Návrat k zápasu s FK Senica

Zeleno-bieli sa dočkali gólu, ale boli sklamaní

Prešovskí futbalisti dali v piatkovej predohrávke prvý jarný gól. Streleckú smolu prelomili, no po zápase mali od spokojnosti ďaleko. O body sa na popradskom trávniku museli so Senicou podeliť.

Prešovčanom sa konečne podarilo skórovať. Čakanie ukončil v piatkovom súboji Nikola Gatarič, ktorý poslal Tatran do vedenia v 52. minúte. Chorvátsky futbalista pretrhol streleckú smolu svojho tímu a zároveň dosiahol aj svoj prvý presný zásah vo Fortuna lige. „Dúfal som, že sa mi podarí skórovať. Veľmi som chcel, aby náš tím zvíťazil. Hrali sme dobre, šanca na výhru bola veľká. Mali sme sa viac koncentrovať. Po inkasovanom góle sa nám už nepodarilo skórovať. Je to škoda, pretože sme chceli tri body,“ povedal Nikola Gatarič, ktorý v piatok odohral svoj piaty zápas v drese 1. FC Tatran. Dvadsaťšesťročný útočník patril k najlepším hráčom na ihrisku, snažil sa a vytvoril si aj ďalšie šance. Tie mali aj jeho spoluhráči, ale druhý gól už nepridali.

Gataričov gól do siete Senice prelomil 680 minút trvajúce prešovské strelecké mlčanie. Po vzájomnom súboji však ostal tabuľkový rozdiel medzi týmito súpermi stále taký istý. Tatran vedie v priebežnej fortunaligovej klasifikácii pred poslednými Záhorákmi o jeden bod.

Nikola Gatarič

Keresteš: Zbabrali sme to

Výsledok stretnutia sa prešovským hráčom ale málil, pretože o víťazstvo prišli až v závere. Desať minút pred koncom vyrovnal stav na 1:1 nikým nebránený Kitambala. „Koňare“ boli pritom počas celého zápasu lepším tímom a vytvorili si niekoľko gólových šancí. Príležitosti mal aj Dávid Keresteš, nebezpečné boli najmä jeho priame kopy. „Viedli sme najtesnejším rozdielom, konečne sme sa vpredu presadili a takto to skončilo. Inkasovaný gól nás neteší. Súper mal jednu šancu a využil ju. My sme to zbabrali,“ krútil hlavou 22-ročný odchovanec Tatrana, ktorý po zápase nemal dobrú náladu. Mrzela ho strata bodov. Zeleno-bieli totiž mohli v prípade výhry od svojho súpera v tabuľke odskočiť a vytvoriť si štvorbodový náskok. Náplasťou nebola ani skutočnosť, že Prešov strelil prvý jarný gól.

„Radovať sa z toho určite nebudeme. Škoda je, že nevyšlo víťazstvo. Sami si za to môžeme. Po centri sme urobili chybu a nepokryli hráča. Získali sme bod, ale podľa mňa sme mali na tri. Hrali sme doma v Poprade, chceli sme vyhrať. Vieme, že ešte budeme hrať aj v Senici a môžeme im to vrátiť, ale sme sklamaní. Pre nás sú to dva stratené body.“

Zahodené body

Sklamanie zo straty dvoch bodov netajil ani Lukáš Micherda. „Konečne sme prelomili streleckú smolu. Sme radi, že sme gól dali, ale mrzí nás, že sme nevyhrali. Mali sme dať ďalší gól alebo aspoň nedostať ten jeden. Sú to zahodené body. Mohli sme mať pred nimi štvorbodový náskok a ľahšie by sa nám dýchalo.“

Tatran nedokázal poraziť Senicu ani tretíkrát v tejto sezóne. V závere stretnutia prišiel o víťazstvo s týmto súperom už druhýkrát. Aj v augustovom popradskom vzájomnom súboji Prešov vyhrával o  jeden gól (2:1). O tri body ich vtedy obral v 90. minúte Seničan Podhorin. „Neviem čím to bude, že nám to s nimi nejde. Herne sme ich prevýšili, chýbalo nám šťastie, aby sme to ukopali do dobrého konca. Uvidíme čo nám povie tréner. Po zápase bol veľmi sklamaný, tiež nebude s výsledkom spokojný. Musíme ďalej pracovať a po reprezentačnej prestávke ísť do zápasov s tým, aby sme vyhrali,“ dodal Lukáš Micherda.

Zdieľaj

Návrat k zápasu s FK Senica

Zeleno-bieli sa dočkali gólu, ale boli sklamaní

Prešovskí futbalisti dali v piatkovej predohrávke prvý jarný gól. Streleckú smolu prelomili, no po zápase mali od spokojnosti ďaleko. O body sa na popradskom trávniku museli so Senicou podeliť.

Prešovčanom sa konečne podarilo skórovať. Čakanie ukončil v piatkovom súboji Nikola Gatarič, ktorý poslal Tatran do vedenia v 52. minúte. Chorvátsky futbalista pretrhol streleckú smolu svojho tímu a zároveň dosiahol aj svoj prvý presný zásah vo Fortuna lige. „Dúfal som, že sa mi podarí skórovať. Veľmi som chcel, aby náš tím zvíťazil. Hrali sme dobre, šanca na výhru bola veľká. Mali sme sa viac koncentrovať. Po inkasovanom góle sa nám už nepodarilo skórovať. Je to škoda, pretože sme chceli tri body,“ povedal Nikola Gatarič, ktorý v piatok odohral svoj piaty zápas v drese 1. FC Tatran. Dvadsaťšesťročný útočník patril k najlepším hráčom na ihrisku, snažil sa a vytvoril si aj ďalšie šance. Tie mali aj jeho spoluhráči, ale druhý gól už nepridali.

Gataričov gól do siete Senice prelomil 680 minút trvajúce prešovské strelecké mlčanie. Po vzájomnom súboji však ostal tabuľkový rozdiel medzi týmito súpermi stále taký istý. Tatran vedie v priebežnej fortunaligovej klasifikácii pred poslednými Záhorákmi o jeden bod.

Nikola Gatarič

Keresteš: Zbabrali sme to

Výsledok stretnutia sa prešovským hráčom ale málil, pretože o víťazstvo prišli až v závere. Desať minút pred koncom vyrovnal stav na 1:1 nikým nebránený Kitambala. „Koňare“ boli pritom počas celého zápasu lepším tímom a vytvorili si niekoľko gólových šancí. Príležitosti mal aj Dávid Keresteš, nebezpečné boli najmä jeho priame kopy. „Viedli sme najtesnejším rozdielom, konečne sme sa vpredu presadili a takto to skončilo. Inkasovaný gól nás neteší. Súper mal jednu šancu a využil ju. My sme to zbabrali,“ krútil hlavou 22-ročný odchovanec Tatrana, ktorý po zápase nemal dobrú náladu. Mrzela ho strata bodov. Zeleno-bieli totiž mohli v prípade výhry od svojho súpera v tabuľke odskočiť a vytvoriť si štvorbodový náskok. Náplasťou nebola ani skutočnosť, že Prešov strelil prvý jarný gól.

„Radovať sa z toho určite nebudeme. Škoda je, že nevyšlo víťazstvo. Sami si za to môžeme. Po centri sme urobili chybu a nepokryli hráča. Získali sme bod, ale podľa mňa sme mali na tri. Hrali sme doma v Poprade, chceli sme vyhrať. Vieme, že ešte budeme hrať aj v Senici a môžeme im to vrátiť, ale sme sklamaní. Pre nás sú to dva stratené body.“

Zahodené body

Sklamanie zo straty dvoch bodov netajil ani Lukáš Micherda. „Konečne sme prelomili streleckú smolu. Sme radi, že sme gól dali, ale mrzí nás, že sme nevyhrali. Mali sme dať ďalší gól alebo aspoň nedostať ten jeden. Sú to zahodené body. Mohli sme mať pred nimi štvorbodový náskok a ľahšie by sa nám dýchalo.“

Tatran nedokázal poraziť Senicu ani tretíkrát v tejto sezóne. V závere stretnutia prišiel o víťazstvo s týmto súperom už druhýkrát. Aj v augustovom popradskom vzájomnom súboji Prešov vyhrával o  jeden gól (2:1). O tri body ich vtedy obral v 90. minúte Seničan Podhorin. „Neviem čím to bude, že nám to s nimi nejde. Herne sme ich prevýšili, chýbalo nám šťastie, aby sme to ukopali do dobrého konca. Uvidíme čo nám povie tréner. Po zápase bol veľmi sklamaný, tiež nebude s výsledkom spokojný. Musíme ďalej pracovať a po reprezentačnej prestávke ísť do zápasov s tým, aby sme vyhrali,“ dodal Lukáš Micherda.

Zdieľaj