Riport: FK Železiarne Podbrezová – 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:0)

Oslabený Tatran získal v Podbrezovej bod

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov remizovali v zápase 3. nadstavbového kola v Podbrezovej. Zeleno-bieli hrali celý druhý polčas v oslabení. Aj napriek tomu stav vyrovnali.

Hneď na začiatku zápasu sa snažil nebezpečnou strelou ohroziť bránu Tatrana odchovanec prešovského futbalu, momentálne hrajúci za klub FK Železiarne Podbrezová, Dávid Leško. Jeho pokus mu však prekazil stopér Maduka Udeh, ktorý pred bránou loptu odhlavičkoval do bezpečia. Potom sa hralo zo strany na stranu, mierne na vrch mali háči Podbrezovej. Aktívni však začali byť aj zeleno-bieli. Náznak šance mal Erik Streňo, domáca obrana loptu na poslednú chvíľu odvrátila. Ten istý hráč sa ocitol v dobrej príležitosti aj v 31. minúte. Jeho strela spoza šestnástky ale preletela ponad bránu Martina Kuciaka. Do veľkej šance sa potom dostali zverenci trénera Fabuľu. Bernadina po zemi odcentroval pred bránu nabiehajúcemu Leškovi, ktorý zakončoval v sklze. Jakub Bartek sa rovnako v páde snažil strelu odvrátiť, no lopta opečiatkovala brvno Lukáčovej brány. Domáci jednu šancu v prvom polčase premenili. V 35. minúte im vyšiel priamy kop. Dávid Leško poslal center do šestnástky, kde bola osamotená trojica domácich hráčov. K lopte sa napokon dostal Lazar Djordjevič, ktorý sa nemýlil a svoj tím poslal do vedenia – 1:0. Dôležitý moment duelu sa odohral aj v 40. minúte. Obranca Prešova Maduka Udeh videl po druhej žltej karte červenú a musel predčasne putovať pod sprchy.

V oslabení vyrovnali

V druhom dejstve chceli „železiari“ využiť prevahu o jedného hráča. V úvode polčasu boli síce aktívnejší, ale Šarišania v oslabení bojovali a mali aj prvú šancu. Streňov pokus z hranice šestnástky však Kuciak zmaril. V 67. minúte mohol Podbrezovej narobiť veľké problémy Gatarič, ktorý sa po chybe domáceho obrancu dostal k zakončeniu. Chorvátsky hráč ale loptu neumiestnil medzi tri žrde. O tri minúty neskôr zaváhal vzadu aj Tatran, ex-Prešovčana Jakuba Wiezika ale vychytal brankár Lukáč. Následne sa snažil presadiť Djordjevič, ten ale nenamieril presne. Hostia hrali celý druhý polčas o jedného menej, no aj tak dokázali vyrovnať. V 78. minúte dostal dobrú loptu Lukáš Micherda, osamotený v šestnástke súpera z jednej prestrelil brankára Kuciaka a vyrovnal stav na 1:1. „Železiari“ sa v záverečných minútach vrhli dopredu a chceli sa ujať vedenia. Nebezpečnú hlavičku Kostelného ale zneškodnil Lukáč. Ani ďalšie pokusy domácich hráčov sa neujali a oslabení Prešovčania v Podbrezovej získali bod.