Futbalistky sa prebojovali do semifinále Slovenského pohára

Prešovčanky sú v elitnom kvartete prvýkrát

Futbalistky Tatrana idú v Slovenskom pohári ďalej. Po výhre nad Žilinou sú už v semifinále. Týmto víťazstvom dosiahli najväčší úspech ženského futbalu v Prešove.

Hráčky 1. FC Tatran sú nováčikom najvyššej ženskej futbalovej súťaže. Pred štartom jarnej časti prvej ligy ich čakal súboj 3. kola Slovenského pohára. Na svojom ihrisku privítali silné súperky zo Žiliny, s ktorými sa už raz v tejto sezóne stretli. Hneď v prvom ligovom kole im však podľahli vysoko 1:6. Tentoraz favorita zaskočili. Prešovčanky svoje súperky z Vix Žilina zdolali 3:1 a dostali sa už do semifinále Slovenského pohára. „V ťažkom zápase sme si víťazstvo vybojovali. Vážim si nasadenie každej hráčky, dievčatá hrali na maximum. Týmto víťazstvom dosiahli najväčší úspech ženského futbalu v Prešove,“ zdôraznil tréner prešovských futbalistiek Marek Semančík, ktorý opísal aj priebeh duelu. „Herne bol na tom lepšie súper, Žilinčanky hrozili najmä z rohových kopov, dvakrát trafili žrď. V týchto chvíľach pri nás stálo futbalové šťastie, ale chválim aj skvelú brankárku Pajonkovú a dobrú obranu. V prvom polčase sme dali dva góly z brejkových situácií. Druhý polčas sme začali zle, navrch mali hostky, ktoré znížili na 1:2. Snažili sa aj o vyrovnanie, ale naša obrana na čele s brankárkou, im to nedovolila. Žilinčanky svoje šance nevyužili a prišiel trest. Najlepšia hráčka v zápase Žemberyová využila svoju rýchlosť a dopriala gól debutujúcej Potengovej, ktorá zvýšila na 3:1.“

Žreb semifinále sa uskutoční vo štvrtok. Ďalšími semifinalistkami sú hráčky Bardejova, Slovana a Myjavy.

Vicemajsterky Slovenska vo futsale

Hráčky 1. FC Tatran Prešov týmto stretnutím ukončili zimnú prípravu. Od januára trénovali najmä v hale. Prihlásili sa aj do celoslovenskej futsalovej ligy, v rámci ktorej absolvovali päť turnajov v Predmieri, Kežmarku, Žiline, Myjave a doma v Prešove. V konkurencii ôsmich tímov obstáli výborne. Tatranistky sa umiestnili na striebornej pozícii a stali sa vicemajsterkami Slovenska vo futsale. „Zimná príprava prebiehala pre poveternostné podmienky najmä v telocvični. Okrem futsalových stretnutí sme odohrali aj tri prípravné zápasy. Dievčatá sa stretli s poľskými majsterkami z tímu Medyk Konin, pričom v tomto družstve sú aj legionárky z Rumunska, USA aj Bieloruska. Našim hráčkam priniesla táto konfrontácia dobré skúsenosti. V zime sme si v rámci prípravy zmerali sily aj s Lokomotívou Košice a futbalistkami MFK Ružomberok,“ opísal program zimného prípravného obdobia tréner Marek Semančík.

Vicemajsterky Slovenska vo futsale. S medailami a pohárom za druhé miesto.

Pred jarnou časťou pribudli do prešovského družstva aj tri posily – brankárka Frederika Pajonková, útočníčka Lívia Potengová a na poslednú chvíľu sa k hráčkam Tatrana pridala aj Dominika Mihoková. „Ide o veľmi dobré hráčky, sme radi, že sa k nám pridali. Klub nám vytvára veľmi dobré podmienky, sme za to vďační.“

Jarná časť prvej ligy žien sa začína v sobotu (17. marca 2018). Prešovčanky začínajú na ihrisku úradujúceho majstra Slovenska v Bardejove. „Na majstrovské zápasy sa už tešíme. V prvom bude favoritom Partizán, ale my nebudeme pod tlakom, nemáme čo stratiť. Je to náš potencionálny súper v pohári. Budeme sa snažiť, pokúsime sa uhrať dobrý výsledok. Naším hlavným cieľom v jarnej časti bude záchrana,“ povedal tréner futbalistiek 1. FC Tatran.

 

 

Zdieľaj

Futbalistky sa prebojovali do semifinále Slovenského pohára

Prešovčanky sú v elitnom kvartete prvýkrát

Futbalistky Tatrana idú v Slovenskom pohári ďalej. Po výhre nad Žilinou sú už v semifinále. Týmto víťazstvom dosiahli najväčší úspech ženského futbalu v Prešove.

Hráčky 1. FC Tatran sú nováčikom najvyššej ženskej futbalovej súťaže. Pred štartom jarnej časti prvej ligy ich čakal súboj 3. kola Slovenského pohára. Na svojom ihrisku privítali silné súperky zo Žiliny, s ktorými sa už raz v tejto sezóne stretli. Hneď v prvom ligovom kole im však podľahli vysoko 1:6. Tentoraz favorita zaskočili. Prešovčanky svoje súperky z Vix Žilina zdolali 3:1 a dostali sa už do semifinále Slovenského pohára. „V ťažkom zápase sme si víťazstvo vybojovali. Vážim si nasadenie každej hráčky, dievčatá hrali na maximum. Týmto víťazstvom dosiahli najväčší úspech ženského futbalu v Prešove,“ zdôraznil tréner prešovských futbalistiek Marek Semančík, ktorý opísal aj priebeh duelu. „Herne bol na tom lepšie súper, Žilinčanky hrozili najmä z rohových kopov, dvakrát trafili žrď. V týchto chvíľach pri nás stálo futbalové šťastie, ale chválim aj skvelú brankárku Pajonkovú a dobrú obranu. V prvom polčase sme dali dva góly z brejkových situácií. Druhý polčas sme začali zle, navrch mali hostky, ktoré znížili na 1:2. Snažili sa aj o vyrovnanie, ale naša obrana na čele s brankárkou, im to nedovolila. Žilinčanky svoje šance nevyužili a prišiel trest. Najlepšia hráčka v zápase Žemberyová využila svoju rýchlosť a dopriala gól debutujúcej Potengovej, ktorá zvýšila na 3:1.“

Žreb semifinále sa uskutoční vo štvrtok. Ďalšími semifinalistkami sú hráčky Bardejova, Slovana a Myjavy.

Vicemajsterky Slovenska vo futsale

Hráčky 1. FC Tatran Prešov týmto stretnutím ukončili zimnú prípravu. Od januára trénovali najmä v hale. Prihlásili sa aj do celoslovenskej futsalovej ligy, v rámci ktorej absolvovali päť turnajov v Predmieri, Kežmarku, Žiline, Myjave a doma v Prešove. V konkurencii ôsmich tímov obstáli výborne. Tatranistky sa umiestnili na striebornej pozícii a stali sa vicemajsterkami Slovenska vo futsale. „Zimná príprava prebiehala pre poveternostné podmienky najmä v telocvični. Okrem futsalových stretnutí sme odohrali aj tri prípravné zápasy. Dievčatá sa stretli s poľskými majsterkami z tímu Medyk Konin, pričom v tomto družstve sú aj legionárky z Rumunska, USA aj Bieloruska. Našim hráčkam priniesla táto konfrontácia dobré skúsenosti. V zime sme si v rámci prípravy zmerali sily aj s Lokomotívou Košice a futbalistkami MFK Ružomberok,“ opísal program zimného prípravného obdobia tréner Marek Semančík.

Vicemajsterky Slovenska vo futsale. S medailami a pohárom za druhé miesto.

Pred jarnou časťou pribudli do prešovského družstva aj tri posily – brankárka Frederika Pajonková, útočníčka Lívia Potengová a na poslednú chvíľu sa k hráčkam Tatrana pridala aj Dominika Mihoková. „Ide o veľmi dobré hráčky, sme radi, že sa k nám pridali. Klub nám vytvára veľmi dobré podmienky, sme za to vďační.“

Jarná časť prvej ligy žien sa začína v sobotu (17. marca 2018). Prešovčanky začínajú na ihrisku úradujúceho majstra Slovenska v Bardejove. „Na majstrovské zápasy sa už tešíme. V prvom bude favoritom Partizán, ale my nebudeme pod tlakom, nemáme čo stratiť. Je to náš potencionálny súper v pohári. Budeme sa snažiť, pokúsime sa uhrať dobrý výsledok. Naším hlavným cieľom v jarnej časti bude záchrana,“ povedal tréner futbalistiek 1. FC Tatran.

 

 

Zdieľaj