Prvý jarný zápas rozhodli bývalí hráči Tatrana

Prehra na úvod jari

Úvodné kolo jarnej časti nám nevyšlo podľa predstáv, hráči Podbrezovej si z Popradu odnášajú tri body.

Hneď v úvode stretnutia sme mohli ísť do vedenia, Špyrkov priamy kop sa mieril do tiel hráčov stojacich v múre. Ani Nikola Gatarić skóre v deviatej minúte neotvoril, jeho ďalekonosný pokus bol nepresný. Štvrťhodinu hry sme zakončili sériou rohových kopov a hlavičkovým pokusom Luberdu, ktorý skončil nad Kuciakovou bránou. Čo nevyšlo nám, podarilo sa na druhej strane. V 18. minúte pálil zo šestnástky do žrde Matúš Mikuš, odrazená lopta sa dostala priamo na kopačku Dávida Leška a niekdajší hráč Tatrana sa už nemýlil – 0:1. O ďalších desať minút bol rozdiel dvojgólový, Djordjević prihral Leškovi, ten z druhej centroval na zadnú žrď, kde ostali dvaja voľní hráči. Pred Bernadinom stihol vyskočiť Wiezik a poslal loptu zblízka hlavou do siete – 0:2. Chlapci následne prebrali iniciatívu, po sérii centrov a prienikov bol za pokutovým územím potiahnutý za dres Keresteš. Priamy kop zahrával z nebezpečnej pozície Jakub Bartek, no jeho pekný pokus vytesnil Kuciak na roh. V závere polčasu sa odohrala podobná situácia na opačnom konci ihriska, Mikušova štandartka sa skončila strelou tesne vedľa pravej Lukáčovej žrde.

V úvode druhého polčasu držali loptu o trochu častejšie hostia. Našu snahu o vyrovnanie navyše pokazilo vylúčenie Petka v 58. minúte po druhej žltej karte. „Koňare“ však neskladali zbrane, v 66. minúte hľadal prenikajúci Streňo pred bránou Gatarića, ale chorvátsky útočník bol dobre pokrytý Bilićom. O ďalších 60 sekúnd spálil Erik Streňo našu najväčšiu príležitosť, po chybe hosťujúceho Kriváka sa dostal zoči-voči Kuciakovi. Jemný lob zapadol tesne vedľa ľavej žrde. Pomer síl sa v 69. minúte vyrovnal, po Petkovi sa pobral predčasne pod sprchy Miroslav Viazanko. Paradoxne oslabenie pomohlo aj hosťom, v 78. minúte našiel Leško pred prázdnou bránou Bernadinu, jasnému gólu zabránil bravúrny zákrok Lukáča. V závere zápasu sa chlapci snažili aspoň o korigovanie stavu, no ani jedna akcia sa gólom neskončila.

1. FC Tatran Prešov – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:2)

Góly18´ D. Leško, 28´ Wiezik
ŽK: Dzurík, Keresteš, Streňo, Gatarič, Petko – Bilič, Baéz, Djordjević, Viazanko
ČK: Petko – Viazanko (obaja po dvoch ŽK)
Rozhodoval: Somoláni
Diváci: 265

Zostavy

Tatran: Lukáč – Bartek, Prikryl, Luberda, Kačala – Keresteš (68. Dupkala), Dzurík – Gatarič, Špyrka (46. Hošek), Petko – Streňo (88. Katona)
Podbrezová: Kuciak – Djordjevič, Bilič, Krivák, Viazanko – Baéz, Njire – Leško (90. Mejri), Mikuš (71. Magda), Bernardina – Wiezik (89. Sedláček)

Slová trénerov

Anton Mišovec: „Nebol to jednoduchý zápas. Už v jeho úvode sme mali šance ísť do vedenia, žiaľ, nepremenili sme ich. Súper šiel v prvom polčase do dvojgólového vedenia. Inak si myslím, že to bolo vyrovnané stretnutie a šance boli na oboch stranách.“

Marek Fabuľa: „Sme veľmi radi za toto cenné víťazstvo. Nerodilo sa ľahko. Vedeli sme, že bude dôležité, ako sa vyrovnáme s náročným terénom. Som rád, že sme už v prvom polčase dali dva góly, ktoré nás posadili na koňa. Mrzieť nás môžu niektoré nevyužité tutovky v druhom polčase. Keby sme tie premenili, skôr by sme sa upokojili.“

Zostrih zápasu (Huste.tv)

Najbližší zápas odohráme v sobotu, 24.2. o 14:00. Chlapci budú pod hradom Matúša Čáka čeliť domácemu Trenčínu.