Návrat k zápasu s MFK Ružomberok

Diváci opäť gól nevideli

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov majú prvý jarný bod. Získali ho v Poprade za bezgólovú remízu s Ružomberkom. Na prvý presný zásah v roku 2018 oba tímy stále čakajú.

V popradskom NTC sa hral jeden z rozhodujúcich duelov. Hostia bojovali o účasť v prvej šestke. Zverencom trénera Norberta Hrnčára sa napokon podarilo splniť cieľ. Ich konkurenti v boji o potup – futbalisti Nitry, doma prehrali so Slovanom a Liptákom preto stačila na zisk poslednej miestenky v skupine o titul aj remíza.

Prešovčania získali proti Ružomberku prvý jarný bod, veľa radosti im však nepriniesol. V tabuľke aj napriek tomu klesli na posledné miesto. Pred Tatran sa o skóre dostala Senica, ktorá zdolala Podbrezovú gólom zo záveru stretnutia tesne 1:0. „Aspoň sme sa posunuli v tom, že sme neinkasovali. Na druhej strane mrzí, že sa nám opäť nepodarilo streliť žiaden gól, náznaky šancí sme mali. Hneď po zápase v šatni sme sa dozvedeli, že Senica vyhrala a sme poslední. Od stretnutia s Ružomberkom a od prvého bodu sa musíme odraziť, pretože vždy to na nulu vzadu nepôjde. V ďalšej časti súťaže nás čaká boj o holý život,“ upozorňuje brankár Prešova Patrik Lukáč.

Prvé čisté konto

Šarišania musia popracovať na koncovke. Tatran zatiaľ na jar neskóroval, no taký istý problém má aj Ružomberok. „Áno, stretli sme sa. Dvaja takí súperi, ktorý sa ešte nepresadili a ani jeden gól nepadol ani vo vzájomnom súboji. Každý duel hráme na víťazstvo, žiaľ, nejde nám to. Ideme ďalej, musíme zápasy zvládať a zbierať body,“ povedal brankár Lukáč, ktorý pribudol do kádra zeleno-bielych počas zimného prípravného obdobia. V jari zatiaľ odchytal všetky tri majstrovské stretnutia, v sobotu si čisté konto udržal premiérovo. „Som rád, že sa mi to podarilo, v dvoch stretnutiach predtým som inkasoval. Mňa aj celú kabínu však mrzí, že sme nedali gól. Výkon bol na zlom teréne bojovný. Ťažko sa mi chytalo, pritom ešte mrzlo, bolo mínus šesť stupňov.“

Viac sa Patrik Lukáč zahrial v druhom polčase. Po zmene strán hostia pridali, zvýšili nasadenie a vytvorili si tlak. „Je to tak, aspoň ma to trošku zahrialo, keďže v prvej časti hry mal súper menej šancí a bola mi dosť zima. V druhom dejstve sme sa viac zatiahli. Mal som dosť práce, no Ružomberok nemal čisté tutovky.  Som rád, že som chlapcom pomohol.“

Foto: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA

Chýbajú góly

„Koňarov“ oblial horúci pot najmä pri brvne Erika Daniela. „Ružomberok nám hrozil zo všetkých centrov, nakoniec sa nám to podarilo ustáť. Je dobré, že sme neinkasovali, aj pri tom brvne to bolo len tak-tak. Aj keď sme chceli vyhrať, dôležitý je bod s dobrým súperom,“ zhodnotil Dávid Keresteš.

Prešov ale začal zápas pekne, šancou Petra Katonu. V ďalšom priebehu si už však veľa streleckých príležitostí nevytvoril. „Nevypracovali sme si skoro nič. Keby sme dali gól pri prvej možnosti, ktovie, možno by sa hralo lepšie. Veľké šance z našej strany neboli, chýbajú nám góly,“ priznal prešovský futbalista. „V druhom polčase sme neudržali loptu, tratili sme ľahké lopty, z toho pramenil tlak súpera. Mali sme hrať jednoduchšie, a tak sa pokúsiť o brejk.“

Tatran čaká na štrnásty presný zásah v sezóne už šesť zápasov. Pomôcť prelomiť bariéru by im mal prvý gól. „Keby sme ho dali, dostali by sme sa na koňa a získali sebavedomie, ktoré trošku upadá. Treba pracovať na koncentrácii a v tréningu sa viac zamerať na streľbu. Dúfam, že v nasledujúcom stretnutí už túto zlú bilanciu zlomíme,“ verí Dávid Keresteš.

Foto: Rado Dado

Zdieľaj