedov neudialo, Patrik sa vrátil na Slovensko, kde opäť „priniesol šťastie“ len svojim kolegom. V Senici chytal v dobrej forme Šulla, no a o minuloročnej forme Martina Kuciaka z Podbrezovej taktiež asi netreba veľa písať.

Stále mladučký, len 23-ročný talentovaný brankár sa vrátil tam, kde sa to všetko rozbehlo. Túži hodiť smolu za hlavu a pobiť sa o miesto tímovej jednotky. Spolu s Jožkom Talianom a Aďom Slančíkom tvoria chlapci na tréningoch výbornú partiu vedenú Marošom Ferencom, ktorý mimochodom kariéru ešte neukončil.

Erik Streňo

Po skúške v Poľsku sa Erik vrátil do nášho kádra. Má platnú zmluvu do konca sezóny a ostáva naďalej našim hráčom.

Rokovania

Adrián Leško

Ďalší bardejovský rodák, ktorý je u nás zatiaľ stále na skúške z Michaloviec. „Aďo“ tu už bol v lete, no rokovania stroskotali a hráč putoval na hosťovanie do Lipan. Tentokrát to vyzerá pozitívnejšie, jednania medzi Tatranom a MFK Zemplín naďalej prebiehajú. Ak všetko dobre dopadne, mladý ofenzívny záložník u nás bude na hosťovaní.

Petr Hošek

28-ročný útočník, ktorý naposledy pôsobil v Třínci. Petr je od dnes v Prešove a mal by byť už zdravotne v poriadku. Prebiehajú rokovania o spolupráci a zmluve, o ich výsledkoch budeme informovať.

Odchody

Skúšku v našom klube ukončili Pavol Bellás a Matej Vaculík.

FOTO: Jaroslav Suchár/SOHE Press Media, 1fctatran.sk

Zdieľaj