Futbalová akadémia: výsledky z 19. týždňa

Mládež 1. FC Tatran Prešov

U9 – SFZ prípraviek skupiny B

12. kolo : CFT Vranov – 1. FC Tatran Prešov 29:7

Góly: Dzurenda 3, Kokoška 2, Jakubko 2

U10 – Prípravka SFZ

12.kolo: MFK Vranov n/Topľou – 1.FC Tatran Prešov 24:16

Góly: Palša 6, Bystroň 3, Fabián a Mitra 2, Zubrický, Breznoščák, Krasnay.

U10 – turnaj v Žiline

Družstvo U10 futbalovej akadémie 1.FC Tatran Prešov absolvovalo v sobotu 12.5 kvalitný turnaj v Žiline, organizovaný miestnym MŠK. Hralo sa systémom každý s každým.

Výsledky:

1.FC Tatran – Šumperk 1:4. Strelec gólu: Rabatin.
1.FC Tatran – Žilina 2:2. Strelci gólov: Palša a Rabatin.
1.FC Tatran – Prostějov 5:2. Strelci gólov: Rabatin 3, Palša 2.
1.FC Tatran – České Budějovice 4:5. Strelci gólov: Palša 2, Rabatin, Kozlo.
1.FC Tatran – Brno 3:1. Strelci gólov: Rabatin 3.
1.FC Tatran – Hlučín 7:3. Strelci gólov: Rabatin 4, Fabián 2, Palša.

Turnaja sa zúčastnili: Andrijko, Bilas, Breznoščák, Bystroň, Fabián, Kohút, Kozlo, Krasnay, Macháček, Mitra, Palša, Rabatin, Saloka, Zubrický.

Medzi najlepších, ale podľa trénerov Nováka a Žarnaya, patrili hráči Bilas, Palša a Rabatin.

Kategória U10 na turnaji v Žiline.

U11 – súťaž prípraviek SFZ

11. kolo: 1. FCTatran Prešov – Snina 21:3

Goly: Sepeši 4, Pališčák 3, Prokeš 3, Brindzko 3, Gladič 2, F. Blaško 2,Križan, Bekeč, Štefan, Gmitter

12. kolo: Vranov – 1. FC Tatran Prešov 11:8

Góly: Pališčák 3, Terpák, F. Blaško, Brindzko, Gladič, Prokeš

U12 – 1.liga mladší žiaci

21. kolo: Trebišov – 1.FC Tatran Prešov 2:11 (0:6)

Góly – Dovičak 2x, Mitra, Pancurak, Goga, Stojak, Ohrzal, Valenčin, Luptak, Greš, Varga

22. kolo: Humenné – 1.FC Tatran Prešov 3:12 (1:5)

Góly – Pališčak 4x, Kapráľ 2x, Stojak 2x, Gaľa 2x, Goga, Valigura

U13 – 1.liga mladší žiaci

21. kolo: Humenné – 1.FC Tatran Prešov 0:8 (0:3)

Góly – Mašlej 3x, Wolf 2x, Ličák, Novotňák,Kecer

22. kolo: Trebišov – 1.FC Tatran Prešov 0:9 (0:3)

Góly – Wolf 4x, Špak 2x, Novotňák, Chmeliar

Jakub Šoltés, tréner 1. FC Tatran Prešov U13: „V oboch zápasoch sme hrali proti hlbokému obrannému bloku domácich mužstiev, proti ktorým sme v úvodných minútach mali problém gólovo sa presadiť. V týchto stretnutiach sme mali vysoké percento držania lopty a boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach. Chlapci k zápasom pristúpili zodpovedne a snažili sa dodržiavať pokyny. Negatívom je pomerne veľa nepremenených šancí.“

U14 – 1. LSŽV-S

4. kolo nadstavbová časť: 1. FC Tatran Prešov – Ružomberok 3:0 (2:0)

Góly: Demjanovič 2, Griger

Marek Ondrik, tréner 1. FC Tatran Prešov U14: „V zápase sme si vypracovali množstvo gólových príležitostí po pekných herných kombináciách. Spokojní sme i so zakončovaním zo strednej vzdialenosti. Výborne sme hrali i pressingové situácie. V defenzíve sme vyprodukovali množstvo chýb, ktoré sme stihli napraviť. Najlepší hráči: Nehila, Tobias, Ivanko, Griger.“

U15 – 1. LSŽV-S

22. kolo: 1. FC Tatran Prešov – Ružomberok 1:3 (0:0)

Gól: 44´ Sekerák

Zostava: Šimko – Guľaša, Novajovský, Molčan, Chovanec – Horvát (68´ Didik), Švec (59´ Kaľavsky), Jambor – Šuľak, Kaňuch, Sekerák

Patrik Durkáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U15: „Zápas s Ružomberkom mal priemernú úroveň. Hralo sa na teréne, ktorý sťažoval kombináciu s čím sme mali hlavne v prvom polčase problém. Hral sa bojovný futbal s jednoduchým prechodom do útoku. V prvom polčase sme si vypracovali pár sľubných príležitostí, ktoré sme však nevyužili. Súper hral jednoduchý futbal s dlhými nakopávanými loptami, na čo sme boli pripravení a dobre sme to eliminovali. V druhom polčase sme sa snažili o trpezlivejšiu kombinačnú hru. Získali sme hernú prevahu, ale paradoxne sme pri zlepšenej hre inkasovali lacné góly po chybách, ktoré nesúvisia s futbalovým umom, ale skôr to bolo o prístupe niektorých hráčov. Gól sme dali po peknej akcii cez ľavú krajnú vertikálu s finálnou prihrávkou Kaňucha na Sekeráka, ktorý príležitosť bezpečne premenil. S prístupom niektorých hráčov nie som spokojný a musíme pracovať na koncentrácii na svoje úlohy počas celého zápasu.“

Žiačky-U15 – 1.liga Východ

14. kolo: Snina – 1. FC Tatran 0:7 (0:2)

Góly: Kecerová 3, Luptáková 2, Ivanová 2.

P. Lupták, tréner 1. FC Tatran Prešov žiačky: „Po problémoch so zostavou (chýbalo nám 9 hráčok) a neskorým príchodom na zápas sme prvých 10 minút prespali a súper mal dve dobré šance. No potom sme sa dostali do obvyklého tempa a po kombinačnej hre sme pridávali pekné góly. Vo veľkej horúčave a navyše na umelej tráve sme aj kondične predčili súpera a druhý polčas bol už úplne v našej réžii. Dievčatá hrali s chuťou, zodpovedne, kolektívne a hlavne veci z tréningu preniesli do zápasu, za čo ich chcem pochváliť.“

U16 – 1. LMD

28.kolo: MŠK Žilina – 1.FC Tatran Prešov 4:1 /3:1/

Gól: Hanák

Zostava: Švec – Timko /Jurčišin/, Šimko, Koma, Jendrek – Olejár, Komár – Štofan, Marcinko /Štofko/, Volák /Korba/ – Hanák

Stanislav Baran, tréner 1. FC Tatran Prešov U16: „Bol to veľmi dobrý zápas hraný vo vysokom tempe. Vedeli sme o kvalitách domácich, a preto naša hra vychádzala z dobre organizovanej defenzívy. V prvom polčase sme pri rohových kopoch urobili dvakrát chybu a domáci nás potrestali gólmi. V závere polčasu, po peknej prihrávke Štofana, Hanák znížil na 3:1. Škoda, že sme ďalšie rýchle protiútoky nedotiahli do gólu. Aj druhom polčase sme sa snažili o dobre organizovanú obranu. No po nedôraznej hre Komu a Jendreka sme dostali štvrtý gól. V závere, pri šanciach domácich, nás podržal brankár Švec. Chyby z tohto zápasu si rozoberieme, aby sme sa z nich poučili. S prístupom a predvedeným výkonom chlapcov proti silnému súperovi som spokojný.“

U17 – 1- LMD

28. kolo: MŠK ŽILINA – 1.FC Tatran Prešov 5:0 (2:0) 

ŽK: Sova

Zostava: Hudák – Sova, Ondrej, Olejník, Maguľák – Horváth, Ihnát (Kočiš 70 min.) , Luterán – Jopek, Bednarčák, Ivanecký

Róbert Lukáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U17: „Na zápas sme nastúpili bez 10 hráčov kádra z rôznych dôvodov, čo je veľmi ťažké nahradiť. Hrali sme proti ašpirantovi na titul v našej kategórii, ktorý ma vzhľadom na počet strelených gólov (95) vysokú kvalitu v útočnej fáze. Ani ma tak nemrzí výsledok zápasu, lebo súper bol lepší vo všetkých herných činnostiach, ale spôsob ako ľahko ho dosiahli. Ďalší aspekt, ktorý je zarážajúci je fakt, že sme pôsobili odovzdaným dojmom a že niektorí naši hráči, ktorí hrali si nevážia, že hrajú 1. ligu mladšieho dorastu. Pozitívom je len fakt, že 4 hráči, ktorí nastúpili za U19 proti Slovanu, zbierali do budúcna skúsenosti v tejto súťaži.“

U-19 – 1. LSD

28.kolo: 1.FC TATRAN PREŠOV – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:0

Zostava: Hynek – Dziak, Dian, Piliar, Šimko – Kolivoška, Tomko – Kočiško (Dzuríčko), Stach (Gduľa), Suslov (Sabolčík) – Švec.

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „Som rád, že sme proti kvalitnému súperovi (2 mužstvo ligovej tabuľky) neprehrali, pretože mal som obavy ako naša omladina zvládne takýto ťažký zápas. Počas týždňa sme sa snažili na tréningoch riešiť obrannú fázu hry s následným rýchlym prechodom do útoku. To prvé nám vychádzalo pomerne slušne, chlapci dodržiavali taktické pokyny súper sa nedostával do vyložených situácií. Smerom do útoku nám chýbala presnejšia prihrávka vo finálnej fáze. Vytvorili sme si len dve nebezpečné situácie, ktoré sme nepremenili. Súper mal viac z hry, bol futbalovejší, lenže to som vedel pred zápasom. Nastúpili sme v základe s dvoma hráčmi kategórie U16 (Suslov, Piliar) a dvoma hráčmi kategórie U17 (brankár Viliam Hynek – podal výborný výkon, Kolivoška).Chlapcom som po zápase poďakoval za bojovnosť a samozrejme za výkon v zápase.“

Juniorky – 1. liga

16. kolo: 1. FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:2)

Gól: Tomášová

Ženy – 1. liga

16. kolo: 1. FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:0)

Gól: Žemberyová

Zdieľaj

Futbalová akadémia: výsledky z 19. týždňa

Mládež 1. FC Tatran Prešov

U9 – SFZ prípraviek skupiny B

12. kolo : CFT Vranov – 1. FC Tatran Prešov 29:7

Góly: Dzurenda 3, Kokoška 2, Jakubko 2

U10 – Prípravka SFZ

12.kolo: MFK Vranov n/Topľou – 1.FC Tatran Prešov 24:16

Góly: Palša 6, Bystroň 3, Fabián a Mitra 2, Zubrický, Breznoščák, Krasnay.

U10 – turnaj v Žiline

Družstvo U10 futbalovej akadémie 1.FC Tatran Prešov absolvovalo v sobotu 12.5 kvalitný turnaj v Žiline, organizovaný miestnym MŠK. Hralo sa systémom každý s každým.

Výsledky:

1.FC Tatran – Šumperk 1:4. Strelec gólu: Rabatin.
1.FC Tatran – Žilina 2:2. Strelci gólov: Palša a Rabatin.
1.FC Tatran – Prostějov 5:2. Strelci gólov: Rabatin 3, Palša 2.
1.FC Tatran – České Budějovice 4:5. Strelci gólov: Palša 2, Rabatin, Kozlo.
1.FC Tatran – Brno 3:1. Strelci gólov: Rabatin 3.
1.FC Tatran – Hlučín 7:3. Strelci gólov: Rabatin 4, Fabián 2, Palša.

Turnaja sa zúčastnili: Andrijko, Bilas, Breznoščák, Bystroň, Fabián, Kohút, Kozlo, Krasnay, Macháček, Mitra, Palša, Rabatin, Saloka, Zubrický.

Medzi najlepších, ale podľa trénerov Nováka a Žarnaya, patrili hráči Bilas, Palša a Rabatin.

Kategória U10 na turnaji v Žiline.

U11 – súťaž prípraviek SFZ

11. kolo: 1. FCTatran Prešov – Snina 21:3

Goly: Sepeši 4, Pališčák 3, Prokeš 3, Brindzko 3, Gladič 2, F. Blaško 2,Križan, Bekeč, Štefan, Gmitter

12. kolo: Vranov – 1. FC Tatran Prešov 11:8

Góly: Pališčák 3, Terpák, F. Blaško, Brindzko, Gladič, Prokeš

U12 – 1.liga mladší žiaci

21. kolo: Trebišov – 1.FC Tatran Prešov 2:11 (0:6)

Góly – Dovičak 2x, Mitra, Pancurak, Goga, Stojak, Ohrzal, Valenčin, Luptak, Greš, Varga

22. kolo: Humenné – 1.FC Tatran Prešov 3:12 (1:5)

Góly – Pališčak 4x, Kapráľ 2x, Stojak 2x, Gaľa 2x, Goga, Valigura

U13 – 1.liga mladší žiaci

21. kolo: Humenné – 1.FC Tatran Prešov 0:8 (0:3)

Góly – Mašlej 3x, Wolf 2x, Ličák, Novotňák,Kecer

22. kolo: Trebišov – 1.FC Tatran Prešov 0:9 (0:3)

Góly – Wolf 4x, Špak 2x, Novotňák, Chmeliar

Jakub Šoltés, tréner 1. FC Tatran Prešov U13: „V oboch zápasoch sme hrali proti hlbokému obrannému bloku domácich mužstiev, proti ktorým sme v úvodných minútach mali problém gólovo sa presadiť. V týchto stretnutiach sme mali vysoké percento držania lopty a boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach. Chlapci k zápasom pristúpili zodpovedne a snažili sa dodržiavať pokyny. Negatívom je pomerne veľa nepremenených šancí.“

U14 – 1. LSŽV-S

4. kolo nadstavbová časť: 1. FC Tatran Prešov – Ružomberok 3:0 (2:0)

Góly: Demjanovič 2, Griger

Marek Ondrik, tréner 1. FC Tatran Prešov U14: „V zápase sme si vypracovali množstvo gólových príležitostí po pekných herných kombináciách. Spokojní sme i so zakončovaním zo strednej vzdialenosti. Výborne sme hrali i pressingové situácie. V defenzíve sme vyprodukovali množstvo chýb, ktoré sme stihli napraviť. Najlepší hráči: Nehila, Tobias, Ivanko, Griger.“

U15 – 1. LSŽV-S

22. kolo: 1. FC Tatran Prešov – Ružomberok 1:3 (0:0)

Gól: 44´ Sekerák

Zostava: Šimko – Guľaša, Novajovský, Molčan, Chovanec – Horvát (68´ Didik), Švec (59´ Kaľavsky), Jambor – Šuľak, Kaňuch, Sekerák

Patrik Durkáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U15: „Zápas s Ružomberkom mal priemernú úroveň. Hralo sa na teréne, ktorý sťažoval kombináciu s čím sme mali hlavne v prvom polčase problém. Hral sa bojovný futbal s jednoduchým prechodom do útoku. V prvom polčase sme si vypracovali pár sľubných príležitostí, ktoré sme však nevyužili. Súper hral jednoduchý futbal s dlhými nakopávanými loptami, na čo sme boli pripravení a dobre sme to eliminovali. V druhom polčase sme sa snažili o trpezlivejšiu kombinačnú hru. Získali sme hernú prevahu, ale paradoxne sme pri zlepšenej hre inkasovali lacné góly po chybách, ktoré nesúvisia s futbalovým umom, ale skôr to bolo o prístupe niektorých hráčov. Gól sme dali po peknej akcii cez ľavú krajnú vertikálu s finálnou prihrávkou Kaňucha na Sekeráka, ktorý príležitosť bezpečne premenil. S prístupom niektorých hráčov nie som spokojný a musíme pracovať na koncentrácii na svoje úlohy počas celého zápasu.“

Žiačky-U15 – 1.liga Východ

14. kolo: Snina – 1. FC Tatran 0:7 (0:2)

Góly: Kecerová 3, Luptáková 2, Ivanová 2.

P. Lupták, tréner 1. FC Tatran Prešov žiačky: „Po problémoch so zostavou (chýbalo nám 9 hráčok) a neskorým príchodom na zápas sme prvých 10 minút prespali a súper mal dve dobré šance. No potom sme sa dostali do obvyklého tempa a po kombinačnej hre sme pridávali pekné góly. Vo veľkej horúčave a navyše na umelej tráve sme aj kondične predčili súpera a druhý polčas bol už úplne v našej réžii. Dievčatá hrali s chuťou, zodpovedne, kolektívne a hlavne veci z tréningu preniesli do zápasu, za čo ich chcem pochváliť.“

U16 – 1. LMD

28.kolo: MŠK Žilina – 1.FC Tatran Prešov 4:1 /3:1/

Gól: Hanák

Zostava: Švec – Timko /Jurčišin/, Šimko, Koma, Jendrek – Olejár, Komár – Štofan, Marcinko /Štofko/, Volák /Korba/ – Hanák

Stanislav Baran, tréner 1. FC Tatran Prešov U16: „Bol to veľmi dobrý zápas hraný vo vysokom tempe. Vedeli sme o kvalitách domácich, a preto naša hra vychádzala z dobre organizovanej defenzívy. V prvom polčase sme pri rohových kopoch urobili dvakrát chybu a domáci nás potrestali gólmi. V závere polčasu, po peknej prihrávke Štofana, Hanák znížil na 3:1. Škoda, že sme ďalšie rýchle protiútoky nedotiahli do gólu. Aj druhom polčase sme sa snažili o dobre organizovanú obranu. No po nedôraznej hre Komu a Jendreka sme dostali štvrtý gól. V závere, pri šanciach domácich, nás podržal brankár Švec. Chyby z tohto zápasu si rozoberieme, aby sme sa z nich poučili. S prístupom a predvedeným výkonom chlapcov proti silnému súperovi som spokojný.“

U17 – 1- LMD

28. kolo: MŠK ŽILINA – 1.FC Tatran Prešov 5:0 (2:0) 

ŽK: Sova

Zostava: Hudák – Sova, Ondrej, Olejník, Maguľák – Horváth, Ihnát (Kočiš 70 min.) , Luterán – Jopek, Bednarčák, Ivanecký

Róbert Lukáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U17: „Na zápas sme nastúpili bez 10 hráčov kádra z rôznych dôvodov, čo je veľmi ťažké nahradiť. Hrali sme proti ašpirantovi na titul v našej kategórii, ktorý ma vzhľadom na počet strelených gólov (95) vysokú kvalitu v útočnej fáze. Ani ma tak nemrzí výsledok zápasu, lebo súper bol lepší vo všetkých herných činnostiach, ale spôsob ako ľahko ho dosiahli. Ďalší aspekt, ktorý je zarážajúci je fakt, že sme pôsobili odovzdaným dojmom a že niektorí naši hráči, ktorí hrali si nevážia, že hrajú 1. ligu mladšieho dorastu. Pozitívom je len fakt, že 4 hráči, ktorí nastúpili za U19 proti Slovanu, zbierali do budúcna skúsenosti v tejto súťaži.“

U-19 – 1. LSD

28.kolo: 1.FC TATRAN PREŠOV – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:0

Zostava: Hynek – Dziak, Dian, Piliar, Šimko – Kolivoška, Tomko – Kočiško (Dzuríčko), Stach (Gduľa), Suslov (Sabolčík) – Švec.

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „Som rád, že sme proti kvalitnému súperovi (2 mužstvo ligovej tabuľky) neprehrali, pretože mal som obavy ako naša omladina zvládne takýto ťažký zápas. Počas týždňa sme sa snažili na tréningoch riešiť obrannú fázu hry s následným rýchlym prechodom do útoku. To prvé nám vychádzalo pomerne slušne, chlapci dodržiavali taktické pokyny súper sa nedostával do vyložených situácií. Smerom do útoku nám chýbala presnejšia prihrávka vo finálnej fáze. Vytvorili sme si len dve nebezpečné situácie, ktoré sme nepremenili. Súper mal viac z hry, bol futbalovejší, lenže to som vedel pred zápasom. Nastúpili sme v základe s dvoma hráčmi kategórie U16 (Suslov, Piliar) a dvoma hráčmi kategórie U17 (brankár Viliam Hynek – podal výborný výkon, Kolivoška).Chlapcom som po zápase poďakoval za bojovnosť a samozrejme za výkon v zápase.“

Juniorky – 1. liga

16. kolo: 1. FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:2)

Gól: Tomášová

Ženy – 1. liga

16. kolo: 1. FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:0)

Gól: Žemberyová

Zdieľaj