Návrat k zápasu s FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble

Tréner Mišovec: Prehra nás mrzí

V piatom a šiestom nadstavbovom kole odohrali futbalisti Prešova dva veľmi nešťastné zápasy s Nitrou. V oboch stretnutiach boli blízko k plnému bodovému zisku, ktorý vzhľadom na tabuľkové postavenie veľmi potrebujú. Zo stretnutí však vyťažili iba jeden bod.

So sklonenými hlavami odchádzali zeleno-bieli z ihriska aj naposledy. V sobotu hrali v Zlatých Moravciach, kde chceli nadviazať na domácemu víťazstvo s týmto súperom. Stretnutie však dopadlo úplne inak. Hráči Tatrana ťahali pri rieke Žitave za kratší koniec, domácim podľahli 0:4. Prehrou si sťažili záchranárske práce. Po siedmom kole nadstavby klesli na posledné miesto.

Rozhodli chyby a nepremenené šance

Prešovčania nezachytili úvod stretnutia. Prvýkrát inkasovali už v 10. minúte po rohovom kope domácich. „Potom naši hráči robili ďalšie individuálne chyby. Chceli sme nadviazať na výkon z domáceho duelu proti ViOnu. Súper však mal viac kreatívnych hráčov a tí sa vedeli na ihrisku presadiť. Pripravovali sme sa na to, že v útočnej fáze sú silní, ale zámery nám nevyšli,“ zhodnotil trénera Prešova Anton Mišovec.

Prehra mala dva aspekty. Šarišania urobili v obrannej fáze chyby, ktoré domáci hráči využili. Zeleno-bieli doplatili aj na nepremenené príležitosti. „V defenzíve robili hráči až neobvykle veľa chýb. V útočnej fáze sme mali premeniť šance. Hlavne Hošek, Dupkala aj Streňo, mali byť dôraznejší v pokutovom území súpera a zvoliť správnu formu zakončenia.“

S ViOnom tatranisti pred troma týždňami vyhrali. Teraz s rovnakým súperom prehrali štvorgólovým rozdielom. „Hrali sme v rozdielnej zostave. V domácom stretnutí sme pokryli ich silné stránky, hrali sme na nich inú hru. Mali sme aj šance a Gatarič, ktorý bol po zranení a nastúpil do hry z lavičky, dal gól. Teraz sme nedokázali eliminovať to v čom sú futbalisti ViOnu dobrí. Po dvoch góloch sme hrali viac otvorenú hru. Súper potom pridal ešte dva góly,“ vysvetlil prešovský lodivod.

Ostávajú už len tri stretnutia

V tíme Prešova prevládala po zápase nespokojnosť. „Koňare“ si skomplikovali situáciu v záchranárskych prácach. „Prehra nás mrzí. Máme ešte tri stretnutia. Budeme sa snažiť získať čo najviac bodov aj pre našich fanúšikov. Tým, ktorí nás prišli podporiť do Zlatých Moraviec chcem poďakovať. Dúfam, že nás prídu podporiť aj v zostávajúcich troch zápasoch a že im urobíme radosť.“

Šarišania po prehre spadli na posledné miesto. Predtým však mali v nadstavbe dobré výsledky a pomýšľali aj nad  atakovaním desiatych Zlatých Moraviec. Pred Senicou mali štvorbodový náskok, ktorý Záhoráci zmazali v posledných dvoch kolách. „Od ostatných troch zápasov som očakával väčší bodový zisk, hlavne v stretnutiach s Nitrou. Ani jeden sme nedotiahli do víťazného konca, rozhodli individuálne chyby. V tréningovom procese sa snažíme hráčom veci vysvetľovať. Pod väčším stresovým vypätím však niektorí robia chyby. Na druhej strane mali sme šance, ktoré bolo treba premeniť. Futbal nie je len o chybách, ale aj o využívaní príležitostí,“ dodal Anton Mišovec.

Zdieľaj

Návrat k zápasu s FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble

Tréner Mišovec: Prehra nás mrzí

V piatom a šiestom nadstavbovom kole odohrali futbalisti Prešova dva veľmi nešťastné zápasy s Nitrou. V oboch stretnutiach boli blízko k plnému bodovému zisku, ktorý vzhľadom na tabuľkové postavenie veľmi potrebujú. Zo stretnutí však vyťažili iba jeden bod.

So sklonenými hlavami odchádzali zeleno-bieli z ihriska aj naposledy. V sobotu hrali v Zlatých Moravciach, kde chceli nadviazať na domácemu víťazstvo s týmto súperom. Stretnutie však dopadlo úplne inak. Hráči Tatrana ťahali pri rieke Žitave za kratší koniec, domácim podľahli 0:4. Prehrou si sťažili záchranárske práce. Po siedmom kole nadstavby klesli na posledné miesto.

Rozhodli chyby a nepremenené šance

Prešovčania nezachytili úvod stretnutia. Prvýkrát inkasovali už v 10. minúte po rohovom kope domácich. „Potom naši hráči robili ďalšie individuálne chyby. Chceli sme nadviazať na výkon z domáceho duelu proti ViOnu. Súper však mal viac kreatívnych hráčov a tí sa vedeli na ihrisku presadiť. Pripravovali sme sa na to, že v útočnej fáze sú silní, ale zámery nám nevyšli,“ zhodnotil trénera Prešova Anton Mišovec.

Prehra mala dva aspekty. Šarišania urobili v obrannej fáze chyby, ktoré domáci hráči využili. Zeleno-bieli doplatili aj na nepremenené príležitosti. „V defenzíve robili hráči až neobvykle veľa chýb. V útočnej fáze sme mali premeniť šance. Hlavne Hošek, Dupkala aj Streňo, mali byť dôraznejší v pokutovom území súpera a zvoliť správnu formu zakončenia.“

S ViOnom tatranisti pred troma týždňami vyhrali. Teraz s rovnakým súperom prehrali štvorgólovým rozdielom. „Hrali sme v rozdielnej zostave. V domácom stretnutí sme pokryli ich silné stránky, hrali sme na nich inú hru. Mali sme aj šance a Gatarič, ktorý bol po zranení a nastúpil do hry z lavičky, dal gól. Teraz sme nedokázali eliminovať to v čom sú futbalisti ViOnu dobrí. Po dvoch góloch sme hrali viac otvorenú hru. Súper potom pridal ešte dva góly,“ vysvetlil prešovský lodivod.

Ostávajú už len tri stretnutia

V tíme Prešova prevládala po zápase nespokojnosť. „Koňare“ si skomplikovali situáciu v záchranárskych prácach. „Prehra nás mrzí. Máme ešte tri stretnutia. Budeme sa snažiť získať čo najviac bodov aj pre našich fanúšikov. Tým, ktorí nás prišli podporiť do Zlatých Moraviec chcem poďakovať. Dúfam, že nás prídu podporiť aj v zostávajúcich troch zápasoch a že im urobíme radosť.“

Šarišania po prehre spadli na posledné miesto. Predtým však mali v nadstavbe dobré výsledky a pomýšľali aj nad  atakovaním desiatych Zlatých Moraviec. Pred Senicou mali štvorbodový náskok, ktorý Záhoráci zmazali v posledných dvoch kolách. „Od ostatných troch zápasov som očakával väčší bodový zisk, hlavne v stretnutiach s Nitrou. Ani jeden sme nedotiahli do víťazného konca, rozhodli individuálne chyby. V tréningovom procese sa snažíme hráčom veci vysvetľovať. Pod väčším stresovým vypätím však niektorí robia chyby. Na druhej strane mali sme šance, ktoré bolo treba premeniť. Futbal nie je len o chybách, ale aj o využívaní príležitostí,“ dodal Anton Mišovec.

Zdieľaj