Futbalová akadémia: výsledky zo 17. týždňa

Mládež 1. FC Tatran Prešov

U9 – SFZ prípraviek skupiny

10. kolo: Partizán Bardejov – 1.FC Tatran Prešov 12:9

Góly: Dzurenda 3, Kokoška 2, Mielke, Jakubko, Frištyk, M. Sabol

U10 – Prípravka SFZ

10. kolo: Partizán Bardejov – 1.FC Tatran Prešov 32:10.

Góly: Palša 6, Mitra 2, Kohút, Bučková

U11 – Súťaž prípraviek SFZ

10. kolo: Bardejov – 1 FC Tatran Prešov 3:16

Góly : Sepeši 7, Pališčák 2, Rabatin 2, Gladič, Štefan, Brindzko, Hopkovič, Bekeč

Rastislav Mäsiarik, tréner 1. FC Tatran Prešov U11: „V obrane sme hrali organizovane s dobrým prechodom do útoku a v útočnej fáze hry sme si vypracovali dostatok gólových príležitostí. Chlapci hrali s chuťou a víťazstvo je zaslúžené.“

U12 –  1. liga mladší žiaci

20. kolo: Snina – 1. FC Tatran Prešov 4:19 (3:6)

Góly: Dovičak 3x, Goga 3x, Greš 2x, Stojak 2x, Luptak 2x, Gaľa 2x, Varga 2x, Ohrzal, Kurimčak, Ivan

Zostava: Lejko – Mitra, Ivan, Valenčin – Pancurak – Varga, Gaľa (Kurimčak, Kapraľ)
Čelovský – Stojak, Schlosser, Greš – Goga – Dovičak, Ohrzal (Luptak)

Maroš Guľvas, tréner 1. FC Tatran Prešov U12: „Aj napriek výsledku nie sme spokojní s výkonom mužstva a prístupom niektorých hráčov. V každom tréningu chalani pracujú na 100% za čo ich samozrejme chceme pochváliť, ale nevieme ten prístup a nasadenie preniesť do zápasov. Máme slabý pohyb a spoliehame sa jeden na druhého čo musíme odstrániť a potrebujeme získať stratené sebavedomie z jesennej časti.“

U12 – Minirepublika v Žiline

1.FC Tatran Prešov – AS Trenčín 0:4
1.FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 1:6 (Varga)
1.FC Tatran Prešov – Vítkovice 0:2
1.FC Tatran Prešov – Slovácko 1:1 (Sepeši)

Hráči: Čelovsky, Lejko, Petroušek, Stojak, Ivan, Goga, Valigura, Ohrzal, Pancurak, Gaľa, Pališčak, Sepeši, Varga, Greš, Schlosser, Mitra, Kurimčak, Kapraľ, Valenčin

Maroš Guľvas, tréner 1. FC Tatran Prešov U12: „V Žiline sme odohrali 4 zápasy s kvalitnými súpermi, ktorí nás dobre preverili. Čo nás môže mrzieť je, že väčšinu gólov sme dostali po naších chybách (veľa nepresných prihrávok, zlé riešenie hernej situácie) a na druhej strane nám robilo problém aj premieňanie stopercených gólových príležitosti hlavne v zápasoch s Trenčínom a Vítkovicami. Celkovo to hodnotíme ako dobrú skúsenosť a takýchto zápasov potrebujeme viac.“

Žiačky U15 – 1. liga Východ

12.kolo – predohrávka: Vranov – 1.FC Tatran 1:6 (0:3)

Góly: Lesana 2, Miška 2, Adela, Aďka.

P. Lupták, tréner 1. FC Tatran Prešov žiačky: „V zápase dvoch technických družstiev sme mali navrch, aj keď sme hrali dosť nepresne. Pomerne ľahko sme sa dostávali do šancí, ktoré sme však trestuhodne zahadzovali. Za obidve družstvá nastúpilo veľa mladých perspektívnych hráčok. U nás okrem troch dievčat hrali všetko ročníky nar. 2005-2006. Naše dievčatá zastihla na jar dobrá forma, keď všetky 3 zápasy vyhrali so skóre 20:2. Veríme, že im forma vydrží čo najdlhšie.“

U16 – 1. LMD

26. kolo: 1.FC Tatran Prešov – FC Nitra 2:1 /0:0/

Góly: Olejník 1, Pazderák 1

Zostava: Švec – Timko, Šimko, Koma, Jendrek – Olejár, Komár /Korba/ – Marcinko, Olejník, Volák /Pazderák/ – Hanák /Jurčišin/

Stanislav Baran, tréner 1. FC Tatran Prešov U16: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas s kvalitným súperom a so šťastným koncom pre nás. Vedeli sme o kombinačných schopnostiach súpera, ale naša obrana pracovala zodpovedne. Hostí sme do gólovej šance nepustili. V útočnej fáze sme si po kombináciach pripravili finálne prihrávky z krajných vertikál. Škoda, že boli nepresné. V druhom polčase sa nám podarilo Olejníkom streliť gól. Tento hráč mal aj ďalšie šance, ktoré zostali nepremenené – hlavne jeho nájazd na brankára mal skončiť v bráne. Pred záverom zápasu hostia z trestného kopu vyrovnali. Aj napriek vyrovnaniu naši hráči hrali ďalej. V poslednej minúte, po centri Korbu, strelil Pazderák víťazný gól. Ďakujem hráčom za nasadenie a predvedený výkon.“

U17 – 1. LMD

26. kolo: 1.FC Tatran Prešov – FC Nitra 0:0 (0:0) 

ŽK: Sova, Ondrej, Suslov .

Zostava: Hudák – Sova (Gladiš), Lukáč, Ondrej, Maguľák – Horváth, Kolivoška, Suslov – Jopek (Ivanecký), Štefančin, Bednarčák (Luterán).

Róbert Lukáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U17: „Po nepresvedčivých výkonoch a aj výsledkoch sme chceli už konečne vyhrať. Cieľom bolo aj streliť gól, lebo v posledných zápasoch je to náš najväčší problém. Žiaľ, ani jeden z týchto cieľov sa nám splniť nepodarilo. Tešiť nás môže výrazne zlepšený výkon najmä v druhom polčase, kde sme si vypracovali tri gólové situácie, ale ani jedna z nich gólom neskončila. Nemáme už ani potrebné športové šťastie, o ktoré sme sa snažili. Okrem gólov, ktoré sme nestrelili, nemám hráčom čo vyčítať. Herne sme sa súperovi vyrovnali v druhom polčase aj predčili, ale gól sme nestrelili ani z vyložených pozícii.“

U19 – 1. LSD

26.kolo: MFK Zemplín Michalovce – 1. FC Tatran Prešov 3:1 (0:1)

Gól: Špyrka

Zostava: Slančík –Strachan, Dian, Sabol, Šimko –, Stach, Múdry, Špyrka – Kočiško (46´ Suslov), Slebodník, Kraľovič

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „Cieľom zápasu bolo uhrať dobrý výsledok. Prvý polčas sme hrali dobre takticky bez väčších chýb. Domáci hrali agresívne, včas nás dostupovali a boli veľmi nepríjemní v osobných súbojoch. Do vedenia sme sa dostali po peknej kombinácii v strede ihriska a faule domáceho hráča na prenikajúceho Slebodníka. Nariadený pokutový kop v 37. minúte premenil Špyrka. V druhom polčase sme chceli daný stav udržať poprípade navýšiť náš náskok no nepodarilo sa. V 53. minúte súper vyrovnal po našej hrubej chybe v pokutovom území. Zlomový moment zápasu prišiel, keď sme mohli ísť opäť do vedenia po peknej kombinácii v pravej vertikále, žiaľ, Šimko zakončoval iba do žrde. O dobrý výsledok sme prišli vďaka našej zlej päťminútovke, kedy sme nechali súperovi zvýšiť náskok na 2:1 v 84´ resp. 3:1 v 89´ po úniku súperovho útočníka. Strata bodov nás mrzí, pretože sme v tomto zápase určite neboli slabším tímom.“

Zdieľaj

Futbalová akadémia: výsledky zo 17. týždňa

Mládež 1. FC Tatran Prešov

U9 – SFZ prípraviek skupiny

10. kolo: Partizán Bardejov – 1.FC Tatran Prešov 12:9

Góly: Dzurenda 3, Kokoška 2, Mielke, Jakubko, Frištyk, M. Sabol

U10 – Prípravka SFZ

10. kolo: Partizán Bardejov – 1.FC Tatran Prešov 32:10.

Góly: Palša 6, Mitra 2, Kohút, Bučková

U11 – Súťaž prípraviek SFZ

10. kolo: Bardejov – 1 FC Tatran Prešov 3:16

Góly : Sepeši 7, Pališčák 2, Rabatin 2, Gladič, Štefan, Brindzko, Hopkovič, Bekeč

Rastislav Mäsiarik, tréner 1. FC Tatran Prešov U11: „V obrane sme hrali organizovane s dobrým prechodom do útoku a v útočnej fáze hry sme si vypracovali dostatok gólových príležitostí. Chlapci hrali s chuťou a víťazstvo je zaslúžené.“

U12 –  1. liga mladší žiaci

20. kolo: Snina – 1. FC Tatran Prešov 4:19 (3:6)

Góly: Dovičak 3x, Goga 3x, Greš 2x, Stojak 2x, Luptak 2x, Gaľa 2x, Varga 2x, Ohrzal, Kurimčak, Ivan

Zostava: Lejko – Mitra, Ivan, Valenčin – Pancurak – Varga, Gaľa (Kurimčak, Kapraľ)
Čelovský – Stojak, Schlosser, Greš – Goga – Dovičak, Ohrzal (Luptak)

Maroš Guľvas, tréner 1. FC Tatran Prešov U12: „Aj napriek výsledku nie sme spokojní s výkonom mužstva a prístupom niektorých hráčov. V každom tréningu chalani pracujú na 100% za čo ich samozrejme chceme pochváliť, ale nevieme ten prístup a nasadenie preniesť do zápasov. Máme slabý pohyb a spoliehame sa jeden na druhého čo musíme odstrániť a potrebujeme získať stratené sebavedomie z jesennej časti.“

U12 – Minirepublika v Žiline

1.FC Tatran Prešov – AS Trenčín 0:4
1.FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 1:6 (Varga)
1.FC Tatran Prešov – Vítkovice 0:2
1.FC Tatran Prešov – Slovácko 1:1 (Sepeši)

Hráči: Čelovsky, Lejko, Petroušek, Stojak, Ivan, Goga, Valigura, Ohrzal, Pancurak, Gaľa, Pališčak, Sepeši, Varga, Greš, Schlosser, Mitra, Kurimčak, Kapraľ, Valenčin

Maroš Guľvas, tréner 1. FC Tatran Prešov U12: „V Žiline sme odohrali 4 zápasy s kvalitnými súpermi, ktorí nás dobre preverili. Čo nás môže mrzieť je, že väčšinu gólov sme dostali po naších chybách (veľa nepresných prihrávok, zlé riešenie hernej situácie) a na druhej strane nám robilo problém aj premieňanie stopercených gólových príležitosti hlavne v zápasoch s Trenčínom a Vítkovicami. Celkovo to hodnotíme ako dobrú skúsenosť a takýchto zápasov potrebujeme viac.“

Žiačky U15 – 1. liga Východ

12.kolo – predohrávka: Vranov – 1.FC Tatran 1:6 (0:3)

Góly: Lesana 2, Miška 2, Adela, Aďka.

P. Lupták, tréner 1. FC Tatran Prešov žiačky: „V zápase dvoch technických družstiev sme mali navrch, aj keď sme hrali dosť nepresne. Pomerne ľahko sme sa dostávali do šancí, ktoré sme však trestuhodne zahadzovali. Za obidve družstvá nastúpilo veľa mladých perspektívnych hráčok. U nás okrem troch dievčat hrali všetko ročníky nar. 2005-2006. Naše dievčatá zastihla na jar dobrá forma, keď všetky 3 zápasy vyhrali so skóre 20:2. Veríme, že im forma vydrží čo najdlhšie.“

U16 – 1. LMD

26. kolo: 1.FC Tatran Prešov – FC Nitra 2:1 /0:0/

Góly: Olejník 1, Pazderák 1

Zostava: Švec – Timko, Šimko, Koma, Jendrek – Olejár, Komár /Korba/ – Marcinko, Olejník, Volák /Pazderák/ – Hanák /Jurčišin/

Stanislav Baran, tréner 1. FC Tatran Prešov U16: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas s kvalitným súperom a so šťastným koncom pre nás. Vedeli sme o kombinačných schopnostiach súpera, ale naša obrana pracovala zodpovedne. Hostí sme do gólovej šance nepustili. V útočnej fáze sme si po kombináciach pripravili finálne prihrávky z krajných vertikál. Škoda, že boli nepresné. V druhom polčase sa nám podarilo Olejníkom streliť gól. Tento hráč mal aj ďalšie šance, ktoré zostali nepremenené – hlavne jeho nájazd na brankára mal skončiť v bráne. Pred záverom zápasu hostia z trestného kopu vyrovnali. Aj napriek vyrovnaniu naši hráči hrali ďalej. V poslednej minúte, po centri Korbu, strelil Pazderák víťazný gól. Ďakujem hráčom za nasadenie a predvedený výkon.“

U17 – 1. LMD

26. kolo: 1.FC Tatran Prešov – FC Nitra 0:0 (0:0) 

ŽK: Sova, Ondrej, Suslov .

Zostava: Hudák – Sova (Gladiš), Lukáč, Ondrej, Maguľák – Horváth, Kolivoška, Suslov – Jopek (Ivanecký), Štefančin, Bednarčák (Luterán).

Róbert Lukáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U17: „Po nepresvedčivých výkonoch a aj výsledkoch sme chceli už konečne vyhrať. Cieľom bolo aj streliť gól, lebo v posledných zápasoch je to náš najväčší problém. Žiaľ, ani jeden z týchto cieľov sa nám splniť nepodarilo. Tešiť nás môže výrazne zlepšený výkon najmä v druhom polčase, kde sme si vypracovali tri gólové situácie, ale ani jedna z nich gólom neskončila. Nemáme už ani potrebné športové šťastie, o ktoré sme sa snažili. Okrem gólov, ktoré sme nestrelili, nemám hráčom čo vyčítať. Herne sme sa súperovi vyrovnali v druhom polčase aj predčili, ale gól sme nestrelili ani z vyložených pozícii.“

U19 – 1. LSD

26.kolo: MFK Zemplín Michalovce – 1. FC Tatran Prešov 3:1 (0:1)

Gól: Špyrka

Zostava: Slančík –Strachan, Dian, Sabol, Šimko –, Stach, Múdry, Špyrka – Kočiško (46´ Suslov), Slebodník, Kraľovič

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „Cieľom zápasu bolo uhrať dobrý výsledok. Prvý polčas sme hrali dobre takticky bez väčších chýb. Domáci hrali agresívne, včas nás dostupovali a boli veľmi nepríjemní v osobných súbojoch. Do vedenia sme sa dostali po peknej kombinácii v strede ihriska a faule domáceho hráča na prenikajúceho Slebodníka. Nariadený pokutový kop v 37. minúte premenil Špyrka. V druhom polčase sme chceli daný stav udržať poprípade navýšiť náš náskok no nepodarilo sa. V 53. minúte súper vyrovnal po našej hrubej chybe v pokutovom území. Zlomový moment zápasu prišiel, keď sme mohli ísť opäť do vedenia po peknej kombinácii v pravej vertikále, žiaľ, Šimko zakončoval iba do žrde. O dobrý výsledok sme prišli vďaka našej zlej päťminútovke, kedy sme nechali súperovi zvýšiť náskok na 2:1 v 84´ resp. 3:1 v 89´ po úniku súperovho útočníka. Strata bodov nás mrzí, pretože sme v tomto zápase určite neboli slabším tímom.“

Zdieľaj