Riport: 1. FC Tatran Prešov – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:1)

Prešovčania remizovali s Podbrezovou. Gól dali v závere

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov remizovali na štadióne v Poprade s Podbrezovou 1:1. Bod vybojovali až v závere. Päť minút pred koncom vyrovnal skóre striedajúci Maduka Udeh.

Do prvej šance v stretnutí sa dostal Prešov. V 5. minúte prišiel center z pravej strany od Petra Katonu. Na hranicu bieleho bodu si nabehol Hošek, ktorý ale zakončil vysoko nad. O štyri minúty neskôr si domáci vytvorili väčšiu príležitosť. Tatran mal výhodu rohového kopu. Gatarič ho rozohral nakrátko na Keresteša, ktorý poslal loptu do šestnástky. Na jeho center si najvyššie vyskočil Martin Luberda, ale hlavou tesne minul priestor Kuciakovej brány. Na začiatku mali šance Prešovčania, ale úvodný gól dal súper. V 21. minúte prešiel Podbrezovčan Njire s loptou až do pokutového územia. Tesne za hranicou šestnástky vystrelil a peknou prízemnou strelou k pravej žrdi prekonal brankára Lukáča – 0:1. V prvom polčase si po úvodnom góle ani jeden z tímov žiadnu ďalšiu vážnejšiu šancu nevytvoril. Za zmienku stojí iba Katonova strela spoza šestnástky, ktorú ale hosťujúci brankár schoval v náručí.

Po zmene strán chybovali hostia. V 48. minúte Turňa prihrával nepresne brankárovi Kuciakovi. K lopte sa skôr dostal Hošek, ktorý prihral do stredu nabiehajúcemu Katonovi. Ten mal priestor, ale loptu si nespracoval dobre. Dal si ju príliš ďaleko a vystreliť sa mu napokon nepodarilo. Potom sa toho na ihrisku veľa neudialo. Loptu mali častejšie vo svojej moci Šarišania a hra sa zväčša odohrávala na polovici Podbrezovej. Možnosti na strelenie gólu si však zeleno-bieli vypracovali až v závere. V 79. minúte hľadal Kraľovič v šestnástke Dupkalu, lopta však na prešovského útočníka neprešla. Domácim sa ale podarilo vyrovnať v 85. minúte. Hneď po svojom príchode na trávnik sa presadil Maduka Udeh. Futbalista pochádzajúci z Nigérie si vyskočil na center Martina Dupkalu a hlavičkou prekonal Kuciaka – 1:1. Tatran mohol rozhodnúť o svojej výhre v závere. Kraľovič ale trafil bočnú sieť. Potom mal tutovú príležitosť Dupkala. Nikým nekrytý však zblízka trafil len do gólmana „železiarov“.