Riport: MFK Zemplín Michalovce – 1. FC Tatran Prešov 0:0

Derby východniarov góly neprinieslo

Nadstavbová časť v skupine o udržanie sa začala. V 1. kole sa prešovskí futbalisti stretli s Michalovcami. Derby, ktoré sa hralo na Zemplíne, skončilo bezgólovou remízou.

Prešovčania mali dobrý štart do stretnutia, domácim pohrozili hneď v prvej minúte. Po centri z rohového kopu sa k lopte dostal vysoký útočník zeleno-bielych Petr Hošek. Hlavička českého futbalistu vystrašila domáceho brankára, ale lopta išla tesne vedľa. Aj v ďalších minútach sa hralo prevažne na polovici Michaloviec, domáci po nepresných prihrávkach často strácali lopty. Chyby domácich hráčov sa Šarišania snažili využiť, k zakončeniu sa ale nedostali. Obraz hry sa trochu zmenil v 19. minúte a do šancí sa v ďalšom priebehu začali dostávať zverenci trénera Antona Šoltísa. Nebezpečnú príležitosť si vytvorili v 22. minúte. Po Žofčákovej prihrávke zakončoval v pokutovom území José Carillo, ktorý netrafil medzi tri žrde. Podobná bola aj situácia v 30. minúte, príležitosť mal tentoraz Cubasa Niši. Hostia sa s pribúdajúcim časom stiahli viac dozadu a hra sa do konca prvého polčasu niesla v réžii Zemplínčanov. Tí boli aktívnejší, zakončovali však nepresne a bránu Prešova veľmi neohrozili.

Body si podelili

Začiatok druhého polčasu sa niesol v prevahe žlto-modrých, ktorí sa tlačili dopredu a snažili sa dať vedúci gól. Domáci si vytvorili niekoľko šancí, avšak všetky boli opäť nepresné. V priebehu ôsmich minút mieril vedľa Cubasa Niši a dvakrát Koscelník. Nebezpečná bola najmä jeho prvá možnosť. V 52. minúte síce Slančík vyboxoval loptu, dostala sa ale k Martinovi Koscelníkovi, ktorý nožničkami netrafil do odkrytej brány. Potom sa dopredu dostali aj futbalisti Tatrana. Lukáš Micherda sa však ocitol v ofsajdovej pozícii a v hre sa pokračovať nemohlo. V šestnástke sa ale k zakončeniu dostal Gatarič, ktorý loptu napálil iba do obrancu Michaloviec. Ten sa vrhol do strely a šancu Prešova odvrátil. Pätnásť minút pred koncom sa už diváci na štadióne MFK Zemplín tešili z gólu, ktorý nakoniec nebol platný. V ofsajde sa ocitol Sadam Sulley. V závere sa o strelenie gólu snažili oba tímy, skórovať sa ani jednému mužstvu nepodarilo a na Zemplíne tak skončilo derby dvoch východoslovenských zástupcov vo Fortuna lige bezgólovou remízou.

Zostrih zo stretnutia od Huste.tv:

http://huste.joj.sk/futbal/slovensko-1/udalost/11388-mfk-zemplin-michalovce-1-fc-tatran-presov/highlight

Foto: Rado Dado / ilustračné

Zdieľaj