Futbalová akadémia: výsledky z 18. týždňa

Mládež 1. FC Tatran Prešov

U9 – Turnaj Pro Carem cup 2018

Peter Baláž, tréner 1. FC Tatran Prešov U9: „Odohrali sme 7 zápasov s kvalitnými súpermi. S výkonmi chlapcov som spokojný, až na zápas proti ŠTK Šamorí,n kde sme podcenili súpera a v 7. minúte sme prehrávali 0:3. V ostatných zápasoch sme boli lepším mužstvom. Hrači kombinovali, dokazali sa presadiť v situacii 1:1 a nechybala ani zdravá drzosť, bojovnosť. Po sčítaní bodov sme sa umiestnili na 2. mieste so skore 22:9 o bod za Slovanom Bratislava.“

Najlepším strelcom turnaja sa stal s 12 gólmi Filip Blaško.

Výsledky:

1. FCT Prešov 3:2 FKM Karlová Ves
(Blaško 3)

1.FCT Prešov 1:0 Slovan Bratislava
(Dzurenda)

1.FCT Prešov 1:3 ŠTK Šamorín
(Blaško)

1.FCT Prešov 8:1 FC Nitra
(Blaško 3, Slovák 3, Mielke, Starinec)

1.FCT Prešov 0:1 Inter Bratislava

1.FCT Prešov 6:1 Banská Bystrica
(Blaško 4, Slovák, Frištyk)

1.FCT Prešov 3:1 FC Petržalka
(Dzurenda 2, Blaško)

Konečná tabuľka:

 1. ŠK Slovan Bratislava 16b
 2. 1. FC Tatran Prešov 15b
 3. FC Petržalka 12b
 4. STK Šamorín 10b
 5. Inter Bratislava 9b
 6. FKM Karlová Ves 8b
 7. Dukla Banska Bystrica 7b
 8. FC Nitra 3b

Kategória U9 na turnaji Carem Cup 2018.

U9 – SFZ prípraviek skupiny B

11. kolo: 1. FC Tatran Prešov – MFK Snina 35:4

Góly: Kokoška 9, Dzurenda 7, Jakubko 5, Sabol M. 4, Mielke 3, Frištyk 3, Slovák 2, Štalmach 1, Felčik 1

U10 – SFZ prípraviek

11.kolo: 1.FC Tatran Prešov – MFK Snina 30:9

Góly: Palša a Rabatin 8, Krasnay 4, Bystroň 3, Mitra, Gmitter, Fabián, Breznoščák, Andrijko, Bednár a Kozlo.

U14 – 1. LSŽV-S

3. kolo nadstavbová časť: JUPIE Banská Bystrica – 1.FC Tatran Prešov 1:6 (0:3)

Góly: Demjanovič 2, Nehila 2, Jakubko, Tobias.

Marek Ondrik, tréner 1.FC Tatran Prešov U15: „V tomto zápase sme dominovali od prvej minúty. Boli sme kombinačnejší, pracovali sme rýchlejšie s loptou, výborne naši hráči hrali 1-1. Oproti predchádzajúcemu zápasu musíme hráčov pochváliť i za prístup a nasadenie.“

Kategória U14 v zápase proti JUPIE Banská Bystrica.

U15 –1. LSŽV-S

21. kolo: JUPIE Podlavice – 1.FC Tatran Prešov 1:2 (0:0)

Góly: 50´ Kaňuch, 60´ Jambor

Zostava: Baláž – Guľaša, Novajovský, Molčan, Chovanec – Horvát, Švec (68´ Terezka), Jamobr – Šuľák (68´ Kandala), Kaňuch, Kaľavsky (61´ Sekerák)

Patrik Durkáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U15: „Zápas v Podlaviciach mal veľmi dobrú úroveň žiackej ligy. Do zápasu sme išli s cieľom presadiť sa hrou cez krajné vertikály s následnými finálnymi prihrávkami do pokutového územia. Herne sme boli dominantnejší, hrali sme trpezlivo s postupným prechodom do útoku. Súper hral zodpovedne v obrane so snahou rýchleho prechodu do útoku, na čo sme sa museli sústrediť po strate lopty. Podarilo sa nám reagovať správne pri defenzívnej činnosti a súpera sme nepustili počas celého zápasu do vyloženej príležitosti. My sme si vypracovali viacero dobrých možností na strelenie gólu, hlavne v prvom polčase, keď svoje šance nevyužili Jambor, Chovaneca a Kaňuch. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Mali sme hru pod kontrolou. Podarilo sa nám streliť zaslúžené góly, keď pri prvom góle odviedol dobrú prácu Šuľak, ktorý obišiel hráča na pravej strane a presnou prihrávkou našiel Kaňucha, ktorý zakončil peknú akciu krížnou strelou. Druhý gól pridal Jambor, ktorý po zisku lopty v strednom pásme pekne zakončil akciu strelou z hranice pokutového územia. Mrzí ma inkasovaný gól po štandardnej situácii, keď sme neboli dôrazní pri odkopnutí lopty do bezpečného priestoru. Celkovo chcem pochváliť hráčov za prístup a predvedenú hru. Vyhrali sme zaslúžene.“

Žiačky – 1. liga Východ

13. kolo: 1.FC Tatran- Michalovce 10:1 (7:0)

Góly: Ivanová 3, Luptáková, Jusková, Onofrejová, Hadbavná, Eperješiová, Kecerová, Bučková.

P. Lupták, tréner 1. FC Tatran Prešov žiačky: „V silnom vetre sme pokračovali v trende z minulých zápasov. Súper sa zameral na obranu, takže sme sa snažili kombinovať v zhustenom priestore. Trpezlivo sme sme si pripravovali pozície na streľbu, čoho výsledkom boli pekné góly. Pozitívom bolo zapojenie hráčok z prípravky, prvý gól Katky Bučkovej za žiačky a návrat Tamary Onofrejovej po komplikovanej zlomenine ruky.“

Katka Bučková dala svoj prvý gól za žiačky.

U16 – 1. LMD

27. kolo: MFK Zemplín Michalovce – 1.FC Tatran Prešov 1:4 /0:2/

Góly: Olejník 4

Zostava: Kuchár – Timko /Štofko/, Šimko, Koma, Jendrek – Olejník, Komár – Marcinko, Olejník, Volák /Korba/ – Hanák /Jurčišin/

Stanislav Baran, tréner 1. FC Tatran Prešov U16: „V tomto zápase sme podali veľmi dobrý výkon. Už v úvode sme mali gólové šance, ktoré ostali nepremenené. V obrannej fáze hralo družstvo zodpovedne. Po získaní lopty sme prechádzali do rýchlych protiútokov. Konečne nám vychádzali finálne prihrávky, ktoré už do polčasu dvakrát premenil Olejník. V druhom polčase sme pokračovali v dobrom výkone. Vypracovali sme si viacero gólových šancí. Olejník bol pri streleckej chuti a pridal ďalšie dva góly. V závere domáci znížili na 4:1. Naše družstvo sa veľmi dobre prispôsobilo nerovnému terénu a silnému vetru. Bol to jeden z najlepších výkonov v tomto ročníku. Chcem pochváliť celé družstvo za veľmi dobrý výkon.“

U17 – 1- LMD

27. kolo: MFK Michalovce – 1.FC Tatran Prešov 1:1 (0:1) 

Gól: Ondrej .

ŽK : Piliar, Luterán, Suslov

Zostava: Hynek – Lukáč, Piliar, Ondrej – Gladiš, Horváth, Kolivoška, Maguľák (Ivanecký) – Suslov (Bednarčák), Štefančin (Sova), Luterán.

Róbert Lukáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U17: V prvom rade treba povedať, že tento zápas sa hral v silnom vetre, ktorý výrazne poznačil kvalitu zápasu. V prvom polčase sme hrali s vetrom mi, čo sme aj dobre využívali, ale niektoré dobré útoky sme nedotiahli do gólového konca. Podarilo sa nám prekvapiť súpera po rohu na krátko, keď Ondrej hlavou otvoril skóre. Škoda, že sme do polčasu nestreli druhý gól, lebo po polčase sa hra otočila. Súper nás aj s prispením vetra, dostupoval a pritlačil na našu polovicu z čoho rezultovalo vyrovnanie a následne nebezpečné situácie. Nám nevychádzalo v druhom polčase nič, ale treba povedať že sme neboli takí aktívni ako v 1. polčase. Mrzí ma, že sme opäť nevyhrali, ale po zhodnotení oboch polčasov je to opäť zaslúžená remíza. Musíme hrať aktívne oba polčasy a najmä na ihrisku súpera kde sme dosť ustráchaní.

U19 – 1. LSD

27. kolo: 1.FC TATRAN PREŠOV – FK SENICA 6:1 (3:0)

Góly: Suslov 3(všetky z 11 m), Švec 2, Slebodník

Zostava: Slančik- Strachan,Sabol (46. Piliar),Dian,Šimko- Múdry (72. Kolivoška),Stach,Suslov-Trapanovski (78. Dzuríčko), Švec, Slebodník

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „Som rád , že sme po dlhšej dobe zvíťazili. Súperom bola Senica, ktorá s nami 2x v sezóne vyhrala.Teším sa z herného prejavu mužstva, hráči sa od úvodu stretnutia futbalom zabávali, odohrali zápas na úrovni svojich schopnosti, viacero individuálnych výkonov bolo nadpriemerných. Konečne sme sa presadili aj strelecky. Pochváliť by som chcel celé mužstvo, za prístup, nasadenie a aj samozrejme hernú kvalitu, ktorú v tomto zápase ukázali a zaslúžene vysoko vyhrali.“

Kategória U19 v zápase proti FK Senica.

Juniorky – 1. liga

15. kolo: MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 4:1 (1:0)

Gól: Sedláková

Zostava: Kuchariková – Leničová, Jeniková, Vaľková, Senderáková, Kecerová, Sedláková, Demjanová (41. Kurišková), Jakabčinová, Uličná, Tomášová (52. Verčimáková).

Ženy – 1. liga

15. kolo: MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 3:0 (2:0)

Zostava: Pajonková – Bačová, Gumanová, Žemberyová, Potengová, Macková, Smalcová, Vranková, Šimková, Mihoková, Sabová (46. Knišová)

Zdieľaj

Futbalová akadémia: výsledky z 18. týždňa

Mládež 1. FC Tatran Prešov

U9 – Turnaj Pro Carem cup 2018

Peter Baláž, tréner 1. FC Tatran Prešov U9: „Odohrali sme 7 zápasov s kvalitnými súpermi. S výkonmi chlapcov som spokojný, až na zápas proti ŠTK Šamorí,n kde sme podcenili súpera a v 7. minúte sme prehrávali 0:3. V ostatných zápasoch sme boli lepším mužstvom. Hrači kombinovali, dokazali sa presadiť v situacii 1:1 a nechybala ani zdravá drzosť, bojovnosť. Po sčítaní bodov sme sa umiestnili na 2. mieste so skore 22:9 o bod za Slovanom Bratislava.“

Najlepším strelcom turnaja sa stal s 12 gólmi Filip Blaško.

Výsledky:

1. FCT Prešov 3:2 FKM Karlová Ves
(Blaško 3)

1.FCT Prešov 1:0 Slovan Bratislava
(Dzurenda)

1.FCT Prešov 1:3 ŠTK Šamorín
(Blaško)

1.FCT Prešov 8:1 FC Nitra
(Blaško 3, Slovák 3, Mielke, Starinec)

1.FCT Prešov 0:1 Inter Bratislava

1.FCT Prešov 6:1 Banská Bystrica
(Blaško 4, Slovák, Frištyk)

1.FCT Prešov 3:1 FC Petržalka
(Dzurenda 2, Blaško)

Konečná tabuľka:

 1. ŠK Slovan Bratislava 16b
 2. 1. FC Tatran Prešov 15b
 3. FC Petržalka 12b
 4. STK Šamorín 10b
 5. Inter Bratislava 9b
 6. FKM Karlová Ves 8b
 7. Dukla Banska Bystrica 7b
 8. FC Nitra 3b

Kategória U9 na turnaji Carem Cup 2018.

U9 – SFZ prípraviek skupiny B

11. kolo: 1. FC Tatran Prešov – MFK Snina 35:4

Góly: Kokoška 9, Dzurenda 7, Jakubko 5, Sabol M. 4, Mielke 3, Frištyk 3, Slovák 2, Štalmach 1, Felčik 1

U10 – SFZ prípraviek

11.kolo: 1.FC Tatran Prešov – MFK Snina 30:9

Góly: Palša a Rabatin 8, Krasnay 4, Bystroň 3, Mitra, Gmitter, Fabián, Breznoščák, Andrijko, Bednár a Kozlo.

U14 – 1. LSŽV-S

3. kolo nadstavbová časť: JUPIE Banská Bystrica – 1.FC Tatran Prešov 1:6 (0:3)

Góly: Demjanovič 2, Nehila 2, Jakubko, Tobias.

Marek Ondrik, tréner 1.FC Tatran Prešov U15: „V tomto zápase sme dominovali od prvej minúty. Boli sme kombinačnejší, pracovali sme rýchlejšie s loptou, výborne naši hráči hrali 1-1. Oproti predchádzajúcemu zápasu musíme hráčov pochváliť i za prístup a nasadenie.“

Kategória U14 v zápase proti JUPIE Banská Bystrica.

U15 –1. LSŽV-S

21. kolo: JUPIE Podlavice – 1.FC Tatran Prešov 1:2 (0:0)

Góly: 50´ Kaňuch, 60´ Jambor

Zostava: Baláž – Guľaša, Novajovský, Molčan, Chovanec – Horvát, Švec (68´ Terezka), Jamobr – Šuľák (68´ Kandala), Kaňuch, Kaľavsky (61´ Sekerák)

Patrik Durkáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U15: „Zápas v Podlaviciach mal veľmi dobrú úroveň žiackej ligy. Do zápasu sme išli s cieľom presadiť sa hrou cez krajné vertikály s následnými finálnymi prihrávkami do pokutového územia. Herne sme boli dominantnejší, hrali sme trpezlivo s postupným prechodom do útoku. Súper hral zodpovedne v obrane so snahou rýchleho prechodu do útoku, na čo sme sa museli sústrediť po strate lopty. Podarilo sa nám reagovať správne pri defenzívnej činnosti a súpera sme nepustili počas celého zápasu do vyloženej príležitosti. My sme si vypracovali viacero dobrých možností na strelenie gólu, hlavne v prvom polčase, keď svoje šance nevyužili Jambor, Chovaneca a Kaňuch. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Mali sme hru pod kontrolou. Podarilo sa nám streliť zaslúžené góly, keď pri prvom góle odviedol dobrú prácu Šuľak, ktorý obišiel hráča na pravej strane a presnou prihrávkou našiel Kaňucha, ktorý zakončil peknú akciu krížnou strelou. Druhý gól pridal Jambor, ktorý po zisku lopty v strednom pásme pekne zakončil akciu strelou z hranice pokutového územia. Mrzí ma inkasovaný gól po štandardnej situácii, keď sme neboli dôrazní pri odkopnutí lopty do bezpečného priestoru. Celkovo chcem pochváliť hráčov za prístup a predvedenú hru. Vyhrali sme zaslúžene.“

Žiačky – 1. liga Východ

13. kolo: 1.FC Tatran- Michalovce 10:1 (7:0)

Góly: Ivanová 3, Luptáková, Jusková, Onofrejová, Hadbavná, Eperješiová, Kecerová, Bučková.

P. Lupták, tréner 1. FC Tatran Prešov žiačky: „V silnom vetre sme pokračovali v trende z minulých zápasov. Súper sa zameral na obranu, takže sme sa snažili kombinovať v zhustenom priestore. Trpezlivo sme sme si pripravovali pozície na streľbu, čoho výsledkom boli pekné góly. Pozitívom bolo zapojenie hráčok z prípravky, prvý gól Katky Bučkovej za žiačky a návrat Tamary Onofrejovej po komplikovanej zlomenine ruky.“

Katka Bučková dala svoj prvý gól za žiačky.

U16 – 1. LMD

27. kolo: MFK Zemplín Michalovce – 1.FC Tatran Prešov 1:4 /0:2/

Góly: Olejník 4

Zostava: Kuchár – Timko /Štofko/, Šimko, Koma, Jendrek – Olejník, Komár – Marcinko, Olejník, Volák /Korba/ – Hanák /Jurčišin/

Stanislav Baran, tréner 1. FC Tatran Prešov U16: „V tomto zápase sme podali veľmi dobrý výkon. Už v úvode sme mali gólové šance, ktoré ostali nepremenené. V obrannej fáze hralo družstvo zodpovedne. Po získaní lopty sme prechádzali do rýchlych protiútokov. Konečne nám vychádzali finálne prihrávky, ktoré už do polčasu dvakrát premenil Olejník. V druhom polčase sme pokračovali v dobrom výkone. Vypracovali sme si viacero gólových šancí. Olejník bol pri streleckej chuti a pridal ďalšie dva góly. V závere domáci znížili na 4:1. Naše družstvo sa veľmi dobre prispôsobilo nerovnému terénu a silnému vetru. Bol to jeden z najlepších výkonov v tomto ročníku. Chcem pochváliť celé družstvo za veľmi dobrý výkon.“

U17 – 1- LMD

27. kolo: MFK Michalovce – 1.FC Tatran Prešov 1:1 (0:1) 

Gól: Ondrej .

ŽK : Piliar, Luterán, Suslov

Zostava: Hynek – Lukáč, Piliar, Ondrej – Gladiš, Horváth, Kolivoška, Maguľák (Ivanecký) – Suslov (Bednarčák), Štefančin (Sova), Luterán.

Róbert Lukáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U17: V prvom rade treba povedať, že tento zápas sa hral v silnom vetre, ktorý výrazne poznačil kvalitu zápasu. V prvom polčase sme hrali s vetrom mi, čo sme aj dobre využívali, ale niektoré dobré útoky sme nedotiahli do gólového konca. Podarilo sa nám prekvapiť súpera po rohu na krátko, keď Ondrej hlavou otvoril skóre. Škoda, že sme do polčasu nestreli druhý gól, lebo po polčase sa hra otočila. Súper nás aj s prispením vetra, dostupoval a pritlačil na našu polovicu z čoho rezultovalo vyrovnanie a následne nebezpečné situácie. Nám nevychádzalo v druhom polčase nič, ale treba povedať že sme neboli takí aktívni ako v 1. polčase. Mrzí ma, že sme opäť nevyhrali, ale po zhodnotení oboch polčasov je to opäť zaslúžená remíza. Musíme hrať aktívne oba polčasy a najmä na ihrisku súpera kde sme dosť ustráchaní.

U19 – 1. LSD

27. kolo: 1.FC TATRAN PREŠOV – FK SENICA 6:1 (3:0)

Góly: Suslov 3(všetky z 11 m), Švec 2, Slebodník

Zostava: Slančik- Strachan,Sabol (46. Piliar),Dian,Šimko- Múdry (72. Kolivoška),Stach,Suslov-Trapanovski (78. Dzuríčko), Švec, Slebodník

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „Som rád , že sme po dlhšej dobe zvíťazili. Súperom bola Senica, ktorá s nami 2x v sezóne vyhrala.Teším sa z herného prejavu mužstva, hráči sa od úvodu stretnutia futbalom zabávali, odohrali zápas na úrovni svojich schopnosti, viacero individuálnych výkonov bolo nadpriemerných. Konečne sme sa presadili aj strelecky. Pochváliť by som chcel celé mužstvo, za prístup, nasadenie a aj samozrejme hernú kvalitu, ktorú v tomto zápase ukázali a zaslúžene vysoko vyhrali.“

Kategória U19 v zápase proti FK Senica.

Juniorky – 1. liga

15. kolo: MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 4:1 (1:0)

Gól: Sedláková

Zostava: Kuchariková – Leničová, Jeniková, Vaľková, Senderáková, Kecerová, Sedláková, Demjanová (41. Kurišková), Jakabčinová, Uličná, Tomášová (52. Verčimáková).

Ženy – 1. liga

15. kolo: MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 3:0 (2:0)

Zostava: Pajonková – Bačová, Gumanová, Žemberyová, Potengová, Macková, Smalcová, Vranková, Šimková, Mihoková, Sabová (46. Knišová)

Zdieľaj