Futbalová akadémia: výsledky z 15. týždňa

Mládež 1. FC Tatran Prešov

U9 –  súťaž prípraviek SFZ

8. kolo: MŠK Tesla Stropkov – 1. FC Tatran Prešov 6:24

Góly: Slovák 6, Dzurenda 5, Maguľak 4, Jakubko 3, Frištyk 2, Majdák 2, Sabol M 1, Starinec 1

U10 – súťaž prípraviek SFZ

8.kolo: MŠK Tesla Stropkov – 1.FC Tatran Prešov 13:9.

Góly: Palša 6, Mitra 2, Fabián.

U11 –  súťaž prípraviek SFZ

8. kolo: Stropkov – 1. FC Tatran Prešov 2:30

Góly: Sepeši 6, F. Blaško 4, Pališčák 4, Štefan 4, Valigura 2, Griger 2, Bilas 2, Hudák 2, Rabatin, Čepiga, Bekeč, Gladič

Rastislav Mäsiarik, tréner 1. FC Tatran Prešov U11: „Hráči pristúpili k majstrovskému zápasu zodpovedne a po dobrej kombinačnej hre v útočnej fáze sme strelili väčší počet gólov. Chlapcov chceme za predvedený výkon pochváliť.“

U12 – 1. liga mladší žiaci

19. kolo: Stropkov – 1.FC Tatran Prešov 1:13 (1:7)

Zostava: Čelovsky – Mitra, Ivan, Valenčin – Pancurak – Dovičak, Ohrzal (Luptak)
Lejko – Stojak, Schlosser, Petroušek – Goga – Varga, Gaľa (Kurimčak, Kapraľ)

Góly: Dovičak 3x, Stojak 2x, Varga 2x, Gaľa 2x, Goga, Pancurak, Ohrzal, Valenčin

Maroš Guľvas, tréner 1. FC Tatran Prešov U12: „Zápas v Stropkove sme mali pod kontrolou od začiatku. Mrzieť nás môžu ďalšie nevyužité šance, s čím sa trápime už dlhšiu dobu a preto musíme viac zapracovať na zakončovaní aby si chalani viac verili.“

Dvanásťroční futbalisti Tatrana vyhrali v Stropkove.

U14 – 1. LSŽ Stred + Východ

1. kolo nadstavbová časť: 1. FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 1:1 (0:1)

Zostava: Šurima – Tobiaš, Jakubko, Spišiak, Cisko, Bilas (62. Palaj), Nehila, Ivanko, Griger, Demjanovič, Horvát (48. Novotňák)

Gól: Nehila

Marek Ondrik, tréner 1. FC Tatran Prešov U14: „Zápas sa hral vo vysokom tempe. Úvod patril nám, no paradoxne sme inkasovali po dlhom nákope súpera a chybe našej obrany. Vypracovali sme si niekoľko gólových príležitostí, no ostali nepremenené – Griger, 2x Demjanovič, Ivanko. V prvom polčase sme hrali výborne kombinačne, priamočiaro, s otáčaním ťažiska hry, prípravou útočných herných kombinácií, kreatívne.Oproti minulým zápasom sme mali nebezpečné zakončenia i zo strednej vzdialenosti. Súper hrozil rýchlymi protiútokmi. Určite sme boli v prvom polčase nebezpečnejší a kombinačnejší. V druhom polčase sa nám nedarilo zakladanie protiútokov, často sme kombinovali nepresne, kazili sme rozohrávku. Súper ešte viac využíval svoju najsilnejšiu stránku – rýchlosť a technickosť svojich ofenzívnych hráčov nákopmy za obranu. Paradoxne sme využili jednu z mála našich herných kombinácií v druhom polčase, ktorú po krásnom vykombinovani súpera a spätnej prihrávke Novotňáka, využil Nehila, ktorý nechytateľnou strelou nedal šancu súperovmu brankárovi.“

Kategória U14 v zápase proti Žiline.

U15 – 1.LSŽV

1.kolo nadstavba: 1.FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 0:1 (0:0)

Zostava: Baláž – Terezka, Novajovský, Molčan, Guľaša – Horvát, Švec, Jambor „K“ – Borovič (16´ Chovanec), Kaňuch (58´ Sekerák), Kaľavský (63´ Kandala)

Patrik Durkáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U15: „Zápas so Žilinou spĺňal najprísnejšie kritéria z pohľadu kvality v tejto vekovej kategórii. Bolo vidieť, že sa stretli dve najlepšie družstvá súťaže. Prvý polčas bol dominantnejší v držaní lopty súper. My sme hrali skôr zo zabezpečenej obrany. V prvom polčase sme pôsobili ustráchaným dojmom. Súper si vypracoval dve príležitosti, ktoré však nepremenil. Postupne sa hra vyrovnávala a začali sme preberať iniciatívu. V druhom polčase sme zvýšili dôraz a získali sme hernú prevahu, ktorú sme však nedokázali využiť. Po jednej situácii, kde bolo niekoľko individuálnych chýb sme inkasovali nešťastný gól, ktorý rozhodol o výsledku zápasu. Spokojnosť môžem vysloviť so zakladaním útoku a vedením útoku, bohužiaľ v útočnom pásme súpera sme neboli efektívni a chýbal nám väčší dôraz. Remíza by svedčala viac tomuto zápasu, čo priznal aj tréner súpera. Chcem poďakovať chlapcom za predvedený výkon a prístup k zápasu. Musíme sa zlepšiť vo finálnej fáze hry a hrať sebavedomejšie od začiatku zápasu.“

Tatran U15 v stretnutí proti MŠK Žilina.

Žiačky-U15 – 1.liga Východ

10.kolo: 1.FC Tatran – FK Poprad 4:1 (2:0)

Zostava: Dupkalová, Švecová, Eperješiová, Belišová, Vašáková, Jusková, Kecerová, Klobušovská, Ivanová, Luptáková, Kočiščáková, N. Senderáková

Góly: Ivanová 3, Luptáková

P. Lupták, tréner 1. FC Tatran Prešov žiačky U15: „„Po dlhej prestávke sme konečne mali majstrovský zápas, a to so silným Popradom. Po vyrovnanom úvode zápasu, sme sa zbavili rešpektu a hrali sme kombinačný futbal s rýchlym prechodom do útoku. Oproti minulým zápasom sme spresnili finálnu prihrávku, čoho výsledkom boli pekné góly. Všetky dievčatá podali nadpriemerné výkony a zaslúžene sme vyhrali.“

U16 – 1. LMD

24. kolo: 1.FC Tatran Prešov – FK Železiarne Podbrezová 2:1 /1 1/

Zostava: Švec – Timko, Šimko, Koma, Jendrek – Olejník /Molčan/, Olejár – Marcinko, Komár, Volák /Pazderák/ – Hanák /Štofko/

Góly: Olejník 2

Stanislav Baran, tréner 1. FC Tatran Prešov U16: „V zápase dominovala herná disciplína. Vyznačoval sa veľmi dobrým tempom a nasadením z obidvoch strán. V celom stretnutí bolo veľa osobných súbojov. Hneď v úvode sme sa po centri Komára ujali vedenia. Strelcom gólu bol Olejník. Hra bola vyrovnaná. Po našej chybe v strede obrany hostia vyrovnali. V druhom polčase sa hralo medzi šestnástkami. Veľkú šancu nevyužil Hanák – nepremenil samostatný nájazd na brankára. V úplnom závere, po centri Marcinka, strelil Olejník hlavou víťazný gól. Spokojný som len so ziskom troch bodov.“

U17 – 1. LMD

24. kolo: 1.FC Tatran Prešov – Železiarne Podbrezová 1:1 (0:1)

Zostava: Hynek – Sova, Piliar, Ondrej, Kočiš (Horváth) – Kolivoška, Maguľák, Luterán – Ivanecký (Ihnát), Jopek (Gladiš), Bednarčák

Gól: Ondrej 11 m

Róber Lukáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U17: „Po troch zápasoch na ihriskách súperov sme chceli doma vyhrať. Súper hral fyzický futbal založený na bojovnosti a nasadení. My sme sa snažili o kombinačnú hru, ale viazla nám základná vec vo futbale – prihrávka. Súper sa po prvej situácii na našej polovici ujal vedenia – 0:1. V druhom polčase sme sa dostali do trochšancí, ale máme problém so strieľaním gólov aj z vyložených pozícii. Nakoniec sa nám v závere, z nášho tlaku aj zásluhou prestriedania a preskupenia herného systému, podarilo zaslúžene vyrovnať z pokutového kopu . Myslím že vzhľadom na počet šancí a priebeh zápasu je remíza zaslúženým vyústením toho čo sa dialo na ihrisku.“

U19 – 1. LSD

24.kolo: FK Železiarne Podbrezová – 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)

Zostava: Paluba –Dziak, Dian, Sabol, Šimko – Strachan, Stach, Múdry, Švec –Kočiško (74´ O.Gduľa), Slebodník

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „Cieľom zápasu v Podbrezovej bolo získanie bodov. Taktickým zámerom bola hra so zabezpečenej obrany s rýchlym prechodom do protiútokov. Od začiatku bol zápas vyrovnaný a skôr fyzický náročný a kontaktný. Vyložené šance sme si v prvom polčase nevypracovali a súpera sme taktiež do ničoho nepustili. V druhom polčase sa herný prejav zápasu nezmenil avšak v 70. minúte sme si vypracovali po peknej kombinácii v strede poľa šancu zápasu, ktorú sme nedokázali premeniť. O pár minút neskôr sa súper po neskorom dostupení obrancov dostal k zakončeniu po centrovanej lopte do pokutového územia, po odraze lopte od tyčky dokopával loptu do odkrytej brány v 84 minúte Vodilka. Vzhľadom na vyrovnanosť zápasu sme vedeli, že ho rozhodne jeden gól. Na našu škodu sme my svoju šancu nepremenili a tak nás súper v závere stretnutia potrestal. Aj napriek prehre hráčom nemôžeme nič vyčítať. Hrali disciplinovane, odhodlane pripísať si  bodový zisk, avšak súper potrestal našu chvíľkovú stratu koncentrácie v obrane.“

Devätnástka na predzápasovej rozsvičke.

Ženy – 1. liga

13. kolo: 1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava 0:5 /0:3/

Marek Semančík, tréner 1. FC Tatran Prešov ženy: „V 13.kole sme mali za súpera silný ŠK Slovan, ktorý do Prešova prišiel v plnej sile. Úvod zápasu sme takticky zvládli, šance boli na oboch stranách. Snažili sme sa hrať zo zabezpečenej obrany na rýchle protiútoky. Škoda 11. minúty, keď najlepšia strelkyňa súťaže Šurnovská nachytala našu obranu z 20 metrov krížnou strelou – 0:1. Stav sa opäť menil v 21.minúte, keď naša obrana bola nedôsledná a v podstate sami sme si dali gól na 0:2. Naopak naše šance ostali nevyužité a tak prišiel tretí trest v podobe tretieho gólu, kedy sme zle reagovali na súpera a znova sme si gól dali v podstate sami. Do druhého polčasu sme nastupovali so snahou skorigovať stav, ale keď super šanca dobre hrajúcej Potengovej neskončila gólom, súper opäť trestal. Dvakrát sa presadila dobre hrajúca Šurnovská. Stav 0:5 je trošku krutý, lebo naša hra sa oproti jeseni zlepšila. Nevieme však skórovať a potom dostávame lacné góly, ktoré nám odoberajú energiu a pokoj. Za bojovnosť chcem pochváliť celý tím.“