Návrat k zápasu s FC Nitra

Škoda záveru, zaslúžili sme si získať tri body

Futbalisti Tatrana Prešov proti Nitre opäť vyhrávali, nakoniec získali len jeden bod.

„Koňare“ statočne bojovali, vedúcemu celku skupiny o záchranu počas celého zápasu vzdorovali, v držaní lopty boli tiež o niečo aktívnejší a dlho boli aj vo vedení. Napokon prišiel nešťastný záver pre domácich hráčov. Päť minút pred koncom nastalo nedorozumenie pred prešovskou svätyňou. Nitrania zaváhanie využili a skóre stretnutia tesne pred skončením duelu vyrovnali.

Smoiarsky záver

Prešovčania vyhrávali s Nitrou aj minulý týždeň, vonku viedli dokonca o dva góly, no nakoniec nezískali ani bod. Po týždni mali opäť veľkú možnosť na výhru. Šancu na tri body im zmaril smoliarsky záver. „Veľmi nás to mrzí. Vedeli sme, čo nás čaká. Hrali sme proti kvalitnému súperovi, ale zápas sme mali pod kontrolou. Za stavu 1:0 sme mali šance aj ďalšie brejkové situácie. Škoda, že sme nepridali druhý gól. Súper vyrovnal z jednej nakopnutej lopty po našej chybe a toto zamrzí. Situáciu zhoršuje ešte to, že gól padol v závere, len päť minút pred koncom duelu,“ hovoril sklamane obranca Prešova Jakub Bartek.   

V dvoch po sebe idúcich zápasoch dokázali zeleno-bieli nad lídrom svojej skupiny vyhrávať. Jeden bod z oboch duelov je preto len malou náplasťou. „Na jednej strane nás teší, že proti silnému súperovi sme dali tri góly. Sklamaním je, že sme nezískali viac bodov. Je to smola.“

O výhre Nitry v predchádzajúcom súboji s Prešovom rozhodol dvoma gólmi Tomáš Vestenický. Galádovci obrali Tatran o body aj v Poprade a zase v tom mal prsty ten istý hráč.  Jeho strela spoza šestnástky bola v 85. minúte tečovaná a skončila v sieti brankára Patrika Lukáča. „Išlo o nedorozumenie Maduku s Paťom Prikrylom. Loptu sme chceli dať od brány preč, nakoniec sa dostala k Vestenickému. Ján Dzurík tam potom vystúpil a tečoval smolný gól,“ opísal nešťastný moment Jakub Bartek.

Bod sa málil

Týždeň predtým v Zlatých Moravciach, kde hrá domáce zápasy Nitra, padli dva góly do siete Tatrana po chybách, teraz využila Nitra zaváhanie prešovskej defenzívy opäť. „O tom sme si pred zápasom hovorili. Vraveli sme, že treba dať pozor na chyby a zase sa to stalo. Naši stopéri sa nezhodli. Ak chceme víťaziť, takéto situácie vzadu musíme uhrať,“ povedal hráč 1. FC Tatran Adrián Leško. „Sme sklamaní. Už to vyzeralo, že výsledok udržíme. Nitru sme do ničoho nepúšťali, hrali sme dobre, ale prišiel gól, ktorý sme si dali sami. Nebola to ani šanca a my sme z toho inkasovali.“

Bod s lídrom tabuľky v skupine o záchranu nie je zlý, ale podľa priebehu zápasu sa aj Adriánovi Leškovi málil. „Každý bod sa počíta, ale z tohto duelu sme si zaslúžili tri. Sklamanie z výsledku bolo vidno aj v šatni. Chlapci boli smutní. Dostať gól po hlúpej chybe gól je veľká smola. Musíme však dať hlavy hore ísť ďalej,“ dodal A. Leško.

Foto: Rado Dado

Zdieľaj