Akadémia si zmeria sily s európskou špičkou 1. diel

Tatran U15 bude pod drobnohľadom skautov z veľkoklubov

Pätnásť a šestnásťroční futbalisti Tatrana Prešov budú zbierať medzinárodné skúsenosti. Budúci týždeň cestujú do Holandska na turnaje so skvelým obsadením.

Prešovskí futbalisti z kategórie U15 sa po roku opäť predstavia na podujatí Rotterdam Cup. V Holandsku sa budú môcť porovnať s poprednými družstvami z celého sveta. Medzi účastníkmi turnaja sú veľkokluby, ako napríklad Chelsea Londýn, West Ham United, Paríž Saint-Germain, Feyenoord Rotterdam, Hoffenheim, írska futbalová reprezentácia do pätnásť rokov, či turecký Besiktas Istanbul. Tatran Prešov bude na turnaji jediným slovenským zástupcom. „Minulý rok sme sa na Rotterdam Cup-e zúčastnili prvýkrát. Po organizačnej a kvalitatívnej stránke je to jeden z najlepších turnajov v Európe v kategórii do pätnásť rokov. Sme radi, že môžeme byť aj tento rok jeho účastníkmi, keďže záujem je veľký a počet miest obmedzený,“ uviedol tréner 1. FC Tatran U15 Patrik Durkáč.

Minulý rok odohrali jeho zverenci vyrovnané zápasy s družstvami ako sú West Ham United, Feyenoord Rotterdam, PSV Eindhoven. Teraz ich čaká opäť kvalitná konfrontácia. „Našim cieľom je predvádzať atraktívnu hru a ak  sa k tomu pridá aj dobrý výsledok, budeme radi. Vlani sme, žiaľ, doplatili na neskúsenosť a prílišný rešpekt voči renomovaným tímom. Spokojní budeme, ak sa ukážeme v silnej konkurencii ako rovnocenný partner, zanecháme dobrý dojem a získame skúsenosti z ťažkých zápasov pre futbalový rast našich hráčov.“

Čaká ich víťaz posledných dvoch ročníkov

Tento rok sa turnaja zúčastní 24 družstiev, pričom každé patrí k špičke vo svojej krajine. Šarišania sa v základnej skupine stretnú s víťazom posledných dvoch ročníkov, ktorým je Club Brugge (Belgicko). Ďalšími súpermi prešovských mládežníkov budú West Ham United (Anglicko), Bröndby IF (Dánsko), IFK Stocksund (Švédsko), AZ Alkmaar (Holandsko). „Nič ľahké nás nečaká, ale sme vďační za takéto náročné zápasy, ktoré nám ukážu, kde sa z pohľadu výkonnosti nachádzame. Radi by sme si zmerali sily s najlepšími družstvami z futbalovo vyspelých krajín. Súpera si nevyberieme. Uvidíme, na čo bude stačiť naša výkonnosť,“ povedal Patrik Durkáč.

Turnaj tohto formátu je jedným z najsledovanejších v tejto vekovej kategórii, čo potvrdzuje fakt, že sa na ňom zúčastnia aj viacerí skauti z najlepších mužstiev sveta. Tí sa zamerajú na vyhľadávanie talentov pre ich kluby. „Verím, že im niektorí naši hráči padnú do oka a budú mať šancu posunúť sa vo svojej kariére vyššie a budú si môcť splniť svoj detský sen, hrať za vysnívaný klub.“

Tatran U15 čaká pred odchodom do Holandska nahustený program. Zverencom trénera Durkáča už začala ligová súťaž a ešte deň pred cestou budú musieť odohrať stretnutie 1. ligy starších žiakov v Poprade.

Zdieľaj

Akadémia si zmeria sily s európskou špičkou 1. diel

Tatran U15 bude pod drobnohľadom skautov z veľkoklubov

Pätnásť a šestnásťroční futbalisti Tatrana Prešov budú zbierať medzinárodné skúsenosti. Budúci týždeň cestujú do Holandska na turnaje so skvelým obsadením.

Prešovskí futbalisti z kategórie U15 sa po roku opäť predstavia na podujatí Rotterdam Cup. V Holandsku sa budú môcť porovnať s poprednými družstvami z celého sveta. Medzi účastníkmi turnaja sú veľkokluby, ako napríklad Chelsea Londýn, West Ham United, Paríž Saint-Germain, Feyenoord Rotterdam, Hoffenheim, írska futbalová reprezentácia do pätnásť rokov, či turecký Besiktas Istanbul. Tatran Prešov bude na turnaji jediným slovenským zástupcom. „Minulý rok sme sa na Rotterdam Cup-e zúčastnili prvýkrát. Po organizačnej a kvalitatívnej stránke je to jeden z najlepších turnajov v Európe v kategórii do pätnásť rokov. Sme radi, že môžeme byť aj tento rok jeho účastníkmi, keďže záujem je veľký a počet miest obmedzený,“ uviedol tréner 1. FC Tatran U15 Patrik Durkáč.

Minulý rok odohrali jeho zverenci vyrovnané zápasy s družstvami ako sú West Ham United, Feyenoord Rotterdam, PSV Eindhoven. Teraz ich čaká opäť kvalitná konfrontácia. „Našim cieľom je predvádzať atraktívnu hru a ak  sa k tomu pridá aj dobrý výsledok, budeme radi. Vlani sme, žiaľ, doplatili na neskúsenosť a prílišný rešpekt voči renomovaným tímom. Spokojní budeme, ak sa ukážeme v silnej konkurencii ako rovnocenný partner, zanecháme dobrý dojem a získame skúsenosti z ťažkých zápasov pre futbalový rast našich hráčov.“

Čaká ich víťaz posledných dvoch ročníkov

Tento rok sa turnaja zúčastní 24 družstiev, pričom každé patrí k špičke vo svojej krajine. Šarišania sa v základnej skupine stretnú s víťazom posledných dvoch ročníkov, ktorým je Club Brugge (Belgicko). Ďalšími súpermi prešovských mládežníkov budú West Ham United (Anglicko), Bröndby IF (Dánsko), IFK Stocksund (Švédsko), AZ Alkmaar (Holandsko). „Nič ľahké nás nečaká, ale sme vďační za takéto náročné zápasy, ktoré nám ukážu, kde sa z pohľadu výkonnosti nachádzame. Radi by sme si zmerali sily s najlepšími družstvami z futbalovo vyspelých krajín. Súpera si nevyberieme. Uvidíme, na čo bude stačiť naša výkonnosť,“ povedal Patrik Durkáč.

Turnaj tohto formátu je jedným z najsledovanejších v tejto vekovej kategórii, čo potvrdzuje fakt, že sa na ňom zúčastnia aj viacerí skauti z najlepších mužstiev sveta. Tí sa zamerajú na vyhľadávanie talentov pre ich kluby. „Verím, že im niektorí naši hráči padnú do oka a budú mať šancu posunúť sa vo svojej kariére vyššie a budú si môcť splniť svoj detský sen, hrať za vysnívaný klub.“

Tatran U15 čaká pred odchodom do Holandska nahustený program. Zverencom trénera Durkáča už začala ligová súťaž a ešte deň pred cestou budú musieť odohrať stretnutie 1. ligy starších žiakov v Poprade.

Zdieľaj