Futbalová akadémia: výsledky z 10. týždňa

14. kolo: Vranov – 1.FC Tatran Prešov 1:24 (1:11)
Zostava:
 Tumidalsky – Stojak, Lejko, Goga – Ohrzal – Varga, Petroušek (Franko, Gaľa)
Mitra – Kurimčak, Dovičak, Valenčin – Greš – Čelovsky, Nemeth (Schlosser, Kapraľ)
Góly: Stojak 6x, Lejko 5x, Greš 3x, Petrošek 3x, Čelovsky, Ohrzal, Goga, Schlosser, Dovičak, Valenčin, Kurimčak

U13 – 1.LMŽ

14. kolo: MFK Vranov n. Topľou – 1. FC Tatran Prešov 0:7 (0:3)
Zostava:
Pastirčák – Štinčík, Mielke, Druga – Miščík, Chmeliar, Ličák, Wolf – Novotňák, Špak, Varguš (Andrijko)
Góly: Novotňák 5x, Špak, Miščík

J. Šoltés, tréner 1. FC Tatran Prešov U13: „Chlapci odohrali svoj prvý jarný majstrovský zápas na umelej tráve vo Vranove n. Topľou. V deň zápasu nám vypadli dvaja hráči základnej zostavy, napriek tomu chlapci odohrali veľmi dobrý zápas. Všetci hráči podali aj kvalitné individuálne výkony – boli dostatočne sebavedomí v kombináciách aj hre 1:1. Vytvárali sme si dostatok šancí a mali sme slušný pohyb bez lopty. Negatíva sme videli pri nepresnej streľbe spoza pokutového územia a pri bránení sme boli malo dôrazní – čo súper využíval na rýchle protiútoky. Celkovo sme však s týmto prvým zápasom spokojní a verím, že pre mnohých hráčov bude výkon z tohto zápasu štandardom.

U14 – 1. LSŽV

14.kolo 1. FC Tatran Prešov – Snina 3:0 (1:0)
Zostava: Šurima – Spišiak, Jakubko, Strachan (Jurek),Tobiáš – Horvát (Cisko), Bilas, Nehila –
Palaj (Griger), Demjanovič, Ivanko
Góly : 17. Bilas, 43., 65. Ivanko

Marek Ondrik, tréner 1. FC Tatran Prešov U14: „Zápas sme hrali do prehustenej obrany, bolo ťažké sa tam presadzovať. Celý duel sa hral vo vlažnom tempe. Mrzí nás, že sme sa prispôsobili súperovi. Počas celého zápasu sme boli lepším družstvom – kombinačne, v hre 1-1, kreatívnosťou, súčinnosťou a systémom hry.“

U15 – 1. LSŽV

14. kolo: 1. FC Tatran Prešov – Snina 2:0 (1:0)
Góly: 8. Sejna (vl.), 53. Horvát
Zostava: Šimko – Švec (36. Didik), Novajovský, Molčan, Chovanec – Terezka, Horvát, Jambor – Sekerák (52. Guľaša), Kaľavský, Kaňuch

Patrik Durkáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U15: „Zápas so Sninou bol od začiatku jednoznačný. Počas celého stretnutia sme mali hernú prevahu. Snažili sme sa o kombinačnú hru. Súper sa sústredil na bránenie vlastného obranného pásma, čo nám komplikovalo finálnu fázu, ale napriek húževnatému súperovi sme si dokázali vytvoriť gólové príležitosti, čo je pozitívom. V defenzíve nás súper nepreveril a nebyť niekoľkých taktických chýb, tak by družstvo podalo v defenzíve bezchybný výkon. Prvý gól sme dali po peknej kombinácii cez ľavú krajnú vertikálu s finálnou prihrávkou Chovanca do pokutového územia, kde výborne nabiehal Sekerák a tečovaná lopta skončila v bráne. Druhý polčas sme dominovali ešte výraznejšie, súperovi už ubúdali sily. Podarilo sa nám streliť gól, ktorý zaznamenal Horvát. Škoda niekoľkých príležitostí, ktoré ostali nevyužité. Chlapci plnili pokyny a hrali s chuťou a zodpovednosťou. Chcem im poďakovať za predvedený výkon a pochváliť za prístup k zápasu.“

Chlapci z kategórie U15

U19 – 1. LSD

Predohrávka – 22. kolo: 1. FC Tatran Prešov – FC Spartak Trnava 1:0 (1:0)
Zostava:
Slančík – Tomko , O. Mihalík, Dian (Švec) -Dziak, Sabol (Múdry),Stach, Špyrka, Šimko – Kráľovič, Slebodník (Remeta)
Gól: 39. Kraľovič

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „V zápase s Trnavou sme chceli uspieť, keďže v úvodných dvoch zápasoch sme získali bod. Vedeli sme o silných stránkach súpera, ktorými boli agresívna hra na vlastnej polovici s nebezpečným rýchlym prechodom do útoku. V úvode stretnutia sme pôsobili ustráchaným dojmom, chýbal lepší pohyb hráčov bez lopty, presnosť pri riešení herných kombinácií a pokoj pri rozohrávke. Dá sa povedať, že súper bol v tomto úseku hry nebezpečnejší. Po prestriedaní (30. minúta) a zmene herného systému až do polčasu, sa naša hra zlepšila, začali sme si vytvárať tlak, vytvorili sme si viacero štandardných situácii. V 36. minúte sme nepremenili pokutový kop, ktorý bol nariadený po hre rukou súperovho hráča na bránkovej čiare, začo mu bola udelená červená karta. O 3. minúty na to sme sa dostali do vedenia zásluhou Kraľoviča, ktorý zúžitkoval presnú centrovanú loptu Dziaka. V druhom polčase sme sa snažili využiť početnú výhodu, mali sme veľkú územnú prevahu, ale náskok sa nám zvýšiť nepodarilo aj napriek viacerým sľubným príležitostiam.“

20. kolo: 1.FC Tatran Prešov – DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0)
Zostava: Bomba – Dziak, O.Mihalík, Tomko, Šimko – Stach (62. Sabol), Múdry, Špyrka – Slebodník (55. Strachan), Švec (75. Remeta), Kraľovič

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „V zápase s Dunajskou Stredou sme chceli získať všetky body. Hneď v úvode stretnutia sme mali dobrú príležitosť na otvorenie skóre, ale loptu z úrovne „päťky“ sme nedokázali dostať do siete. Celkovo to bol prevažne fyzický zápas s veľkým množstvom osobných súbojov, čo vyhovovalo skôr fyzicky vyspelému súperovi. Nedarilo sa nám zachytávať odrazené lopty, kazili sme veľké množstvo prihrávok a chýbal nám pohyb bez lopty. Aj napriek nášmu, nie optimálnemu výkonu, sme si opäť dokázali vypracovať viacero dobrých príležitosti, z ktorých sme mohli skórovať. Avšak nestalo sa a paradoxne po nepremenení našich šancí sa dvakrát presadil súper, keď sa v 52. min. a 73. min. presadili Almási a Rymarenko. – najaktívnejší hráči súpera. Mrzí nás, že sme stratili body v domácom zápase so súperom, ktorý nás neprevýšil.

U19 – hráči nastúpení na zápas proti Spartaku Trnava.

Ženy – Slovenský pohár

3. kolo: 1.FC Tatran Prešov – VIX Žilina 3:1 (2:0)
Góly:
Žemberyová, Mihoková, Potengová
Zostava: Pajonková, Gumanová, Bačová, Sedláková, Šimková, Knišová, Mihoková, Macková, Olejníková, Verčimáková, Žemberyová
Striedali: Marušová, Potengová, Tomašová

Marek Semančík, tréner 1. FC Tatran Prešov – ženy: „V ťažkom zápase sme si víťazstvo vybojovali. Vážim si nasadenie každej hráčky, dievčatá hrali na maximum. Týmto víťazstvom dosiahli najväčší úspech ženského futbalu v Prešove. Herne bol na tom lepšie súper, Žilinčanky hrozili najmä z rohových kopov, dvakrát trafili žrď. V týchto chvíľach pri nás stálo futbalové šťastie, ale chválim aj skvelú brankárku Pajonkovú a dobrú obranu. V prvom polčase sme dali dva góly z brejkových situácií. Druhý polčas sme začali zle, navrch mali hostky, ktoré znížili na 1:2. Snažili sa aj o vyrovnanie, ale naša obrana na čele s brankárkou, im to nedovolila. Žilinčanky svoje šance nevyužili a prišiel trest. Najlepšia hráčka v zápase Žemberyová využila svoju rýchlosť a dopriala gól debutujúcej Potengovej, ktorá zvýšila na 3:1.“

Viac o tomto úspechu, ale aj o zimnej príprave futbalistiek Prešova, sa dočítate v článku:

Prípravné zápasy

Prípravný zápas žiačky
Lokomotíva Košice : 1.FC Tatran Prešov 1:4
Góly: Ivanová, Kecerová, Nedoroščiková, Gajdošová

Peter Lupták, tréner 1. FC Tatran Prešov – žiačky: „V prvom prípravnom zápase vonku sme zo začiatku mali problémy, no postupne sa nám podarilo získať prevahu. Hrali sme kombinačný futbal a svoju prevahu sme pretavili do gólov. Pozitívne je aj to, že do zápasu sme zapojili tri nádejne dievčatá z prípravky.

Prípravný zápas
1.FC Tatran Prešov U17 – 1.FC Tatran Prešov U16 3:4 ( 1:0 )
Góly: Suslov 2 , Gduľa
Zostava U17: Hudák – Gladiš, Lukáč, Sova, Kočiš – Ihnát, Kolivoška , Gduľa – Suslov, Bednarčák, Piliar (Horváth).

R. Lukáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U17: „V tomto zápase dostali priestor hráči, ktorí nehrali majstrovský zápas proti Ružomberku. Ako mužstvo sme prvý polčas zvládli aj takticky aj z hľadiska individuálnych výkonov, ale v druhom polčase sme si mysleli, že všetko príde samo, návratová fáza neexistovala !!! preto sme aj inkasovali 4 góly. V defenzíve sme v druhom polčase neexistovali, smerom do útočnej fázy to nebolo zlé. Nie som spokojný s niektorými individuálnymi výkonmi.“