Futbalová akadémia: výsledky z 11. týždňa

Mládež 1. FC Tatran Prešov

U15 – 1. LSŽV

15. kolo: Partizán Bardejov – 1. FC Tatran Prešov 0:0 – neodohraný 2. polčas
Zostava: 
Baláž – Guľaša, Novajovský, Molčan, Chovanec – Terezka, Horvát, Jambor – Sekerák, Kaňuch, Kaľavský

Patrik Durkáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U15: „Zápas sa začal hrať v podmienkach hraničiacich s regulárnymi podmienkami, čo sa potvrdilo počas prestávky, keď hl. rozhodca zápas prerušil pre nespôsobilý terén. Hodnotenie prvého polčasu je náročné, keďže už po niekoľkých minútach nebola hracia plocha prispôsobená futbalu. Hral sa bojovný futbal s množstvom chýb vyplývajúcich z náročnosti terénu a poveternostných podmienkach. Zápas sa bude dohrávať budúci týždeň vo štvrtok 22.3. o 14.00 v Bardejove.“

U16 – 1. LMD

21.kolo: 1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín 5:0 (4:0)
Zostava: Švec – Timko /Hanák/, Koma, Šoltis /Šimko/, Jendrek /Korba/ – Olejník /Volák/, Olejár – Suslov, Komár, Marcinko – Štefančin
Góly: Olejník 2, Suslov 2/1-11ka/, Komár 1

Stanislav Baran, tréner 1. FC Tatran Prešov U16: „Mali sme veľmi dobrý úvod zápasu. Boli sme v defenzíve pripravení na pressingové situácie. Už v 10. minúte po centri Komára strelil Olejník prvý gól. Hneď na to bol faulovaný v šestnástke Suslov a z následnej 11-ky bol Suslovom zvýšený stav na 2:0. Po ďalšom dobrom pressingu sme získali loptu a po rýchlom protiútoku z pravej strany prihrával Suslov a Komár strelil gól na 3:0. V 15. minúte po trestnom kope. Komárov center hlavou usmernil Olejník na 4:0. V závere polčasu strely Olejníka a Marcinka skončili, len na tyči súperovej bránky. V druhom polčase družstvo pokračovalo vo veľmi dobrom výkone. Po centrovanej lote Komárom usmernil Suslov loptu hlavou do súperovej bránky. V závere zápasu pri šanciach súpera nás dvakrát podržal brankár Švec. Organizácia hry bola veľmi dobrá. Zlepšili sme sa v osobných súbojoch a v presnosti prihrávok. Chcem poďakovať hráčom za predvedený výkon v zápase.“

U17 – 1. LMD

21. kolo: 1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín 2:2 (1:2)
Zostava: Hynek – Sova (Bednarčák), Lukáč, Ondrej, Maguľák – Piliar (Ihnát), Kolivoška – Ivanecký (Gladiš), Jopek, Luterán.
Góly: Jopek, Lukáč.
ŽK: Lukáč

Róber Lukáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U17: „V druhom zápase opäť na domácom ihrisku sme chceli nadviazať na výkon s Ružomberom, čo sa nám v 1. polčase aj podarilo, ale s jediným rozdielom, že sme v defenzívnej činnosti spravili dve chyby, za ktoré nás efektívny súper potrestal. Páčilo sa mi dnes, že aj za nepriaznivého stavu sme chceli hrať aktívne a vytvárali sme si gólové pozície a zaslúžene sme Jopekom vyrovnali na 1:1. So 4 gólov padli 3 po štandardných situáciách, po jednej z nich sa sa súper opäť dostal do vedenia po priamom kope – 1:2 . V druhom polčase to už nebol taký futbalovo kvalitný zápas ako v 1.polčase. Striedaniami a preskupením herného systému sme sa snažili o vyrovnanie, čo sa nám aj v 80+2 min. podarilo. Keby sme dnes prehrali bol by som sklamaný, lebo za dnešný výkon sme si prehru nezaslúžili.“

Juniorky – 1. liga

10. kolo: Partizán Bardejov – 1. FC Tatran Prešov 6:0 (4:0)
Zostava: Kuchariková – Demjanová, Klobušovská, Kecerová, Verčimáková, Knišová, Kurišková, Leničová, Marušová, Tomášová, Jakabčinová

Marek Semančík, tréner 1. FC Tatran Prešov – juniorky: „Juniorky nastúpili proti lídrovi súťaže vo veľkom štýle. Prvé minúty patrili nám a neboli sme ďaleko od gólu, keď v šanci bola Tomášová. Súper sa však zmobilizoval a udával tón zápasu. Skóre sa menilo v 8. minúte – 1:0. Do polčasu sme inkasovali ešte 3 góly. Druhý polčas sme hrali odvážnejšie, vypracovali sme si viaceré náznaky šancí, ktoré sme však nedokončili. Súper skóroval ešte dvakrát a zaslúžene vyhral 6:0.“

Foto: Jozef Mačejovský. Juniorky v zápase proti Partizánu Bardejov.

U19 – 1. LSD liga

21.kolo:  AS Trenčín – 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:1)
Zostava: Slančík – Strachan, O.Mihalík (5´ Dziak), Dian, Šimko – Stach (89´ Švec) ,Sabol, Múdry (76´ Špyrka) – Kráľovič, Slebodník ,Grešák
Gól:Slebodník

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „Do Trenčína sme cestovali s cieľom získať nejaké body a „odčiniť“ tak stratu bodov v poslednom domácom stretnutí s Dunajskou Stredou. Zápasové plány sa nám začali trochu komplikovať zranením O. Mihalíka, ktorému v osobnom súboji so súperovým hráčom poľavilo koleno. V 9. minúte sa hráči Trenčína dostali k rohovému kopu po našom nie šťastnom riešení hernej situácie a zásluhou Okohu otvorili skóre. Túto sezónu sme po štandardnej situácií dostali už 3. gól, kedy naši hráči neskoro reagovali na odrazenú loptu, ktorú súperov hráč poľahky dokopával do našej odkrytej brány. Ani inkasovaný gól nás neodradil od vytýčeného cieľa a náš výkon postupne gradoval z čoho pramenil vyrovnávajúci gól Slebodníka v 39. m. V druhom polčase bola naša herná dominancia ešte výraznejšia, avšak ďalší gól sme už nepridali aj keď minimálne samostatný únik Kráľoviča a brvno Slebodníka v poslednej minúte zápasu gólom skončiť mohli.
Celkovo hodnotíme stretnutie za veľmi kvalitné z oboch strán, stretli sa dva tímy, ktoré sa snažili riešiť drvivú väčšinu situácii futbalovo, z čoho pramenilo viacero pekných úsekov hry a herných kombinácii. Naši hráči boli blízko k otočeniu skóre s technicky aj takticky veľmi vyspelým súperom, avšak remízu považujeme za zaslúženú vzhľadom k celkovému vývoju zápasu.“

Devätnástka hrala pod hradom Matúša Čáka v Trenčíne.

Ženy – 1. liga

10. kolo: Partizán Bardejov : 1. FC Tatran Prešov 7:0 (5:0)
Zostava: Pajonková – Bačová, Gumanová, Žemberyová, Macková, Sedláková, Vranková, Šimková, Sabová, Olejníková, Lackovičová

Marek Semančík, tréner 1. FC Tatran Prešov – ženy: „Do zápasu s jasným favoritom sme šli s cieľom udržať čo najdlhšie priaznivý stav. Človek mieni a Partizán mení. Už prvá akcia skončila gólom, keď sme spravili chybu pri rozohrávke – 1:0. Zlý začiatok pokračoval, keď nás gólom potrestala bývala kmeňová hráčka Tatrana Prešov Stelka Semanová – 2:0. Partizán pridal do polčasu aj ďalšie góly a polčasový rezultát 5:0 bol odrazom hry. Najlepšia hráčka v zápase Stelka Semanová pridala aj svoj druhý gól, ktorý však neoslavovala, čo bol prejav úcty ku kamarátkam z Prešova. Druhý polčas sme sa viac osmelili, ale inkasovali sme ešte dvakrát a konečný výsledok 7:0 je zaslúžený. My sa zo zápasu chceme čo najskôr poučiť a pripraviť sa na sobotný duel s Banskou Bystricou.“

Na fotografii hráči z kategórie U15.

Zdieľaj

Futbalová akadémia: výsledky z 11. týždňa

Mládež 1. FC Tatran Prešov

U15 – 1. LSŽV

15. kolo: Partizán Bardejov – 1. FC Tatran Prešov 0:0 – neodohraný 2. polčas
Zostava: 
Baláž – Guľaša, Novajovský, Molčan, Chovanec – Terezka, Horvát, Jambor – Sekerák, Kaňuch, Kaľavský

Patrik Durkáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U15: „Zápas sa začal hrať v podmienkach hraničiacich s regulárnymi podmienkami, čo sa potvrdilo počas prestávky, keď hl. rozhodca zápas prerušil pre nespôsobilý terén. Hodnotenie prvého polčasu je náročné, keďže už po niekoľkých minútach nebola hracia plocha prispôsobená futbalu. Hral sa bojovný futbal s množstvom chýb vyplývajúcich z náročnosti terénu a poveternostných podmienkach. Zápas sa bude dohrávať budúci týždeň vo štvrtok 22.3. o 14.00 v Bardejove.“

U16 – 1. LMD

21.kolo: 1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín 5:0 (4:0)
Zostava: Švec – Timko /Hanák/, Koma, Šoltis /Šimko/, Jendrek /Korba/ – Olejník /Volák/, Olejár – Suslov, Komár, Marcinko – Štefančin
Góly: Olejník 2, Suslov 2/1-11ka/, Komár 1

Stanislav Baran, tréner 1. FC Tatran Prešov U16: „Mali sme veľmi dobrý úvod zápasu. Boli sme v defenzíve pripravení na pressingové situácie. Už v 10. minúte po centri Komára strelil Olejník prvý gól. Hneď na to bol faulovaný v šestnástke Suslov a z následnej 11-ky bol Suslovom zvýšený stav na 2:0. Po ďalšom dobrom pressingu sme získali loptu a po rýchlom protiútoku z pravej strany prihrával Suslov a Komár strelil gól na 3:0. V 15. minúte po trestnom kope. Komárov center hlavou usmernil Olejník na 4:0. V závere polčasu strely Olejníka a Marcinka skončili, len na tyči súperovej bránky. V druhom polčase družstvo pokračovalo vo veľmi dobrom výkone. Po centrovanej lote Komárom usmernil Suslov loptu hlavou do súperovej bránky. V závere zápasu pri šanciach súpera nás dvakrát podržal brankár Švec. Organizácia hry bola veľmi dobrá. Zlepšili sme sa v osobných súbojoch a v presnosti prihrávok. Chcem poďakovať hráčom za predvedený výkon v zápase.“

U17 – 1. LMD

21. kolo: 1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín 2:2 (1:2)
Zostava: Hynek – Sova (Bednarčák), Lukáč, Ondrej, Maguľák – Piliar (Ihnát), Kolivoška – Ivanecký (Gladiš), Jopek, Luterán.
Góly: Jopek, Lukáč.
ŽK: Lukáč

Róber Lukáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U17: „V druhom zápase opäť na domácom ihrisku sme chceli nadviazať na výkon s Ružomberom, čo sa nám v 1. polčase aj podarilo, ale s jediným rozdielom, že sme v defenzívnej činnosti spravili dve chyby, za ktoré nás efektívny súper potrestal. Páčilo sa mi dnes, že aj za nepriaznivého stavu sme chceli hrať aktívne a vytvárali sme si gólové pozície a zaslúžene sme Jopekom vyrovnali na 1:1. So 4 gólov padli 3 po štandardných situáciách, po jednej z nich sa sa súper opäť dostal do vedenia po priamom kope – 1:2 . V druhom polčase to už nebol taký futbalovo kvalitný zápas ako v 1.polčase. Striedaniami a preskupením herného systému sme sa snažili o vyrovnanie, čo sa nám aj v 80+2 min. podarilo. Keby sme dnes prehrali bol by som sklamaný, lebo za dnešný výkon sme si prehru nezaslúžili.“

Juniorky – 1. liga

10. kolo: Partizán Bardejov – 1. FC Tatran Prešov 6:0 (4:0)
Zostava: Kuchariková – Demjanová, Klobušovská, Kecerová, Verčimáková, Knišová, Kurišková, Leničová, Marušová, Tomášová, Jakabčinová

Marek Semančík, tréner 1. FC Tatran Prešov – juniorky: „Juniorky nastúpili proti lídrovi súťaže vo veľkom štýle. Prvé minúty patrili nám a neboli sme ďaleko od gólu, keď v šanci bola Tomášová. Súper sa však zmobilizoval a udával tón zápasu. Skóre sa menilo v 8. minúte – 1:0. Do polčasu sme inkasovali ešte 3 góly. Druhý polčas sme hrali odvážnejšie, vypracovali sme si viaceré náznaky šancí, ktoré sme však nedokončili. Súper skóroval ešte dvakrát a zaslúžene vyhral 6:0.“

Foto: Jozef Mačejovský. Juniorky v zápase proti Partizánu Bardejov.

U19 – 1. LSD liga

21.kolo:  AS Trenčín – 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:1)
Zostava: Slančík – Strachan, O.Mihalík (5´ Dziak), Dian, Šimko – Stach (89´ Švec) ,Sabol, Múdry (76´ Špyrka) – Kráľovič, Slebodník ,Grešák
Gól:Slebodník

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „Do Trenčína sme cestovali s cieľom získať nejaké body a „odčiniť“ tak stratu bodov v poslednom domácom stretnutí s Dunajskou Stredou. Zápasové plány sa nám začali trochu komplikovať zranením O. Mihalíka, ktorému v osobnom súboji so súperovým hráčom poľavilo koleno. V 9. minúte sa hráči Trenčína dostali k rohovému kopu po našom nie šťastnom riešení hernej situácie a zásluhou Okohu otvorili skóre. Túto sezónu sme po štandardnej situácií dostali už 3. gól, kedy naši hráči neskoro reagovali na odrazenú loptu, ktorú súperov hráč poľahky dokopával do našej odkrytej brány. Ani inkasovaný gól nás neodradil od vytýčeného cieľa a náš výkon postupne gradoval z čoho pramenil vyrovnávajúci gól Slebodníka v 39. m. V druhom polčase bola naša herná dominancia ešte výraznejšia, avšak ďalší gól sme už nepridali aj keď minimálne samostatný únik Kráľoviča a brvno Slebodníka v poslednej minúte zápasu gólom skončiť mohli.
Celkovo hodnotíme stretnutie za veľmi kvalitné z oboch strán, stretli sa dva tímy, ktoré sa snažili riešiť drvivú väčšinu situácii futbalovo, z čoho pramenilo viacero pekných úsekov hry a herných kombinácii. Naši hráči boli blízko k otočeniu skóre s technicky aj takticky veľmi vyspelým súperom, avšak remízu považujeme za zaslúženú vzhľadom k celkovému vývoju zápasu.“

Devätnástka hrala pod hradom Matúša Čáka v Trenčíne.

Ženy – 1. liga

10. kolo: Partizán Bardejov : 1. FC Tatran Prešov 7:0 (5:0)
Zostava: Pajonková – Bačová, Gumanová, Žemberyová, Macková, Sedláková, Vranková, Šimková, Sabová, Olejníková, Lackovičová

Marek Semančík, tréner 1. FC Tatran Prešov – ženy: „Do zápasu s jasným favoritom sme šli s cieľom udržať čo najdlhšie priaznivý stav. Človek mieni a Partizán mení. Už prvá akcia skončila gólom, keď sme spravili chybu pri rozohrávke – 1:0. Zlý začiatok pokračoval, keď nás gólom potrestala bývala kmeňová hráčka Tatrana Prešov Stelka Semanová – 2:0. Partizán pridal do polčasu aj ďalšie góly a polčasový rezultát 5:0 bol odrazom hry. Najlepšia hráčka v zápase Stelka Semanová pridala aj svoj druhý gól, ktorý však neoslavovala, čo bol prejav úcty ku kamarátkam z Prešova. Druhý polčas sme sa viac osmelili, ale inkasovali sme ešte dvakrát a konečný výsledok 7:0 je zaslúžený. My sa zo zápasu chceme čo najskôr poučiť a pripraviť sa na sobotný duel s Banskou Bystricou.“

Na fotografii hráči z kategórie U15.

Zdieľaj