Štatistiky a hlasy trénerov po 4. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy

Vyjadrenia trénerov

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Gratulujem našim hráčom k prvému víťazstvu po dlhej dobe, bola to zaslúžená výhra. Nie je pravda, že sme v prvom polčase nemali šance. V 17. minúte mal Hošek jednu stopercentnú, ale prehodil brankára aj bránku. Mali sme väčší počet striel a aj v druhom polčase sme boli aktívnejší. Keď u nás súperi nevyhrajú, vždy počúvam od trénerov, že bolo zlé ihrisko. My sme hrali minulý týždeň v Podbrezovej, kde bol terén na hranici regulárnosti a nepovedal som ani pol slova. Na takom ihrisku sme o jedného hráča menej aj tak vyrovnali. Za výkon proti ViOnu chcem pochváliť svojich hráčov. Obrana fungovala dobre, rovnako aj záložná formácia. Podarilo sa nám eliminovať silné stránky súpera, vďaka tomu sa hostia nedostali do vážnejšej šance. Som rád, že sa nám podarilo zapracovať do zostavy mladých hráčov Grešáka a Kraľoviča a teším sa, že vyšlo aj striedanie.“

Juraj Jarábek, tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: „Prešovu sme v tomto stretnutí podali pomocnú ruku. V prvom rade si myslím, že hrať ligový futbal na takom ihrisku je nedôstojné. Je to zväzový štadión, no na ihrisku v takom stave sa nedalo vôbec kombinovať. Terén vyhovoval domácim, ktorí nakopávali lopty. My sme mali šance už v prvom polčase, boli sme lepší. Druhý polčas je pre mňa sklamaním. Jedna strela na bránu rozhodla o výsledku. K vylúčeniu nášho hráča sa vyjadrovať nebudem, lebo to by pán rozhodca musel v tomto zápase vylúčiť asi sedem hráčov.“

Štatistika

1. FC Tatran Prešov – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0)

Gól: 87. Gatarič

ŽK: 53. Micherda, 65. A. Leško, 90.+Streňo – 20. D. Pleva, 49. Horník, 67. Ewerton Paixao DaSilva. ČK: 76. D. Pleva (Zlaté Moravce-Vráble) po druhej ŽK. Rozhodovali: A. Somoláni – Lieskovský, Špivák, 167 divákov.

Držanie lopty: 53% – 47%
Strely na bránu:
 1 – 3
Strely mimo: 7 – 3
Priame kopy: 29 – 18
Rohové kopy: 4 – 1
Ofsajdy: 6 – 0
Fauly: 12 – 29

Zostavy:

Prešov: P. Lukáč – Grešák (78. Gatarič), Micherda, Prikryl, Petko – Dzurík, Keresteš, Sedlák, Katona (46. Streňo)- Hošek, Kraľovič (63. A. Leško)

Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč – Pintér, Horník, Cleber Nascimento (61. Ewerton), Chren – Orávik (79. Kotula), Bariš, D. Pleva, Šašinka – Harba (73. Bartolomeu), Urgela

Foto: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA

Zdieľaj

Štatistiky a hlasy trénerov po 4. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy

Vyjadrenia trénerov

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Gratulujem našim hráčom k prvému víťazstvu po dlhej dobe, bola to zaslúžená výhra. Nie je pravda, že sme v prvom polčase nemali šance. V 17. minúte mal Hošek jednu stopercentnú, ale prehodil brankára aj bránku. Mali sme väčší počet striel a aj v druhom polčase sme boli aktívnejší. Keď u nás súperi nevyhrajú, vždy počúvam od trénerov, že bolo zlé ihrisko. My sme hrali minulý týždeň v Podbrezovej, kde bol terén na hranici regulárnosti a nepovedal som ani pol slova. Na takom ihrisku sme o jedného hráča menej aj tak vyrovnali. Za výkon proti ViOnu chcem pochváliť svojich hráčov. Obrana fungovala dobre, rovnako aj záložná formácia. Podarilo sa nám eliminovať silné stránky súpera, vďaka tomu sa hostia nedostali do vážnejšej šance. Som rád, že sa nám podarilo zapracovať do zostavy mladých hráčov Grešáka a Kraľoviča a teším sa, že vyšlo aj striedanie.“

Juraj Jarábek, tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: „Prešovu sme v tomto stretnutí podali pomocnú ruku. V prvom rade si myslím, že hrať ligový futbal na takom ihrisku je nedôstojné. Je to zväzový štadión, no na ihrisku v takom stave sa nedalo vôbec kombinovať. Terén vyhovoval domácim, ktorí nakopávali lopty. My sme mali šance už v prvom polčase, boli sme lepší. Druhý polčas je pre mňa sklamaním. Jedna strela na bránu rozhodla o výsledku. K vylúčeniu nášho hráča sa vyjadrovať nebudem, lebo to by pán rozhodca musel v tomto zápase vylúčiť asi sedem hráčov.“

Štatistika

1. FC Tatran Prešov – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0)

Gól: 87. Gatarič

ŽK: 53. Micherda, 65. A. Leško, 90.+Streňo – 20. D. Pleva, 49. Horník, 67. Ewerton Paixao DaSilva. ČK: 76. D. Pleva (Zlaté Moravce-Vráble) po druhej ŽK. Rozhodovali: A. Somoláni – Lieskovský, Špivák, 167 divákov.

Držanie lopty: 53% – 47%
Strely na bránu:
 1 – 3
Strely mimo: 7 – 3
Priame kopy: 29 – 18
Rohové kopy: 4 – 1
Ofsajdy: 6 – 0
Fauly: 12 – 29

Zostavy:

Prešov: P. Lukáč – Grešák (78. Gatarič), Micherda, Prikryl, Petko – Dzurík, Keresteš, Sedlák, Katona (46. Streňo)- Hošek, Kraľovič (63. A. Leško)

Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč – Pintér, Horník, Cleber Nascimento (61. Ewerton), Chren – Orávik (79. Kotula), Bariš, D. Pleva, Šašinka – Harba (73. Bartolomeu), Urgela

Foto: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA

Zdieľaj