Ženám prvé semifinále Slovenského pohára nevyšlo

Favorita neprekvapili

Futbalistky 1. FC Tatran Prešov sa vôbec po prvýkrát prebojovali do semifinále Slovenského pohára žien. Žreb im prisúdil najťažšieho súpera.

Vo svojej semifinálovej premiére sa Prešovčanky predstavili v Bardejove, na ihrisku úradujúcich majsteriek Slovenska a dvojnásobných víťaziek pohárovej súťaže. Do stretnutia nastupovali s cieľom potrápiť veľkého favorita a možno aj prekvapiť, no nepodarilo sa to. Hráčky Partizána potvrdili svoje kvality, na ihrisku pekne kombinovali a hostky najmä v prvých minútach zatlačil. Na gól premenili v prvom polčase dve šance, v druhom dejstve skórovali ešte trikrát. „Na začiatku zápasu nás podržala brankárka Pajonková. Prvýkrát sa domáce futbalistky presadili až po našej chybe v 22. minúte, druhý gól padol pred koncom prvého polčasu, kedy sme už mysleli na prestávku,“ zhodnotil úvodnú časť duelu tréner prešovských futbalistiek Marek Semančík. „Po zmene strán Bardejov pokračoval svojím tlakom a strelil ďalšie góly. Súper bol nad naše sily. Hráčky Bardejova sú takmer všetky reprezentantky, hrali rýchlo, menili si miesta, umne kombinovali a ukázali svoju kvalitu.“

Dobre vyzerajúce šance mali aj zverenkyne trénera Semančíka, ani jednu však gólom nezakončili. „Zápas sme chceli odohrať lepšie, ako posledný vzájomný. Hrali sme kompaktne a vytvorili sme si tri gólové šance. V mojich očiach sú naše hráčky stále tie najlepšie, ktoré na ihrisku nechajú srdce. Naším cieľom v tejto sezóne je záchrana v najvyššej súťaži, toto semifinále je len plus,“ dodal Marek Semančík.

Odveta semifinále je na programe 17. apríla v Prešove.

Štatistika

Partizán Bardejov – 1. FC Tatran Prešov 5:0 (2:0)

Zostava Prešova: Pajonková, Žemberyová, Knisová, Bačová, Gumanová, Mihoková, Potengová, Macková, Smalcova, Šimkova (56. Verčimáková), Vranková (84. Olejníková)

 

Zdieľaj

Ženám prvé semifinále Slovenského pohára nevyšlo

Favorita neprekvapili

Futbalistky 1. FC Tatran Prešov sa vôbec po prvýkrát prebojovali do semifinále Slovenského pohára žien. Žreb im prisúdil najťažšieho súpera.

Vo svojej semifinálovej premiére sa Prešovčanky predstavili v Bardejove, na ihrisku úradujúcich majsteriek Slovenska a dvojnásobných víťaziek pohárovej súťaže. Do stretnutia nastupovali s cieľom potrápiť veľkého favorita a možno aj prekvapiť, no nepodarilo sa to. Hráčky Partizána potvrdili svoje kvality, na ihrisku pekne kombinovali a hostky najmä v prvých minútach zatlačil. Na gól premenili v prvom polčase dve šance, v druhom dejstve skórovali ešte trikrát. „Na začiatku zápasu nás podržala brankárka Pajonková. Prvýkrát sa domáce futbalistky presadili až po našej chybe v 22. minúte, druhý gól padol pred koncom prvého polčasu, kedy sme už mysleli na prestávku,“ zhodnotil úvodnú časť duelu tréner prešovských futbalistiek Marek Semančík. „Po zmene strán Bardejov pokračoval svojím tlakom a strelil ďalšie góly. Súper bol nad naše sily. Hráčky Bardejova sú takmer všetky reprezentantky, hrali rýchlo, menili si miesta, umne kombinovali a ukázali svoju kvalitu.“

Dobre vyzerajúce šance mali aj zverenkyne trénera Semančíka, ani jednu však gólom nezakončili. „Zápas sme chceli odohrať lepšie, ako posledný vzájomný. Hrali sme kompaktne a vytvorili sme si tri gólové šance. V mojich očiach sú naše hráčky stále tie najlepšie, ktoré na ihrisku nechajú srdce. Naším cieľom v tejto sezóne je záchrana v najvyššej súťaži, toto semifinále je len plus,“ dodal Marek Semančík.

Odveta semifinále je na programe 17. apríla v Prešove.

Štatistika

Partizán Bardejov – 1. FC Tatran Prešov 5:0 (2:0)

Zostava Prešova: Pajonková, Žemberyová, Knisová, Bačová, Gumanová, Mihoková, Potengová, Macková, Smalcova, Šimkova (56. Verčimáková), Vranková (84. Olejníková)

 

Zdieľaj